focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Fujifilm S-5700

Merhaba Bugün S-5700 e kavuştum artık benimde bir fotoğraf makinem var uzun zamandır ne alacağıma karar verememiştim kararımı verdim ve S-5700 ümü aldım.
Darısı olmayanların başına ne diyelim Allah sizlere daha iyilerini versin ...
Ben fotoğrafa yeni başlıyorum ama çok meraklı ve heyecanlıyım çok fazla bilgi öğrenmem ve öğrendiklerimi sizlerele paylaşmam için artık buralardayım ....
Ayrıca bütün S-5700 kullanıcılarını buraya bekliyorum deneyimlerini bizimle paylaşırlarsa çok mutlu olurum ...

#focusss' tarafından 14.05.2007 13:32:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Mayıs 2007, 13:29 - İp: 85.***.**3.106
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Hayırlı olsun eflatun tebrik ederim.

Tarih: 7 Kasım 2007, 20:38 - İp: 78.***.**6.79
eflatun01
eflatun01 (üye)
Adana / Amatör

teşekürler focuss..
sizden birkaç yardım isteyecegim
1/yaşadıgım yer itibari ile çiçek böcek yada enterasan kareleri yakalama gibi bir durum bulamıyo ... kendimi geliştirecek ev çalışmaları önere bilirmisiniz?
2/kullanma klavuuzu türkçesini yayınlayan bir site veya kaynak biliyormusunuz?
3/makına hakkatten övüldügü kadar varmı ...pişman olmam işlh

saygılar

Tarih: 7 Kasım 2007, 23:10 - İp: 88.***.**1.127
eflatun01
eflatun01 (üye)
Adana / Amatör

4/kumlanma sorununu bende yaşıyorum bunu nasıl önleye bilirim...

Tarih: 8 Kasım 2007, 00:21 - İp: 88.***.**1.127
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Eflatun kullanma klavuzunun Türkçesi kutudan çıkmış olması lazım ?
Ayrıca bulunduğun bölgede dışarıya çıkarsan muhakkak çekecek bir şeyler bulursun önemli olan bakmak değil görmek bazen hiç aklına gelmeyecek konular karşına çıkabilir binalar evler gökyüzü uçan kuşlar yağmurlu havalarda bulutlar mükemmel kareler verebilir ama en güzeli bol bol fotoğraf bakmak internette ve sitemizde yayımlanan kareleri izle bunlardan ilk zamanlar ilham alarak aynı veya benzer konulara yönelebilirsin sanatın geliştikçe sende yaratıcılığını kullanabilirsin..
Ev içinde tavsiyem imkan varsa portre çalışman veya evdeki cisimlerle farklı konular yakalaman macro ya ağırlık vermen ( 5700 de kaliteli macro çekimler yakalamak mümkün ) bazen bir bardak çay ve yanında kül tablasında dumanı tüten bir sigara çok etkili olabilir...Sigara ya özendirmek için demiyorum
Ayrıca genel olarak arkadaşlarla paylaşmak istediğim bir konuda 5700 kullanıcıları olarak birbirimize pm den msn adreslerimizi verelim ve daha detaylı bazen de gereksiz konulara değinelim sonuçta forumda ki konular tekırarlanmasın,çünkü farkettim ki bazı arkadaşlar açılan konuları baştan okumaktansa hemen aklına gelenleri soruyor halbuki sorusunun cvpları konunun başlarında açıklanmış oluyor umarım ne demek istediğimi herkes anlamıştır...
Açtığım konuya götermiş olduğunuz ilgiden dolayı tüm katılımcılar teşekkürler...
Bunu dışında kumlanma preblemi hiç yaşamıyorum fotoğraflarını bizimle paylaşırsan belki çözüm üretebiliriz. Ve bence 5700 fiyatı göz önünde bulunduğunda kesinlikle güzel bir makina..

