celebrimbor
celebrimbor (üye)
Samsun / Amatör

Hata ! Deklanşöre Yeniden Basın

Makinam D5100. lcd ekranda "hata! deklanşöre tekrar basın'' diye bi uyarı veriyo.
Bu hatadan önce Liveview a geçiş yaptıgım andan sonra yarım deklanşör yaptım ve bu uyarı cıktı. Tek tek diğer modlardada denedim onlardada aynı hata. Lensi çıkartdım daklanşöre basıyorum makinenin içindeki altdaki ayna hafifden kımıldıyor başkada bişey yapmıyor.

Donanımsal bir arıza mı yoksa fabrika ayarlarıyla düzelicek bir şey mi ?

Acil yardımcı olur musunuz ?

Tarih: 16 Eylül 2012, 11:55 - İp: 88.***.**1.55
ozy1976
ozy1976 (üye)
Yurtdışı / Amatör

pili cikartip taktinmi ?

Tarih: 17 Eylül 2012, 03:13 - İp: 87.***.**5.52
celebrimbor
celebrimbor (üye)
Samsun / Amatör

Denedim. Pili çıkarıp de taktım. Sorun yazılımsal gibi gözükmğyor.

Tarih: 17 Eylül 2012, 07:20 - İp: 88.***.**1.55
foto-tech
foto-tech (üye)
İstanbul / Firma

merhaba, servise almadan mutlak bir tespitte bulunmak çok doğru olmasa da body nizde shutter arızası var gibi.

Tarih: 18 Eylül 2012, 10:04 - İp: 85.***.**1.177
celebrimbor
celebrimbor (üye)
Samsun / Amatör

Dün İstanbuldaki Nikon teknik servsine yolladım. Umarım sorun büyük değildir.

İnternette bir kaç araştırma yaptım ve bu sorunu yaşamış. Serviste Sequence Base Unit değiştirilmiş. Sorun düzelmiş fakat sorun bir başka sorunu tetiklediğinden midir nedir Flash lı çekimlerde fotografın yarısı aydınlık yarısı karanlık çekimler gerçekleştirmiş. Makinası ise D3100.

Umarım aynı sıkıntılar yaşanmaz. Teknik servis bana arıza hakkında bilgi verdiğinde bu 2. tetikleyici sorunuda hatırlatıcam. Denesinler.

Tarih: 18 Eylül 2012, 12:10 - İp: 88.***.**3.66
essrec
essrec (üye)
Antalya / Amatör

merhabalar sorununuzu çözdükten sonra bir sıkıntı yaşadınız mı acaba bizde mayıs ayında aynı makineden aldık ve daha 3 kere kullandık aynı arızayı verdi servise yolladık değiştirilmesini istedik ama değiştirmediler arızayı gidericeklermiş garantiden bizde korkuyoruz makinede başka bi sıkıntı yaşanırmı tamir edildiğinde diye sizin sorununuz çözüldümü bilgi verebilirmisiniz iyi günler

Tarih: 16 Temmuz 2013, 10:49 - İp: 176.***.**5.113
celebrimbor
celebrimbor (üye)
Samsun / Amatör

Garanti kapsamında aldığım yere gönderdim. Bana ''Makinayı yere düşürmüşsünüz.'' söylendi. Bende öyle bir şey olmadı. Liveview açıkken netleme yaptım ve bu hatayı aldım dedim ama bir türlü kabul etmediler. Düşürmüşsünüz de ısrar ettiler. Garantiden geldikten sonra bir daha yaşamadım bu problemi.

Tarih: 16 Temmuz 2013, 15:20 - İp: 88.***.**9.18
  • 1