focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Fujifilm S-5700

Merhaba Bugün S-5700 e kavuştum artık benimde bir fotoğraf makinem var uzun zamandır ne alacağıma karar verememiştim kararımı verdim ve S-5700 ümü aldım.
Darısı olmayanların başına ne diyelim Allah sizlere daha iyilerini versin ...
Ben fotoğrafa yeni başlıyorum ama çok meraklı ve heyecanlıyım çok fazla bilgi öğrenmem ve öğrendiklerimi sizlerele paylaşmam için artık buralardayım ....
Ayrıca bütün S-5700 kullanıcılarını buraya bekliyorum deneyimlerini bizimle paylaşırlarsa çok mutlu olurum ...

#focusss' tarafından 14.05.2007 13:32:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Mayıs 2007, 13:29 - İp: 85.***.**3.106
gorgi
gorgi (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

focusss cevabını sabırsızlıkla bekliyorum

Tarih: 23 Mayıs 2007, 08:57 - İp: 88.***.**1.222
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Merhaba gorgi bahsettiğin durum bende de mevcut bunun sebeplerine gelince 1. ses direk objektifin motorundan geliyor bu ses zoom yapıldıkça motorun çalışmasından meydana geliyor ki bu her makinede var ama anladığım kadarı ile senin asıl problemin video modunda zoom yapmasan bile kırr kırrrrr die çıkan ses bu sesi makinaya ancak kulağını kaoyarsan duyabiliyorsun ama microfon dahili yani makinenin içinde olduğundan video kaydı yaparken kayıt a da malesef yansıyor buna tek çözüm harici microfon takılarak halledilebilir ki ben takılıp takılmadığını şahsen bilmiyorum ...
Peki diyeceksin ki video çekerken zoom yapmıyorum ama yine ses var bunun sebebi makine video modun da zoom yapmasan bile otomatik odaklanma yapıyor yani camerayı oynattıkça görüntüyü netleştirmek için sürekli odaklanma ve net lik sağlıyor bu da o bahsettiğin kırrr kırrr sesini oluşturuyor deneyebilirsin mesela sabit bir yere koy bir kaç kırrrr kırrrr dan sonra net leme yapıyor ve ses kesiliyor fakat sen oynattığında ve ya önündeki objeler hareket ettiğinde sisten yine netleme ayarı yapmak için çalışmaya başlıyor ve bahsettiğin ses Kırrrrr Kırrrrrr yine oluşuyor buna çözüm olabilir ben vaktim olmadığı için daha fazla araştıramadım ama video çekim esnasın da otomatik netleştirmeyi iptal edebilirsek bu ses de otomatik olarak kaybolacaktır ki o zamanda net lik ne kadar açıcı olur bilemeyiz ...
Benim düşünceme gelirsek bence hiç önemli değil sn de 30 kare video kaydı izleme esnasında gayet başarılı ses durumu biraz can sıkıcı ama zaten sesli ortamlarda arka planda kalıyor ve en önemlisi bu bir fotoğraf makinesi öncelikli işlevi bu benim video cameramda var her alet kendi işinde kullanılmalı ki acil durumda bu da yeterli benden bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir....
Saygılarımla....

#focusss' tarafından 23.05.2007 13:12:01 tarihinde düzenlendi.

#focusss' tarafından 23.05.2007 13:13:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mayıs 2007, 13:04 - İp: 85.***.**3.106
gorgi
gorgi (üye)

sağolasın focusss, bende makinada bir sorun olabilirmi düşüncesindeydim hatta değiştirsemmi die düşündüm. Beni aydınlattın, evet netleştirme yaparken kaynaklanan bir ses, dediğin gibi video çekimi güzel saniyede 30 kare baya iyi tv deki yayınları bile atlatmadan çekiyor bu özelliğiyle. Ama ben makinanın çekimlerini hakikaten beğendim sd kart olmasıda baya iyi. Ayrıca bahse konu sesleri diğer makinalarda çıkartıyormuş. Neyse! esasında bu cihaza sahip kişiler olarak msn kursak çok iyi olur böölelikle her zaman bilgilerimizi paylaşa biliriz

Tarih: 23 Mayıs 2007, 13:31 - İp: 88.***.**1.222
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Rica ederim arkadaşım önemli olan seninde de dediğin gibi paylaşmak msn durumunu istersen sen organize et bende elimden geldiğince yardımcı olurum saygılar...

Tarih: 23 Mayıs 2007, 13:40 - İp: 85.***.**3.106
gorgi
gorgi (üye)

Focusss ben makinayı deneyim derken şimdiden 400 foto çektim gibi 100 defada kapatıp açtım nerdeyse cihazı.Cihazdan Allah nazardan saklasın çok memnunum şu an, sadece o kır kır..... sesini kafama takmıştım sende bu konuda aydınlattın beni. Cihazın makro çekimleri baya iyi alsana bir örnek mesela

#gorgi' tarafından 23.05.2007 13:44:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mayıs 2007, 13:42 - İp: 88.***.**1.222
gorgi
gorgi (üye)

al birtane daha finepix S5700 İLE ÇEKİLMİŞ BİR makro

Tarih: 23 Mayıs 2007, 13:50 - İp: 88.***.**1.222
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba focuss,

öncelikle makinan hayırlı olsun.güle güle kullan.gerçekten o fiyat aralığındaki en iyi makinayı almışsın.

ilk olarak; sıra halindeki nesnelerden bir kısmını net, bir kısmını da flu çıkarmak için, diyafram değerleriyle oynayarak, net alan derinliğini kontrol etmen gerekiyor.(ayar tekerleğindeki A 'dan).biraz kurcala, çözemezsen detaylı bilgi vermeye çalışırım.

ikincisi de, makinanın objektifinde yivler göreceksin, ek aparatları (geniş açı dönüştürücü gibi) buraya takabilirsin.

Fotoğraflarını bekliyorum

Güle güle kullan.

Tarih: 23 Mayıs 2007, 13:55 - İp: 194.***.**7.249
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Bir macro çekimde benden ...

Senin fotoğrafında çok başarılı tebrik ederim ben de 2 haftada yaklaşık 400 resim çektim Allah daha uzun seneler kullanmak nasip etsin bize....

#focusss' tarafından 23.05.2007 14:41:32 tarihinde düzenlendi.
http://img501.imageshack.us/my.php?image=resim089ye0.jpg

#focusss' tarafından 23.05.2007 14:42:59 tarihinde düzenlendi.

#focusss' tarafından 23.05.2007 14:46:00 tarihinde düzenlendi.

#focusss' tarafından 23.05.2007 14:47:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mayıs 2007, 14:37 - İp: 85.***.**3.106
gorgi
gorgi (üye)

focusss güzel enstantene yakalamışsın, esasında bir tanede su altı aparatı alcan suyun altındada çok güzel görüntüler var. Biraz önce arkadaşın canon unu deneme fırsatı buldum ondada kır kır sesi var demekki her makinada bu ses varmış, tabi daha yeni dijital makinaya alıştığımız için herşeyi yeni yeni öğreniyoruz,

Tarih: 23 Mayıs 2007, 14:55 - İp: 88.***.**1.222
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Gorgi daha öğreneceğimiz çooook şey var.
Zamanla inş.. bizde profesyonelliğe doğru ilerleriz senden istediğim eklediğin resimlerin hangi ayarlarla çekildiğinide bana belirtmen yakın ayarlarla bende benzer fatolar çekebilirim ayrıca üç ayak kullandınmı vs vs ....
Bu tip bilgileride belirtirsen çok sevinirim...

Tarih: 23 Mayıs 2007, 15:26 - İp: 85.***.**3.106