liberty1
liberty1 (üye)
Kayseri / Amatör

F50fd Alımı

daha önce araştırıp sizlerinde katkılarıyla z5 almıştım
düşüncem 6.3 mp ama afiş bastırmayacağım nasıl olsa idi
z5 den çok memnunum ama bilgisayar ortamında 12mp
çok iyi sonuç verir diye düşünüyorum f50 alacağım ama sizden istediğim yardım biraz daha farklı z5 imi daha önce teknosadan almıştım yurt dışından getirtme şansım yok teknosadaki fiyat 699 tl imiş hemal-hemsat yada gitti gidiyor gibi sitelerde sıfır kutu için 389 tl bile fiyatlar var buralardan alış veriş yapan varmı güvenlimi bildiğim kadarıyla teknosa garanti için takibini yapıyor ben bu sitelerden alsam teknik konularda servisten destek almam gerektiğinde zorlanırmıyım herşeyden önemlisi bu sitelerden alışveriş güvenlimi? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Tarih: 27 Kasım 2007, 23:34 - İp: 78.***.**8.29
lazury
lazury (üye)
Artvin / Amatör

teşekkürler yanlız fiyat konusunda sölediklerime bir yanıt alamadım. neden bu kadar fark var. Birde artık hepsiburada'nın artık adını duymak istemiyorum. Teşekkürler.

Tarih: 22 Ocak 2008, 13:16 - İp: 88.***.**0.235
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Liberty almadınmı hala f50.
Positif kaçak satan bir yermi kapandı acaba.

Tarih: 24 Ocak 2008, 20:32 - İp: 78.***.**5.48
fatihgh3
fatihgh3 (üye)
İstanbul / Amatör

türkiyede satılmıyor bu seri bildiğim kadarıyla

gittigidiyorda rastladım fiyat uygun bence

fujifilm f50ffd

#fatihgh3' tarafından 25.01.2008 01:00:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Ocak 2008, 00:58 - İp: 88.***.**4.200
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Evet Pazarbey,
kameraburada.com elden ve bireysel gönderim şekliyle ABD den makine getirip ( ABD KDV iadesini alıyor ) TR ye makineleri KDV ödemeden giriş yapıyor ve hiç bir şekilde vergi ödemeden elbette ürünü toplam %35 ucuza satması mümkün oluyor. 4 marka birden dava açtı ve tüm sattığı makineler toplatılıyor. Çünkü satışlar yasal değil.
Bu durumda mağdur olan tüm alıcılar oluyor, çünkü adam ticari ve maddi açıdan sıfırı tüketmiş vaziyette oluyor.
Kamu davasıda cabası.
fatihgh3 ün verdiği link de şu anda açık ama o da 2 gün evvel İst. Defterdarlığına ihbar yedi. Sanırım pztsi. komple kaybolur. Şu anda ciddi bir temizlik operasyonu var ama olan her zamanki gibi bilgisiz tüketiciye oluyor.
Sadece bu ay 200 e yakın illegal satılmış makineleri geri toplattık. Bunlara maliye el koyuyor ve imha ediliyor. Yanlış anlaşılmasın - Toplatılan makineler kaçakçı stoğu DEĞİL bunların satmış olduğu makineler. Alıcıların isimleri gittigidiyorda kayıtlı (Maliye nin işi kolay oluyor)
Alan adamın makinesine el konuluyor ve ödemiş olduğu parayı elbette geri alamıyor. Çünkü satış T.Tic.Kanununa göre legal değil ...
İşte Pazarbeyim böyle şeylerle uğraşıyoruz. Şimdi bizdemi vergi kaçırarak çözüm bulalım yani ???
Tüketici de haklı olarak bizi "kazıkçı" olarak suçluyor.

Tarih: 25 Ocak 2008, 19:53 - İp: 81.***.**2.84
lazury
lazury (üye)
Artvin / Amatör

650 ytl vermek zor geliyor biraz bekleriz 500 550 seviyesine gerilerse alırız artık belki.

