buffoon
buffoon (üye)
İstanbul / Amatör

A100 Deklanşör

az önce evde hamster'ımın fotograflarını çekerken deklanşörüm bozuldu yarım basılı kaldı
sürekli netleme yapıyo hiç bi ayar değiştiremiorm nie bu kadar dandik yapmışlar bu deklanşörü :S

Tarih: 3 Haziran 2007, 00:18 - İp: 85.***.**8.33
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

makinenin pilini cıkartıp takın.

birde reset makineye.

olmuyorsa servise....

geçmiş olsun..

Tarih: 3 Haziran 2007, 11:01 - İp: 85.***.**3.128
buffoon
buffoon (üye)
İstanbul / Amatör

servise göndersem,kaç gün içinde gelir ?

Tarih: 3 Haziran 2007, 20:39 - İp: 85.***.**4.243
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

sony lerde denklaşörlerin takılı kalması gibi genel bir sorunu var..benimkindede aynı sorun olştu..ama kullanılır vaziyette olduğu için kullanmaya devam ediyorum..
istanbulda olduğunuz için elden bir servise teslim edebilirsiniz...

Tarih: 3 Haziran 2007, 21:49 - İp: 88.***.**1.55
buffoon
buffoon (üye)
İstanbul / Amatör

peki ben sürekli çekim yaptığımda hep bu sorun mu olcak ? 5 dakika boyunca durmadan çekim yaptım we ondan sonra takılı kaldı

Tarih: 4 Haziran 2007, 21:05 - İp: 85.***.**7.169
buffoon
buffoon (üye)
İstanbul / Amatör

az önce sony servisinden geldim.bu sony nasıl böyle bişey yapar ya :@ a100'ün türkiyede servisi yokmuş,neymiş efendim yurtdışına gönderceklermiş en az 2 ay sürermiş gelmesi,direk garanti belgesini çevirdim ve kadına okumasını söledim 30 iş günü olayını fln okuyunca kem küm etti 6 hafta içinde makina elimde olmazsa diye reti çekip çıktım.yoldayken tekrar aradılar lens istediler benden,makinanın deklanşör'ü bozuk ne lens'i dedim kit olarak satın aldığım için oda lazımmış :@ özelliklemi sorun çıkarıyolar anlamıyorum ya :@ illa işimizi yaptırmak için üst makamlarda tanıdık mı olması lazım :@:@

Tarih: 6 Haziran 2007, 19:49 - İp: 85.***.**0.210
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

Bnece değiştirirler senin canın sıkkın o yüzden böyle düşünüyorsun
Değiştirmezlerse tüketici derneklerine git.
Kit lensi istemelerinin nedeni ise değiştirdikleri zaman lens de birlikte değişiyordur.
Geçmiş olsun inşallah çabuk kavuşursun

Tarih: 6 Haziran 2007, 22:31 - İp: 85.***.**6.191
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

buffoon geçmiş olsun , Sony TR bir walkman motoru için bile 40gün bekletmiştiler dışardan geliyormuş,sıkıştırında 29 günde hallettiler.

bir dahaki yaza çekersin bol kareler.

Tarih: 7 Haziran 2007, 15:19 - İp: 88.***.**8.10
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

30 iş günü içinde ya onaracaklar ya da yenisini verecekler, başka yolu yok!

Tarih: 7 Haziran 2007, 15:44 - İp: 85.***.**4.117
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

cüneyt abinin dediği gibi evet biz bilinçli oldukça ,işleri hızlandırırlar dakkası dakkasına hesapla.

Tarih: 7 Haziran 2007, 17:20 - İp: 88.***.**8.10
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Servisin kit lensi de istemesi garibime gitti. Varsayalım kit lensi sattık, ki bendeki kit lens 1100 liraya satılıyor piyasada, o halde makinem olası bir bozulma durumunda değiştirilmeyecek mi?
Mecburen değiştirecekler....

Tarih: 7 Haziran 2007, 18:22 - İp: 85.***.**3.78