focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Fujifilm S-5700

Merhaba Bugün S-5700 e kavuştum artık benimde bir fotoğraf makinem var uzun zamandır ne alacağıma karar verememiştim kararımı verdim ve S-5700 ümü aldım.
Darısı olmayanların başına ne diyelim Allah sizlere daha iyilerini versin ...
Ben fotoğrafa yeni başlıyorum ama çok meraklı ve heyecanlıyım çok fazla bilgi öğrenmem ve öğrendiklerimi sizlerele paylaşmam için artık buralardayım ....
Ayrıca bütün S-5700 kullanıcılarını buraya bekliyorum deneyimlerini bizimle paylaşırlarsa çok mutlu olurum ...

#focusss' tarafından 14.05.2007 13:32:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Mayıs 2007, 13:29 - İp: 85.***.**3.106
gorgi
gorgi (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

bu gönderdiğim iki fotoyuda makro 1cm ayarında çektim, şu an diyafram modunda uğraşıyorum güzel kareler yakalarsam burdan gönderirim. Diyafram modunda ARKA flu ön net, arka net ön flu modlarında kurcalamalarda bulunuyorum. Buarada bide pil şarj aleti aldım bir tane GP nin. Bana göre S5700 PİLİ TASARRURLU kullanıyor gibi geldi pillr baya gidiyor 4 pil alması güzel. 3 ayak kullanmadım fotolarda bu bu yüzden el titremesinden dolayı bazı resimlerde biraz bulanıklık olabiliyor. AMA bence bu fiyata 650 ytl verdim ben bence iyi makina

Tarih: 23 Mayıs 2007, 15:38 - İp: 88.***.**1.222
ahsenselen
ahsenselen (üye)
Osmaniye / Meraklı

merhaba ben de aynı makineyi aldım. ilk makinem bu. fotoğrafçılığa çok meraklıyım. şu an makinanın ayarlarını öğrenmeye çalışıyorum bu arada da deneme çekmleri yapıyorum. kendimi geliştirdikçe çektiğim fotoğrafları sizlerle paylaşacağım. sizin de çektiğiniz fotoğraflarıgörmek isterim. çalışmalarınızda başarılar dilerim....

Tarih: 23 Mayıs 2007, 15:43 - İp: 85.***.**0.91
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Kesinlikle katılıyorum bu fiyata alınacak tek makina ...
Macrolar haricinde bahsettiğin ayarlarda ki keşiflerini muhakkak benim ve bizim gibi meraklı arkadaşlarla paylaşmanı sabırsızlıkla bekliyorum saygılar...

Tarih: 23 Mayıs 2007, 15:46 - İp: 85.***.**3.106
gorgi
gorgi (üye)

Hayırlı olsun ahsenselen sende aramıza katıldın, makinanda netleştirmelerde objektifden gelen kır kır. die ses duyarsan telaş etme bizim makinalarda ve diğer makinalardada var bu ses.

Focus yakın zaman da paylaşcam diyafram modunda çektiğim fotoları, şu an biraz daha seçici olmaya çalışıyom güzel görüntüler yakalamaya çalışıyorum

Tarih: 23 Mayıs 2007, 16:43 - İp: 88.***.**1.222
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Ahsenselen hoşgeldin aramıza ...
Gorgi bekliyorum ...
Kendinize iyi bakın bol Fotolu günler . . .

Tarih: 23 Mayıs 2007, 16:56 - İp: 85.***.**3.106
gorgi
gorgi (üye)

Focusss biraz önce Fujifilm yetkilisi Tufan Beyle görüştüm, makinaya takılabilecek objektifi konuştum Kendilerinden daha ucuza temin edilebileceğini Teknosalarda bu aparatın satılmadığını söyledi.

Ayrıca bu kır kır sesini gene sordum. Oda makinanın çok küçük olduğunu bu kadar özelliği 300 gramlık bir makinaya sığdırdıklarını mikrofonunda objektifin yanında olması sebebiyle bu sesin her makinada olduğundan ve normal olduğundan bahsetti. Makina çok tutmuş dediğine göre neyse daha bahsederiz görüşmek üzere..

Tarih: 23 Mayıs 2007, 17:33 - İp: 88.***.**1.222
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Tufan beye benden çok selamlar ama artık koskoca fujifilm sitesinin hala tadilatta olduğunu görmek çok üzücü yeter artık sitemize sitemizde S5700 ümüze uyumlu objektif ve fiyatlarını kavuşalım...

Tarih: 24 Mayıs 2007, 15:52 - İp: 88.***.**2.51
sibelius
sibelius (üye)
Eskişehir / Amatör

auto focus ta o ses gelir ve video çekerken auto focus kullandığı için makina o sesin kesilmesi mümkün değildir ya da ayrı bir mikrofon kullanmak gerekir,5700de ayrı mikrofon takılma yeri var mı bilmiyorum ama bu sorun başka türlü halledemez,ama çokta kafanıza takmayın fotoğraf makinası fotoğraf çeksin.hayırlı olsun herkese.

Tarih: 24 Mayıs 2007, 19:42 - İp: 88.***.**6.73
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Teşekkürler sibelius bizde öyle düşünmüştük....
Bu arada aramıza hoşgeldin...

#focusss' tarafından 24.05.2007 20:04:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mayıs 2007, 20:03 - İp: 88.***.**2.51
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Çektiğim Fotoğrafları yavaş yavaş paylaşmanın vakti geldi evet arkadaşlar sizlerden yeni Fotoğraflar bekliyoruz değilmi GORGİ

Tarih: 24 Mayıs 2007, 20:54 - İp: 88.***.**2.51