aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

Panasonic Fz50 İlk İzlenimlerim

Merhaba arkadaşlar,Aylardır o forum senin bu forum benim,o test bu test dolaştım durdum.Sonunda piyasanın çok altında bir fiyata bulduğum fz50 modelini satın aldım.6500fd ile fz50 arasında kalmıştım ben de fakat fz50 daha ağır bastı.Hemen net fotoğrafa üye olarak izlenimlerimi paylaşmak istedim.Çünki fz50 hakkında çok fazla bilgi bulamamıştım forumlarda. Belki başka arkadaşlara yardımı olur.Öncelikle alet çok şık.Leica lensi ile öne çıkıyor.Elde tutuşu çok rahat ve dengeli.Tüm manuel ayarlara izin vermesi is özelliğinin olması manuel beyaz ayarları vs.vs. makine de yok yok.Yapmış olduğum çekimlerde depireviev larda gördüğüm örnek fz50 çekimlerinden çok daha iyi sonuçlar aldım.Analog makinamda eos3000v de yapamadığım, ''yüksek hızlarda kendi flaşını kullanma gibi''çekimleri 1/2000 enstantene ile kendi flaşını kullanarak fz50 ile çok enteresan şeyler çekebildim.Fz50 nin tabiiki en büyük eksiği objektifine bağlı olarak koymuş oldukları sensörünün ufaklığı.Malesef fotoğrafçılıkta bazı özelliklere sahip olmak isterken birtakım şeylerden taviz verilebiliyor.Gönül isterki daha büyük sensorlü bir makine çok daha keskin fotoğraflar ama o da biraz maddiyata bağlı.Fakat biraz çaba ve dikkat size çok tatminkar fotoğraflar elde etmenizi sağlayacaktır fz50modeli ile. Makinanın kullanımı da oldukça kolay ve kullanışlı.Alıştıktan sonra bir iki dokunuşla istediğiniz ayarlara ulaşmanız çok mümkün.Arada kalmış arkadaşlara rahatlıkla önerebilirim.Sorular olursa da cevaplamaya hazırım.Herkeze de forumlarda yapmış olduğunuz yorumlar ve bilgiler için teşekkürlerimi borç bilirim.Sevgiler saygılar.Fotoğraflarınız bol olsun.

Tarih: 20 Şubat 2007, 23:56 - İp: 85.***.**5.101
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

hayırlı olsun Allah gule gule eskıtmek nasıp etsın bende FZ7 var oglum aldı benden bende FZ50 almak ıstıyorum yazdıgın seyler benı memnun ettı kısmetse alacagım uygun buldugunu yazıyorsun bızede tıyo lutfen

Tarih: 22 Haziran 2007, 16:56 - İp: 88.***.**8.189
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

Bayar28 merhabalar.Vallahi eskittim bile makinayı.fz50 yi aldığımdan bu yana geçen 4 ayda binlerce kare çekmişim. nereye yükleyeceğimi şaşırdım.160gb lık bir hard disc bitti ikinci hard disk te acı çekiyor şu anda.
Sayın Bayar Fz50 yi aldıktan sonra senin oğlan fz7 yi geri vermeyi düşünebilir sana dikkatli ol bence
bu arada ne tiyo lar istiyorsan sorabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Sevgiler.

Tarih: 22 Haziran 2007, 17:19 - İp: 84.***.**0.138
calugur
calugur (üye)
İstanbul / Amatör

Demekki bide harici harddisk siparişi vericez.varmı uygununu bilen

Ankarada yaşadığım için şimdi istanbul doğu banka gitme planları yapıyorum.Sayın aybarsone'un dediği gibi bi fiyata (800-850 ytl) bulabilirsem garanti maranti bakmıycam alıcam artık.İnşallah sonradan bi arıza falan çıkarmaz.Aybarsonun ve diğer fz50 kullanıcılarının çektiği fotoğraflara baktıkça şevkim dahada artıyor.Yurdışından gelecekleri artık bekliyemeyeceğim...

Tarih: 25 Haziran 2007, 09:40 - İp: 88.***.**4.143
phenomania
phenomania (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar bende uzun karar verme sürecinden sonra FZ50 aldım ve çok memnunum... Özellikle Aybarsone arkadaşımızın tavsiyeleri çok işime yaradı, teşekkür ederim...

Aşağıdakiler ilk denemelerim... Saygılar...

Tarih: 30 Haziran 2007, 13:58 - İp: 88.***.**0.129
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

Hayırlı uğurlu olsun Phenomania, güle güle kullan makinanı memnun kalacaksın.

Tarih: 6 Temmuz 2007, 10:02 - İp: 81.***.**1.196
fatiha
fatiha (üye)
İstanbul / Amatör

hayırlı olsun Phenomania.
Ben de upuzun araştırmalar sonucunda fz50 almaya karar verdim, inşaallah yurtdışından gelecek, aybarsone size de teşekkür ederim, bu karar da sizin yardımlarınız büyük.
yeni araştırmaya başlayan arkadaşlar da bence fazla araştırmasınlar, makinayı ellerine aldıklarında zaten karar kendiliğinden gelecektir,

Tarih: 6 Temmuz 2007, 15:19 - İp: 85.***.**5.230
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

Sana da hayırlı olsun Fatiha. Güle güle kullanın makinalarınızı. Emsalleri içerisinde çok iyi bir makina. Her zaman dediğim gibi ayarlarını kavramaya başladın mı müthiş kareler çekmeye başlayacaksınız.

Tarih: 6 Temmuz 2007, 15:48 - İp: 81.***.**1.196
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

Sisli bir günde Boğazda Martılar ve Tanker 16:9 formatında çekilmiş bir kare
#aybarsone' tarafından 06.07.2007 15:58:19 tarihinde düzenlendi.

[/IMG]

#aybarsone' tarafından 06.07.2007 16:04:32 tarihinde düzenlendi.

#aybarsone' tarafından 06.07.2007 16:11:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Temmuz 2007, 15:53 - İp: 81.***.**1.196
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

Eminönü nden full tele insan manzaraları

[/IMG]

Tarih: 6 Temmuz 2007, 16:24 - İp: 81.***.**1.196
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

Çocuk ve Kuşlar Eminönü

[/IMG]