focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Fujifilm S-5700

Merhaba Bugün S-5700 e kavuştum artık benimde bir fotoğraf makinem var uzun zamandır ne alacağıma karar verememiştim kararımı verdim ve S-5700 ümü aldım.
Darısı olmayanların başına ne diyelim Allah sizlere daha iyilerini versin ...
Ben fotoğrafa yeni başlıyorum ama çok meraklı ve heyecanlıyım çok fazla bilgi öğrenmem ve öğrendiklerimi sizlerele paylaşmam için artık buralardayım ....
Ayrıca bütün S-5700 kullanıcılarını buraya bekliyorum deneyimlerini bizimle paylaşırlarsa çok mutlu olurum ...

#focusss' tarafından 14.05.2007 13:32:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Mayıs 2007, 13:29 - İp: 85.***.**3.106
theanswer
theanswer (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

hayırlı olsun bikaç gün önce bende aynısından aldım. şimdilik ihtiyaçlarımı karşılıyor

Tarih: 14 Mayıs 2007, 20:54 - İp: 88.***.**1.59
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Teşekkürler sana da hayırlı olsun özellikleri çözene kadar bir elimde kitap bir elimde fuji baya gezicem heralde senin de ilk makinenmi yoksa az çok tecrübelimisin,benim biraz yerdıma ihtiyacım olacak mesela bu 4-5 cisim in yanından sadece birini net olarak odaklama yapıp gerisini şu yapmak gibi ayarları yapamıyorum bunun gibi kısa yollar lazım bana şimdiden teşekkürler....

Tarih: 15 Mayıs 2007, 07:49 - İp: 85.***.**3.106
erassmuss
erassmuss (üye)
Ankara / Meraklı

arkadaşlar sizlere tavsiyem makinanızla boş beyaz vede siyah zemin çekmenizdir...fujilerin en büyük sorunu ölü pikseller bunu kontrol ediniz...varsada geçmişolsun yanlış bilmiyosam 3 veya 4(ölü piksel)den sonrası garantiye giriyor saygılar...

Tarih: 15 Mayıs 2007, 18:15 - İp: 88.***.**6.255
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Teşekkürler bu konuda bende bilgi sahibiyim kameralı cep telefonu alırkende bu tip kontrolleri hep yapıyorum ama bilmeyen arkadaşlar için çok faydalı bir bilgi olacağına eminim. Bu arada odaklama ile ilgili bilgiyi karıştır kurcala keşfet yöntemi ile çözdüm...
Çok zevkli

#focusss' tarafından 16.05.2007 11:01:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Mayıs 2007, 10:57 - İp: 85.***.**3.106
cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

Sevgili erassmuss;

Tüm LCD panel kullanan cihazlarda ölü piksel çıkma olasılığı vardır. Teknik servisimize ölü piksel şikayetiyle gelen makina yok denecek kadar azdır. Neye dayanarak "Fuji'lerin en büyük problemi ölü pikseldir" dediğini anlayamadım.

Tarih: 17 Mayıs 2007, 10:28 - İp: 85.***.**3.97
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Sevgili Erassmuss bende Cihan Şenol arkadaşımın söylediklerine katılıyorum. özellikle Fuji filmin makinalrında problemin neredeyse hiç olmadığından bende S 5700 modelini terciğ ettim. Buna rahmen alır almaz siyah fon resimleri çektim ve hiç ölü piksel e rastlamadım.Saygılarımla.

Tarih: 17 Mayıs 2007, 11:17 - İp: 85.***.**3.106
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Bu arada Cihan Arkadaşım ben bir şey sormak istiyorum dün fujifilm e bir mail attım sitede s5700 yoktu fujifilm sitesinin yenilediğini s5700 modelin en son ürünleri olduğunu ve ancak yenilenen sitelerinde bu modelin ayrıntılarını siteye yükleyecekleri ile ilgili bir mail attı soruma karşılık ve s5700 dahil tüm s modellerine daha sonradan farklı özelliklerde objektif eklemesi yapılabileceğini ama objektiflerin önümüzdeki ay stoklarında olacağını belirttiler bu konu ile ilgili senin bir bilgin varmı
? Teşekkürler ...

Tarih: 17 Mayıs 2007, 11:25 - İp: 85.***.**3.106
cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba focusss;

Yeni gelen modellerimizi siteye girmedik çünkü çok yakında sitemizi yeni yüzüyle göreceksiniz.

Ayrıca S5700'e de ek objektif takılabilmektedir. İlgili aksesuarlar da tam tarih belli olmamakla birlikte yakın zamanda stoklarımızda olacaktır.

Teşekkürler

Tarih: 17 Mayıs 2007, 11:51 - İp: 85.***.**3.97
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Verdiğin bilgi için çok teşekkürler Cihan hazır senin gibi bilgili ve bu işin ehli olan birini bulmuşken aklımdakileri hemen seninle paylaşmak isterim ...
Birkere Teknosa da ki yetkili bana ek objektif takılamayacağını söyle dki Bursa Carrfuer daki Teknosa Emre Bey irtibat kurup doğru bilgilendirebilirsiniz arkadaşı neyse ben de bunun üzerine baya bir üzülmüştüm çünkü bu benim kısıtlı bütçeyle aldığım ilk makinam ve yavaş yavaş farklı ekipmanla zenginleştirip uzun seneler kullanmayı düşünüyorum neyse şimdi sayenizde Fujifilm S5700 üme objektif eklemesi yapabiliyorum peki farklı özellikteki objektif i direk mevcut objektifin üstünemü takıyoruz yoksa farklı bir işlememi tabi tutuluyor bunu sormamdaki sebep mevcut objektifin üstüne diğerini takabilecek bir yol göremedim umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır...
Cihan bey bilgilendirmeliniz için şimdiden tekrar Teşekkürler...

Tarih: 17 Mayıs 2007, 12:01 - İp: 85.***.**3.106
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Cihan arkadaşım öncelikle hala senden cevap beklemekte olduğumu belirtmek isterim ve bunun yanı sıra Bursa ve çevre ilçelerden arkadaşlarla irtibata geçmek bilgi paylaşımında bulunmak gezi ve çeşitli etkinlikleride paylaşmak isterim alakalı arkadaşlar buraya yazabilirler...

Tarih: 17 Mayıs 2007, 17:25 - İp: 88.***.**2.111