aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

Panasonic Fz50 İlk İzlenimlerim

Merhaba arkadaşlar,Aylardır o forum senin bu forum benim,o test bu test dolaştım durdum.Sonunda piyasanın çok altında bir fiyata bulduğum fz50 modelini satın aldım.6500fd ile fz50 arasında kalmıştım ben de fakat fz50 daha ağır bastı.Hemen net fotoğrafa üye olarak izlenimlerimi paylaşmak istedim.Çünki fz50 hakkında çok fazla bilgi bulamamıştım forumlarda. Belki başka arkadaşlara yardımı olur.Öncelikle alet çok şık.Leica lensi ile öne çıkıyor.Elde tutuşu çok rahat ve dengeli.Tüm manuel ayarlara izin vermesi is özelliğinin olması manuel beyaz ayarları vs.vs. makine de yok yok.Yapmış olduğum çekimlerde depireviev larda gördüğüm örnek fz50 çekimlerinden çok daha iyi sonuçlar aldım.Analog makinamda eos3000v de yapamadığım, ''yüksek hızlarda kendi flaşını kullanma gibi''çekimleri 1/2000 enstantene ile kendi flaşını kullanarak fz50 ile çok enteresan şeyler çekebildim.Fz50 nin tabiiki en büyük eksiği objektifine bağlı olarak koymuş oldukları sensörünün ufaklığı.Malesef fotoğrafçılıkta bazı özelliklere sahip olmak isterken birtakım şeylerden taviz verilebiliyor.Gönül isterki daha büyük sensorlü bir makine çok daha keskin fotoğraflar ama o da biraz maddiyata bağlı.Fakat biraz çaba ve dikkat size çok tatminkar fotoğraflar elde etmenizi sağlayacaktır fz50modeli ile. Makinanın kullanımı da oldukça kolay ve kullanışlı.Alıştıktan sonra bir iki dokunuşla istediğiniz ayarlara ulaşmanız çok mümkün.Arada kalmış arkadaşlara rahatlıkla önerebilirim.Sorular olursa da cevaplamaya hazırım.Herkeze de forumlarda yapmış olduğunuz yorumlar ve bilgiler için teşekkürlerimi borç bilirim.Sevgiler saygılar.Fotoğraflarınız bol olsun.

Tarih: 20 Şubat 2007, 23:56 - İp: 85.***.**5.101
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

slm öncelikle hayırlı olsun ben acemi kullanıcıyım ufak fotoğraftan anlamam işin gerçeği çiçek böcek resmide çekmem ben sadece resmi çektiğim kız dünya güzeli çıksın erkek ise dünyanın en yakışıklı erkeği çıksın isterim yani işin gerçeği suratını net çıkarsında güzelliği photoshopta ayarlarım.
bende fz30 var fz50 nin fz30 dan güzel çekmediğini sölediler.
bunu anlayabilmenin de tek yolu gerçek pixelde fotoğraftır
ben su çiçeği hastalığına yakalanmış oğlumun resmini koyuyorum sizde yakından çekilmiş bi surat fotoğrafı koyarsanız farkı anlarız sanırım (tabi el değmemiş 10 megapixel) eğer r1 dışında çok güzel resim çeken makine varsa onlarında resimlerini görmek isteriz tam boy photoshop imzası taşımayan
bu karşılşaştırma benim için çok önemli duyarsız kalmazsınız inşallah
işte resim burda

Tarih: 28 Şubat 2007, 00:24 - İp: 88.***.**8.82
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar a-Hamit.
size cevaben bir mail yolladım orada da linki gönderdim.yüklü fotolar olduğu için burada yayınlamayacağım.
ama fz 50 fotolarını merak eden arkadaşlar varise benim portfolyodan birkaç örnek foto görebilirler.Sağlıcakla kalın.

Tarih: 28 Şubat 2007, 17:11 - İp: 84.***.**0.138
demioo
demioo (üye)
Konya / Amatör

merhabalar arkadaşlar öncelikle a_hamit oğlun için çok geçmiş olsun tez vakitte şifa bulur inşallah.allah yardımcısı olsun. Ben de Fz 50 peşindeyim ama karar veremedim sony e açıkçası pek güvenemiyorum ama s9500 ve Fz 50 arasındada gidip geliyorum . bu iki arasındaki karşılaştırmada hangisi öne çıkar sizcce.

Tarih: 28 Şubat 2007, 19:35 - İp: 88.***.**0.84
tamigo
tamigo (üye)
İstanbul / Amatör

a_hamit çocuğunuz için acil şifalar diliyorum.sizin linkinize ulaşılamıyor.BURADAN benim fotoğrafımı indirebilirsiniz 10 megapixel ve oynanmamış

#tamigo' tarafından 28.02.2007 20:30:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Şubat 2007, 20:26 - İp: 88.***.**8.14
mrtzn
mrtzn (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar merhaba
şu ana kadar hp, nikon 4300 nikon 5400, fz-20 kullandım. fz-20 yi satma nedenim fotolardaki noise lar idi. fz-50 aldım. bilin panasonice neden kızdım ben? NOİSE...
fz- serisinde her şey süper tek şey hariç, noise.
nikonun 4300 modeli ,ki, 3-4 yıl önceki modeli fz-50 den iyi fotoğraf üretiyor. kötü fotoğrafları yakında yayınlayacağım. messenger için: [email protected]

sensörler küçük oldukça noise dan kurtulamayacağız.
sony h-5 in kötü fotoğraflarını merak ediyorum.
baybars evde akşam sarı ışıkta çektiğin fotoğrafları lütfen yakından incele ve bana iyi olduklarını söyle söyleyebilirsen!!!!

