aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

Panasonic Fz50 İlk İzlenimlerim

Merhaba arkadaşlar,Aylardır o forum senin bu forum benim,o test bu test dolaştım durdum.Sonunda piyasanın çok altında bir fiyata bulduğum fz50 modelini satın aldım.6500fd ile fz50 arasında kalmıştım ben de fakat fz50 daha ağır bastı.Hemen net fotoğrafa üye olarak izlenimlerimi paylaşmak istedim.Çünki fz50 hakkında çok fazla bilgi bulamamıştım forumlarda. Belki başka arkadaşlara yardımı olur.Öncelikle alet çok şık.Leica lensi ile öne çıkıyor.Elde tutuşu çok rahat ve dengeli.Tüm manuel ayarlara izin vermesi is özelliğinin olması manuel beyaz ayarları vs.vs. makine de yok yok.Yapmış olduğum çekimlerde depireviev larda gördüğüm örnek fz50 çekimlerinden çok daha iyi sonuçlar aldım.Analog makinamda eos3000v de yapamadığım, ''yüksek hızlarda kendi flaşını kullanma gibi''çekimleri 1/2000 enstantene ile kendi flaşını kullanarak fz50 ile çok enteresan şeyler çekebildim.Fz50 nin tabiiki en büyük eksiği objektifine bağlı olarak koymuş oldukları sensörünün ufaklığı.Malesef fotoğrafçılıkta bazı özelliklere sahip olmak isterken birtakım şeylerden taviz verilebiliyor.Gönül isterki daha büyük sensorlü bir makine çok daha keskin fotoğraflar ama o da biraz maddiyata bağlı.Fakat biraz çaba ve dikkat size çok tatminkar fotoğraflar elde etmenizi sağlayacaktır fz50modeli ile. Makinanın kullanımı da oldukça kolay ve kullanışlı.Alıştıktan sonra bir iki dokunuşla istediğiniz ayarlara ulaşmanız çok mümkün.Arada kalmış arkadaşlara rahatlıkla önerebilirim.Sorular olursa da cevaplamaya hazırım.Herkeze de forumlarda yapmış olduğunuz yorumlar ve bilgiler için teşekkürlerimi borç bilirim.Sevgiler saygılar.Fotoğraflarınız bol olsun.

Tarih: 20 Şubat 2007, 23:56 - İp: 85.***.**5.101
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

hayırlı olsun makineniz.güle güle kullanın.

bir iki fotoğraf yüklerseniz güzel olurdu.

Tarih: 20 Şubat 2007, 23:59 - İp: 85.***.**4.124
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

buffalonun dediği gibi bir iki resim koyarsan memnun oluruz. bizde fuji s6500fd ile karşılaştırmış oluruz. hayır olsun güle güle kullan.

Tarih: 21 Şubat 2007, 17:20 - İp: 212.***.**4.66
gurcan52
gurcan52 (üye)
Ordu / Stüdyo Fotoğrafçısı

Mrblar arkadaşlar bende yaklaşık 1 aydır panasaonic DMC fz50 kullanıyorum ve memnunum. Tabiki bir DSLR kadar başarılı değil ama bence sınıfında tek onu geçen sony R1 var.Örnek fotograf isteyen arkadaşlar için kendi çektiğim fotograflrdan iki tanesinin linkini veriyorum. Diğerleri galeride mevcut zaten. Makinayı almayı düşünen arkadaşlar msj atarak kafasına takılan soruları sorabilirler elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin..

FOTO 1
FOTO 2

Tarih: 21 Şubat 2007, 21:40 - İp: 88.***.**4.99
cazip
cazip (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 22 Şubat 2007, 01:02 - İp: 85.***.**3.62
mrtzn
mrtzn (üye)
Ankara / Amatör

AFEDERSİN, FZ50 Yİ KAÇA ALDIN

Tarih: 24 Şubat 2007, 22:44 - İp: 88.***.**2.73
mrtzn
mrtzn (üye)
Ankara / Amatör

peki aybars
fz-50 ile hangi hafıza kartını kullanıyorsun
trancend 133x mi almalıyım, her hangi birkart erformansı jızı etkilemeden kullanılabilir mi sence
özellikle video kadı yaparken 640x480 hızlı kart lazım olabilirmi acaba veya burst modumda???

Tarih: 24 Şubat 2007, 22:51 - İp: 88.***.**2.73
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

Selam Mrtzn.Fz50 yi 800 ytl ye aldım.
Fz50 ile Kingston un 1 GB lık eski hafıza kartlarından kullanıyorum. özellikle seçmiş değilim bu kartı daha önceden elimde olması avantaj sağladı.Burst modunda da bir sıkıntı çekmedim.oldukça hızlı buldum.Videoda da iyi ama sadece deneme çekimi yaptım.Fotoğraf makinası ile video çekmeyi sevmiyorum çünki.Trancent marka yenilikleri büyük hızda takip eden bir firma ama hakkında yorum yapamayacağım.
Benim kullanmak istediğim hafıza kartı kingston 4GB SDHC.FZ50 de buna uyumlu.

Tarih: 26 Şubat 2007, 14:42 - İp: 84.***.**0.138
tamigo
tamigo (üye)
İstanbul / Amatör

Ben yaklaşık iki aydır fz50 ve 2 GB Sandisk Extreme3 SD kart kullanıyorum hiçbir şekilde bir sorun yaşamadım zaten makina yüksek kapasite ve hızdaki kartları destekliyor.Makina hakkında Türkçe detaylı bilgi için linke bakmanızı taviye ederim Link

#tamigo' tarafından 26.02.2007 16:42:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Şubat 2007, 16:26 - İp: 88.***.**1.91
hippiturk
hippiturk (üye)
Bursa / Meraklı

bende senin gibi forumdan foruma dolaştım fz50 ve onun tarzında body makinaları araştırdım durdum.Makro çekim için bu makinalar uygun sanıyodum.ama tesadüfen PRETEC DC3A30 model çok basit görünüşlü ve hiç almayı düşünmiyceğim bi modeli gördüm o basit makina öyle bir makro çekimler yapmışki diğer body makinalarancak lenslerle belki o sonuca ulaşabilir. kafam iyice karıştı.linki veriyim bi göz at istersen.

http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://newton-i.usefilm.com/images/3/7/5/9/3759/962391-medium.jpg&imgrefurl=http://www.usefilm.com/image/962391.html&h=400&w=300&sz=50&hl=tr&start=10&tbnid=4ifdXCli6xr-IM:&tbnh=124&tbnw=93&prev=/images%3Fq%3DPretec%2BDc3a30%26gbv%3D2%26svnum%3D10%26hl%3Dtr%26sa%3DG

Tarih: 26 Şubat 2007, 16:42 - İp: 85.***.**7.186
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

-gürcan- fotoğraf için en güzel yerdesin sende...Orman istesen var..deniz,boğaz var...manzara o biçim...tarih var...at bile var..daha ne olsun..kıymetini bil..

Tarih: 26 Şubat 2007, 20:40 - İp: 88.***.**5.146