lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

800 Ytl!ye 350d?mümkün Mü?

Çok saçma gelecek size ama adamın biri bana orjinal kutusunda singapur, tayvan gibi uzak doğu ülkelerinden 800 YTL ye 350D getirebileceğini söyledi.. Hatta yanımda telefon etti birilerine? İnanmadım ama daha bilgili görgülü arkadaşlar bu konuda ne söyleyebilirler?

Tarih: 22 Şubat 2006, 21:30 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

dubai den bir site o dara da ucuz değil

www.jackys.com

#meraklisi' tarafyndan 22.02.2006 21:58:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Şubat 2006, 21:50 - İp: 88.***.**6.105
onuronat
onuronat (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

nasıl olabılırkı buılabılecegın en ucuz yerde bıle 950 dolar cıvarında olan bır makıne neden bu kaadar ucuz olur... ben bu makıne ıcın orjınallıgınden uzak yan sanayı parcalardan toplanmıs bırsey olarak bakarım... ve en fazla bırkac gun ıcınde dagılır dıye dusunurum... yada calıntı gıbı bır durum olabılır... sonuc ıtıbarıyle bana guven vermez ve almayı tercıh etmem...

Tarih: 23 Şubat 2006, 00:11 - İp: 85.***.**1.219
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

onurorat tabiki insanın aklına ilk önce o tür fikirler geliyor ama hani diyoru sadece gövdesidir mesela..Veya o tarafları bilen birisi belki fabrika çıkış fiyatına olabilir diye düşünüyorum..Ne bileyim işte? Adam ısrarla getireyim hocam diyor? Biz kek mi zannetti acaba?

Tarih: 23 Şubat 2006, 00:31 - İp: 212.***.**2.156
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Lazut selamlar,

Bu günlerde Çinliler her türlü şeyi taklit edebiliyorlar. Adamlara Canon'un DigicII entegresini versen bir hafta içinde aynısını yapabiliyorlar.

Benim bir arkadaşım Shangai'a gitmişti taklit malların orjinallerinin yarı fiyatına satıldığı mağazalar olduğundan bahsetti. Farkı anlaman imkansız diyordu.

Bu arada Lazut Lazcada mısır demek değil mi? Ankarada da bir Cafe var Lazut isminde.

Onur Selam,

Benim bugüne kadar gördüğün en ucuz fiyatlar

Şurada Bir gözat derim. 350D Body 711$

Site hakkında yapılan yorumlar genel olarak iyi fakat Türkiye'ye göndermiyorlar

Tarih: 23 Şubat 2006, 00:49 - İp: 81.***.**8.69
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

gorkemkgo iyi geceler..öyleyse bahsettiğim fiyata 350d bulunabilir değil mi? Söylediklerinizden bunun o kadar da abes bir şey olmadığını anlıyorum..

Bu arada evet lazut mısır veya mısır tanesi anlamına geliyor..Biz annemizden babamızdan uyduk kullanıyoruz ama kelime gürcüce kökenli..yani öyle biliyorum

Tarih: 23 Şubat 2006, 01:02 - İp: 212.***.**2.166
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

Bence fiyat biraz fazla düşük olmakla birlikte makul. http://www.pricejapan.com dan bazı ürünlerin Japonya fiyatına bakabilirsiniz. Mesela Sony R1 çoğu yerde 999$ diye geçiyor (tabi daha ucuza da var) ancak burda verilen Japonya fiyatı 88000 yen. Yani kaba bir hesapla 1000YTL civarında.

Tarih: 23 Şubat 2006, 19:39 - İp: 85.***.**5.11
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Lazut61 selamlar,

ABD fiyatı 960YTL'ye karşılık geldiğine göre uzak doğudan 800YTL'ye almak mantık olarak mümkün. Fakat belirttiğim gibi sahtesini orjinalinden ayırmak çok zor diyorlar.

Tarih: 23 Şubat 2006, 20:44 - İp: 85.***.**0.179
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

bmadran verdiğin bilgi iin teşekkür..Çünkü bana söyleyen arkadaşım baya ciddi idi.Hatta söyleyeyim arkadaşa iki üç hafta da makina elinde olur.Beğenmezsen veririz geri demişti.

gorkemko yok mudur bunun bi yolu..yani sahtesi ile orjinalini ayırmanın? Makineyi elime alsam neresine bakmalıyım.Bilginiz varsa bu konuda da yardımcı olabilirseniz.Yada başka arkadaşlar memnun olurum

Tarih: 23 Şubat 2006, 21:14 - İp: 85.***.**3.82
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

Şahsen ben almazdım , ısrarla satmak istiyosa onun çıkarı fazladır bence ki 800ytlden kendine pay çıkıcaksa makinenin orjinal olmadığını düşünürdüm ben, tabi kendi yorumum tamamı, sen bilirsin
umarım pişman olucağın bişey gelmez başına iyi şanslar

Tarih: 23 Şubat 2006, 21:15 - İp: 85.***.**4.84
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Sanırım bu amcalar entegrelerin birebir aynısını yapabilecek teknolojiye sahipler. Yazılım ve mekanikte tamamen aynıdır. Geriye sadece sensörden ayırdetmek kalıyor.

Benim çalıştığım firmanın Shangai ofisinde çalışan arkadaşlar nerede sahte ve nerede orijinal makine satıldığını biliyor. Hatta oraya giden arkadaşları alışveriş yapabilecekleri mağazalar konusunda yönlendirmişler.

Orda yaşayan tanıdık birilerini bulmadan doğru bilgiye ulaşmak zor gibi..

Bence de riske girmemekte fayda var. Başka bir arkadaşım Tayvan'dan çok iyi bir fiyata 1GB USB bellek almış mağazada denemiş ama aynı bellek otele gidene kadar bozulmuş.

Tarih: 23 Şubat 2006, 21:40 - İp: 85.***.**0.179