zevahir
zevahir (üye)
Kastamonu / Meraklı

Fujıfılm Finepix S9500??

GAZETELERE RESİM YOLLAMAK,KISA DA OLSA BAZI VİDEO ÇEKİMLERİNİ YOLLAMAK.AYNI ZAMANDA FOTOĞRAFÇILIKTA İLERLEMEK İSTEYEN BİR AMÖTÖR ADAYI İÇİN DAHA İYİ BİR TEKLİFİ OLAN VAR MI?

FAKAT BU ALETİ KİM SATAR KAÇA SATAR BULAMADIM..
BİLEN YA DA KULLANAN VAR MI?
TEK BİLGİM BU SİTEDE OKUDUKLARIM..
http://www.eniyidijital.com/news/2005/fujifilm_s9500.htm

Tarih: 25 Ağustos 2005, 01:59 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

amerika fiyati 700 dolar, ingiltre'de ise 500 pound.. ama su anda burada, 450 pound'a bulabilmek mumkun.. ayrica asil makine ciktiktan sonra fiyat bayagi bir gerileyecektir, sanirim 400 pound olacaktir...

Tarih: 3 Eylül 2005, 22:02 - İp: yok
zevahir
zevahir (üye)
Kastamonu / Meraklı

Sevgili Maslan..
Zaten arkadaşım Honk Kong tan alabilirse alacağım 700-800 € ya .Yoksa 1000 E nun üstüne çıkmam

Tarih: 4 Eylül 2005, 00:17 - İp: yok
gazi
gazi (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar ..
FUJIFILM FinePix S9500Z
linkteki sitede fiyatı :
FUJIFILM FinePix S9500Z
845,00 EURO +KDV
bu yazıyor ..

#gazi' tarafyndan 23.09.2005 13:49:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Eylül 2005, 13:47 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Meraklısına kısa bir inceleme

http://www.letsgodigital.org/html/review/fujifilm/finepix/fuji_s9500_s9000_EN1.html

Tarih: 23 Eylül 2005, 15:40 - İp: yok
@immortal@
@immortal@ (üye)
Kocaeli / Amatör

Zevahir bey merhaba,

S9500 barındırdığı özellikler açısından çok iyi bir makine gibi görünse de fotoğrafik değerler açısından bekleneni veremeyecek nitelikte. Kullanılan lens çok fazla mora kaçış eğiliminde. Yüksek ISO değerlerinde iyi sonuçlar verse de, düşük ISO değerlerindeki gürültü performansı eşdeğerlerinden kötü. Burst modu, özellikle haber amaçlı kullanım için kötü. Fiyatını geçen CEBIT fuarında teknosa yetkilisine sordum, 700€+kdv planlanan satış fiyatı dedi. Belki bu fiyatın üzerinde olabilir ve Ekim ayında piyasaya sürülecekmiş.

Tarih: 23 Eylül 2005, 16:47 - İp: yok
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Sevgili immortal,
benim merak ettiğim: S-9500 ü mesleğim gereği Türkiyede ilk ben elime aldım ve çok etraflı çekim yaptım. Bu makine daha piyasaya sürülmeden nasıl böyle bir yorum yapabiliyorsun anlayamıyorum. Kullanılan Lens Fujinon laboratuvarlarında geliştirilen üstün bir yapıt. (Kameramanlar bunu bilir)Ayrıca 80 ISO ayarında "gürültü performansı" ile ilgili yazdığına da zırva diyorum (alakası yok).Ayrıca bu makinenin ne zaman ve hangi fiyatla piyasaya çıkacağını değil bir tezgahtar - Teknosanın üst düzey satın almacıları dahi daha bilmiyor. Ama sana söyleyeyim: Tavsiye edilen perakende satış Fiyatı KDV dahil: 849 Euro olacak. Piyasa bunu 780 - 800 Euro gibi bir fiyata satacaktır.
Lütfen herhangi bir ürün hakkında özel deneyiminiz olmadan yorum yapmayın. Her yazılan çizilen doğru olmuyor ne yazıkki.
Saygılar... Sevgiler...

Tarih: 23 Eylül 2005, 22:07 - İp: yok
@immortal@
@immortal@ (üye)
Kocaeli / Amatör

Sevgili positif,

Her ne kadar elime alıp inceleme fırsatım olmadıysa da gerek bilinen inceleme sayfalarının forumlarında (örn; dpreview), gerekse Japon inceleme sayfalarında örnek fotoğrafları çok kez inceleme fırsatı buldum. Makine söylediğim gibi barındırdığı özellikler balımından eşdeğerlerine oranla çok iyi fakat fotoğraf kalitesi gerçekten de beklenenleri ya da fuji tarafından vaad edilenleri karşılayacak nitelikte değil. Gündüz çekimlerinin çoğunda 828'de de karşılaşılan mora çalma olayı rahatsız edici nitelikte. F10'da kullanılan algılayıcı teknolojisi kullanılmış fakat F10'un gürültü performansına yaklaşamıyor. Bunları yalnızca ben söylemiyorum. http://forums.dpreview.com/forums/forum.asp?forum=1012 forumunu ayrıntılı gezerseniz birçok kullanıcının makine hakkındaki fikirlerini, beklentilerini ve hayal kırıklıklarını okuyabilirsiniz.

Tarih: 23 Eylül 2005, 22:30 - İp: yok
zevahir
zevahir (üye)
Kastamonu / Meraklı

Sevgili Positif
Haber ağırlıklı mı kullanıyorsun?Video çekimleri TV den yayınlanabilecek kalite de mi?

Tarih: 24 Eylül 2005, 09:15 - İp: yok
@immortal@
@immortal@ (üye)
Kocaeli / Amatör

S9500 hakkında aşağıdaki forumdaki arkadaşa danışabilirsiniz belki:
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=5521

Tarih: 24 Eylül 2005, 13:01 - İp: yok
klazing
klazing (üye)
İçel / Amatör

türkiyede peşin 800 euro fiyat istiyorlar, piyasaya sunulmuş..

Tarih: 15 Ekim 2005, 13:45 - İp: yok