Tarih: 1 Mart 2007, 00:42 - İp: 88.***.**0.95
demioo
demioo (üye)
Konya / Amatör

Arkadaşlar Fz 50 10 megapikselde çektiği fotoğraf boyutu sizcede küçük değilmi hp 945 5,3 megpikselde çektiği aşağı yukarı bu kadar çıkıyo tabi kalite görntü kalitesi olarak değil.Yoksa 5 den sonra aralarında bu kadar mı fark olur. Birde Bu Fz serisine herkes noise oluyor kötü diyor ama bi kişide noisenin kötü olduğu bir fotoğraf koymadı. Bi ekleyinde görelim bu önlenmiyormu ıso danmı kaynaklanıyo.

Tarih: 1 Mart 2007, 11:37 - İp: 88.***.**6.231
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar yine merhaba.Bir noise dir dolaşıp duruyor.Noise siz makina yok arkadaşlar.Biraz az üreteni var biraz fazla üreteni var.Sorarım size arkadaşlar bu güne kadar kaçınız analog makinalar kullanırken yüksek asa lı film kullandınız.Ben kullanırken diil 400, 200 asalık filmlerde bile noise ile karşılaşıyordum.İso yu yükselttin mi bu noise olacak.Peki sen ne yapacaksın?Duruma ayak uydurmaya çalışacaksın.İso yu azaltacaksın ışığı arttıracaksın veya 3ayak kullanacaksın.Ha illa karanlıkta etrafta koşturup duran insanları çekmek istiyorsan da biraz noise e katlanacaksın.Makinayı iyi tanıdınızmı işler kolaylaşmaya başlıyor.3200 iso da bile karanlıkta bisiklete binen çocuklarımın fotoğraflarını çektim.Kabuledilebilir resimler çıktı.Bence çok gereksizdi ve sadece denemeydi zaten.Teknoloji elimizin altında, biraz oynama birkaç noise düzelten program iş toparlanıverdi.Tabii şartları zorladığın zaman.Onun dışında bir problem yaşamayacağınıza eminim.Ayrıca noise li resimlerinde büyük baskı yapıldığında çok sanatsal durduğunu gözlerimle gördüm.Adamlar bunu kullanıyorlar.Lütfen Karaköy Salıpazarında ki İstanbul Modern Müzesine bir uğrayın.Perşembeleri halk günü ücretsiz.Şu anda MAGNUM Fotoğrafçılarının fotoğrafları sergileniyor.Magnumcuları bilenler bilir.Lütfen gelin de bir görün noise den korkan arkadaşlar noise neymiş. Ayrıca hanginiz 10 X 15 ten büyük baskı almayı planlıyor.El insaf makina 10Mp.İstersen 1 metre bas.Ama küçük baskılarda hafif noise li bile çekmiş olsan acaba görülebilecek mi? Makinanın bin tane ayarı var.Makinayı iyi tanıyacaksın mümkün olduğunca otomatik ayarlardan uzak durup Manuel ayarlarla istediğin gibi fotolarını çekeceksin. Ha çuvalla paran varsa, illa ben büyük sensörlü makina istiyorum bununla birlikte bir çok ta objektif yanımda taşırım söker takarım süpper fotolar çekmek istiyorum diyorsan DSLR alacaksın.Ama ben çevremde ne DSLR makinaları olan tanıyorum düzgün resim çekemeyen.Makina sadece size yardımcı olur arkadaşlar önemli olan vizörün arkasındakidir.Bu da son söz olsun artık.Hepinize Sevgiler.Kolay gelsin.

Tarih: 1 Mart 2007, 16:17 - İp: 84.***.**0.138
mrtzn
mrtzn (üye)
Ankara / Amatör

allah aşkına arkadaşlar (fz-50 deki noise oranının gözardı edilebileceğini söyleyen arkadaşlar, evde sarı ışıkta flashsiz bir fotoğraf çekermisiniz lütfen ve hafif büyütüp inceleyin hatta buraya yükleyin. buraya fotoğraf nasıl yükleniyor bilsem fz-50 ile çektiğim fotolardan yükleyeceğim
ben bu noisa rağmen fz-50 aldım çünkü çoook artıları var fz-50 nin. 12 hatta 19x optik zoom(digital hariç) dvd kalitesinde video, mega oıs titreşim engelleme, hızlı fokus, pil,...
saygılar...

Tarih: 1 Mart 2007, 16:53 - İp: 88.***.**9.211
mrtzn
mrtzn (üye)
Ankara / Amatör

Tarih: 1 Mart 2007, 17:41 - İp: 88.***.**9.211
mrtzn
mrtzn (üye)
Ankara / Amatör

http://mmuratozen.googlepages.com/fz50
girin bakın noise ne kadar mış

acaba titreşim önleme sistemi noise artmasına sebep oluyor mu? bilen var mı?

#mrtzn' tarafından 01.03.2007 18:02:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mart 2007, 17:53 - İp: 88.***.**9.211