#focusss' tarafından 08.11.2007 16:35:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Kasım 2007, 16:33 - İp: 85.***.**3.106
skul2006
skul2006 (üye)
İçel / Amatör

Merhabalar.Arkadaşlar uzun süren araştırmalarım sonucunda s5700 de karar kıldım.teknosa haftasonu özel kampanya yapmıştı. s5700+2Gb+Çanta+digital foto. kitabı 514 liraya aldım.ilk etapta tabi otomatik olarak resimler çekiyorum manuel olarak fazla birşey yapmıyorum.Kitabı okuyorum bilgi düzeyimi artırıyorum.makine ile bana önereceğiniz ilk şeyler nelerdir?

Tarih: 12 Kasım 2007, 22:02 - İp: 88.***.**9.126
ozger
ozger (üye)
Ankara / Meraklı

S5700'ü 4 aydır kullanıyorum. Bu süreç sonunda alacak ya da yeni almış arkadaşlar için söylüyorum. Çok farklı ortamlarda deneme şansı buldum. Başlangıç için bence fiyat/performans açısından mükemmel bir tercih. Yine de bunun gereksinimlere göre değişebileceğinide göz önünde bulundurun. Almış arkadaşlar hiç pişman olmayacaksınız emin olun. Yeterki denemekten kaçınmayın. Manuel kullanımda zorlanıyorsanız tavsiyem Diyafram otomatik/Enstantane manual (S'e getirmeniz gerek)olan ayarda kullanmaya çalışın. Auto ayardan olabildiğince kaçın derim. Tabi makinanızın özelliklerini derinlemesine öğrenmek ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız.

Kumlama içinde şunu önerebilirim. Iso değerinden kaynaklanıyor olabilir.

Tarih: 15 Kasım 2007, 12:39 - İp: 85.***.**2.246
gundoganmu
gundoganmu (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaşlar bende düşünüyorum bitane almayı fujiye s5700e takıldım gece çekimleri nasıl makinanın ? gönderdiğiniz resimlere baktım çok güzel ama gece nasıl çekiyor?? birde pil durumu nasıl? ne kadar gidiyor piller? sorun çıkarırlarmı?

#gundoganmu' tarafından 25.11.2007 09:42:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Kasım 2007, 23:01 - İp: 88.***.**9.141
disfircasi
disfircasi (üye)
İstanbul / Amatör

2 gun once bende s700/5700 kullanicisi oldum
makine gercekten cok iyi
makro ozelligi+10 optik zoomu+canli histogram ozelligi+kadraj cizgileri vs vs
daha ne isteyelim ki
hemde bu fiyata
ben makineyi 369 ytl karsiligi (garantisiz) aldim
ve ebay uzerinde biraz dolasinca wide angle ve tele converterlari cok makul fiyatlara buldum
bu hafta sonu siparis vermeyi dusunuyorum

Tarih: 7 Aralık 2007, 22:29 - İp: 85.***.**1.34
ozger
ozger (üye)
Ankara / Meraklı

Ben ebay uzerinden bir ay once S5700 için 2X tele-converter aldım. Bu konuda birde başlık açmıştım eğer incelemek istersen. Bence almak için acele etme. Ben çok iyi araştırıp, üzerinde iyice düşündükten sonra, kullanma amacıma uyduğu için aldım. Yorumları iyice oku. İstersen makinanın fotoğraflarını ve çektiğim örnek fotoğrafları koyabilirim. Soruların varsa da cevaplayabilirim.

Tarih: 8 Aralık 2007, 11:50 - İp: 88.***.**9.14
firari_01
firari_01 (üye)
Adana / Meraklı

slm arakadaşlar bende fuji s 700 aldım lcd ekranı foto çekerken karıncalama var bu çektiğin fotoraflara baker ken bişe yok cam gibi bu normal mii acaba fuji kulanan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Tarih: 14 Aralık 2007, 23:08 - İp: 78.***.**6.81