egemendemir
egemendemir (üye)
Ankara / Amatör

Nikon D90 Deklanşör Hızı

öncelikle herkese bol ışıklar.. Nikon d90 sahibiyim makine bir kaç günlük fakat birşey dikkatimi çekti çekim yaptıgımda denklanşöre yarım basınca odaklanıyorum tam basınca çekim yapıyor. fakat çekim yapınca perde kapanıyor ilk meşhur shutter sesi geliyor aradan bir saniye geçir perde açılıyor ikinci shutter sesi geliyor yani çat--çat!! bu normalmidir yoksa teknik bir arıza mı meydana geldi. diğerlensleri de denedim sorun aynı. ilk günler pek dikkatimi çekmedi varmıydı yokmuydu bilmiyorum. internetten nikond90 shutter sesi videolarını izlediğimde taramalı tüfek gibi ses çıkarıyor galiba seri çekim oldugundan. seri çekimi henüz denemedim. tek çekimde perdenin bu denli yavaş kapanıp sesin bu denli yavaş gelmesi normalmi? yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

Tarih: 17 Nisan 2013, 12:14 - İp: 78.***.**1.173
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Custom Setting d10 - Exposure Delay Mode

Açık bırakılmış olabilir.

Tarih: 17 Nisan 2013, 12:43 - İp: 176.***.**2.68
egemendemir
egemendemir (üye)
Ankara / Amatör

hocam sorun delay değilse ne olabilir peki? makineyi şu an yanımda olmadıgı için deneyemiyorum...

Tarih: 17 Nisan 2013, 12:58 - İp: 78.***.**1.173
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Dur bi fal açayım.

Önce o ayara bir bak da sonrasına bakarız.

Tarih: 17 Nisan 2013, 16:02 - İp: 176.***.**9.234
sabuncu
sabuncu (üye)
İstanbul / Meraklı

enstanteneyi 1sn ye ayarlamış olabilir misin ?

Tarih: 17 Nisan 2013, 16:10 - İp: 83.***.**7.179
egemendemir
egemendemir (üye)
Ankara / Amatör

tamam sorun çzöüldü.. high modda makineli tüfek mübarek 3fps perde hızı normalde.. 4 fps olsa ışık miktarında düşme olur galiba yanlış düşünmediysem..

Tarih: 18 Nisan 2013, 10:00 - İp: 78.***.**1.173
  • 1