zevahir
zevahir (üye)
Kastamonu / Meraklı

Fujıfılm Finepix S9500??

GAZETELERE RESİM YOLLAMAK,KISA DA OLSA BAZI VİDEO ÇEKİMLERİNİ YOLLAMAK.AYNI ZAMANDA FOTOĞRAFÇILIKTA İLERLEMEK İSTEYEN BİR AMÖTÖR ADAYI İÇİN DAHA İYİ BİR TEKLİFİ OLAN VAR MI?

FAKAT BU ALETİ KİM SATAR KAÇA SATAR BULAMADIM..
BİLEN YA DA KULLANAN VAR MI?
TEK BİLGİM BU SİTEDE OKUDUKLARIM..
http://www.eniyidijital.com/news/2005/fujifilm_s9500.htm

Tarih: 25 Ağustos 2005, 01:59 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Eylül ayında satışa çıkacakmış USA fiyatı 700$ buradaki fiyatınında 700€ yada biraz daha yukarıda olması muhtemel

Tarih: 25 Ağustos 2005, 04:16 - İp: yok
cetintas
cetintas (üye)
Bursa / Meraklı

Amerikada 700 usd olan makina burada 850-900 Euro 'nun altında kesinlikle satılmaz...

#cetintas' tarafyndan 25.08.2005 13:17:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Ağustos 2005, 15:34 - İp: yok
zevahir
zevahir (üye)
Kastamonu / Meraklı

Üstadlar bu makinenin video çekim kalitesi ve giriş seviyesindeki biri için D-SLR makine kullanma yolunda düşünülmüş olması beni cezbetti...
Sizce piyasaya çıkmasını beklemeli miyim?
Ayrıca alternatiflerimi 3 e düşürdüm gibi..
Fuji s9500 -Sony H1 -Canon S1..Stüdyo çekimlerinden ziyade doğal ortamlarda manzara vb.çalışması yapacağım için dışarıda Fujinin Stüdyoda Sony nin iyi sonuçlar verdiği söyleniyor..Dolayısı ile benim için Fuji ağır basıyor.Bu bilgi doğru mu?Ayrıca SONY nin yedek servis hizmetinden memnuniyet ya da memnuniyetsizlik duyan var mı?Sony servisleri ile ilgili şüphelerim var.Makineni tamir etmek için Japonya ya yollamak zorundayız o da 1/2 makine parası derler mi?
Bu arada siyah beyaz çalışmasını digital makine ile yapabilir miyim?Analog makineyi tutmayacağı kesin ama siyah-beyaz çalışması için önerdiğiniz bir şey var mı?ya da bu işler photoshopla mı çözülüyor?
Çok mu şey istedim bilmiyorum?

Tarih: 26 Ağustos 2005, 09:06 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

H1 ve S1 9500 le kıyaslanamaz çünkü kategörileri farklı bu 3 ünden birini seçecekseniz 9500 ü bekleyin siyah beyazı fotoşopta istediğiniz gibi yapabilirsiniz tabi kesinlikle film kalitesine çıkmıyor

#kobra' tarafyndan 18.09.2005 18:20:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ağustos 2005, 15:16 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

panasonic fz30'yu de dusun istersen zevahir..

Tarih: 26 Ağustos 2005, 20:49 - İp: yok
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

Fujifilm Finepix S9500'ü 2 haftadır araştırıyorum, gördüğüm kadarıyla mükemmel bi alet. bütün mükemmel özellikler bu alette toplanmış resmen.bu özelliklere gelince 1)geniş açı zoom değerine sahip(aynı katagoride yer alan diğer hiçbir makinede bu özelliğe rastlamadım)2) ISO hassasiyeti 80-1600(harika ve hiçbir makinede yok) 3)kalem pille çalışıyor(kim nederse desin kalem pil avantajlı blader) 4) 9 mp çözünürlük aynı sınıf başka hangi makinada var sorarım sana(yok) 5)video çekim kalitesi üst seviyede 6) raw formatını destekliyor 7)deklanşör hızı 1/4000 (resmen mükemmel ve üst sınıf bir özellik)8)11 optik zooom 9)hareketli likit ekran 10) çok önemli bir artısı da objektif makineye tümleşik olduğundan, objektif hareketinin sebeb olduğu sensöre toz kaçma problemi de yok bu aletin 11)tipi çok güzel aletin Türkiye satış fiyatının kdv dahil 850-900 eoru olacağı zannediyorum. aynı katagoride bu alete tek rakip nikon coolpix 8800 ama bence barındırdığı özellikler bakımından s9500 ile rekabet etmesi çok zor.. bilmem başka söze gerek var mı..? sony h1 ile canon IS1 bu aletle aynı katagoride diiller ve bu aletin yanında oyuncak kalırlar açıkçası. alıcaksan bir kere al bu aleti al derim. ömür boyu idare eder izlemini veriyo gavurun icadı....

Tarih: 2 Eylül 2005, 01:18 - İp: yok
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

Bence o fiyata D-SLR en mantıklı çözüm, ama video olayı yok tabiki..

Tarih: 2 Eylül 2005, 01:30 - İp: yok
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

zehavir arkadaşım, eğer dış çekimler yapıcaksan S9500 iyi bir seçim olucaktır çünkü aynı katagoride bir çok makinenin sahip olmadığı (35mm eşdeğeri 28-300mm)değerine sahip objektif barındırıyor üzerinde. siyah beyaz baskı kalitesi ne olur bu makine için bilemem ama. yardımcı program kullanmadan siyah beyaz harika sonuçlar alabilen konika minoltanın z5 modelinin çıktıları beni bayağı etkilemişti. film kadar olmasa da tatmin edici sonuçlar almak mümkün sanırım dijitallerde de..

Tarih: 2 Eylül 2005, 18:29 - İp: yok
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

sevgili zevahir FUJIFILM FinePix S9500 iyi ama fiyat aralığı hiçte tahminettiğin gibi değil bende alacaktım S9500 yurtdışı sitesinde 1500$ fiyat gördüm o makine burada 2000$ civarına çıkar değermi bence nikon da olan herşey ondada var fiyat nikonunki iyi ağustosun başında 1400 YTL ye nikon 8800 aldım.
1GB kart aldım yetti bana.

video çekimi sırasında optik zum özelliğinin de kullanılabilmesi bu özellik nikon 8800 de de var ayrıca nikonun siyah beyaz çekimide çok iyi mailin olsaydı benim çekilmiş siyah beyaz resimimden yollardım sana

Tarih: 3 Eylül 2005, 20:33 - İp: yok
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

1500$ yanlış fiyatmış çıkma olasılığı olan fiyatmış ama bazı sitelerde 750 EURO ile 500 sterlin arası rakamlar dolaşıyor.tabii karar yinede senin 750 EURO burada 1300-1500 EURO yu bulur.

Tarih: 3 Eylül 2005, 20:45 - İp: yok