Tarih: 25 Ocak 2008, 20:05 - İp: 88.***.**7.224
fatihgh3
fatihgh3 (üye)
İstanbul / Amatör

positif gittigidiyor da birçok satıcı var buşekilde makine satan bu sadece fujifilm için mi geçerli yoksa artık gittigidiyordan makine almamak mı gerekiyor?

Tarih: 25 Ocak 2008, 20:17 - İp: 88.***.**3.105
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

fatihgh3, şu anda sadece biz Fuji olarak gittigidiyor da 30 a yakın "mağaza" satıcısını kaçakçılıktan ve vergi kaçırmaktan ihbar ettik ve yarısına yakın tazminat davaları açıldı. 4 mağazada geri toplama işlemi başlattık. hemalhemsat - sahibinden.com vs. hepsi taranıyor ve maliye, defterdarlık, haksız rekabet dairesi ve organize suçlar dairesine ihbar ediliyor. Baktık adam direniyor 24 saat müddet veriliyor - yola gelmedi"" tazmine gidiliyor. İnceleniyor hacimli bir organizasyonsa toplatma işlemi yapılıyor.
Arkadaşlar bu işler şaka değil, vergi kaçırmak yetimin hakkını ve namusuyla çalışanın hakkını yemek demektir. Ülkemizde hayatını dürüstçe kazanan ve didinen milyonlarca insan var - Bu zihniyet de "ticaret" yapmak artık mazide kalması gerekiyor. Bu ülkeyi hak ettiği seviyeye getirmek için el birliği ile çalışmak ve bu şekilde başkalarının hakkını yiyen (çok afedersiniz) leş kargalarını aramızda barındırmamamız gerekiyor.
Kaçak işlemin, vergi kaçırmaların maliyeti her zaman ve her ortamda dürüst tüketicinin sırtından geçer.
%100 resmi ve dürüst çalışan ithalatçı Türkiyede max. % 8 oranında bir kar marjı ile çalışmakta. Tanıtım giderlerinden tutunda - Servis ve pazarlama giderlerine kadar muazzam bir iş yükü var.
Ben dürüst tüketiciye gittigidiyor vb. sitelerde "sıfır - orjanal ambalajında ABD garantili" diye sunulan vergileri kaçırılmış makine arasındaki benim tüm maliyeti yüklenmiş "dürüst" ürünüm arasındaki fiyat farkını nasıl anlatabilirimki ?? Anlatamayız AMA vergi kaçıranı da yakarız. Kimse kusura bakmasın.
Sevgilerle...

Tarih: 25 Ocak 2008, 21:05 - İp: 81.***.**2.84
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Unuttum... Bizimle beraber (isimlerini vermek bana düşmez) 4 marka daha ihbar ediyor ve tazmine gidiyor.
Maliye den odalar birliği tarafndan bu siteleri sürekli incelemek üzere bir ekip kurulması talebinde bulunuldu.
Tahmin edemediğiniz kadar kaçak işlem yürüyor...

Tarih: 25 Ocak 2008, 21:09 - İp: 81.***.**2.84
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Abovv. Yani bundan sonra kaçak makina satmak hemen hemen imkansız hale gelecek. Maliye bakanlığının politikaları gereğincede yakında zaten vergisiz mal satımı nerede ise imkansız hale gelecek gibi.
Avukatlar olarakta bizim durumumuz farklı değil. Artık her avukat vergisini tam olarak vermek zorunda. Ve veriyorda. BEnde dahi pekçok avukatın matrahı epeyce yüksek. Ee napalım ödecez vergimizi.
F50 hala satılmıyormu Türkiyede.

Tarih: 25 Ocak 2008, 23:29 - İp: 88.***.**9.74
liberty38
liberty38 (üye)
Kayseri / Amatör

pazarbey
Abovv. Yani bundan sonra kaçak makina satmak hemen hemen imkansız hale gelecek. Maliye bakanlığının politikaları gereğincede yakında zaten vergisiz mal satımı nerede ise imkansız hale gelecek gibi.
Avukatlar olarakta bizim durumumuz farklı değil. Artık her avukat vergisini tam olarak vermek zorunda. Ve veriyorda. BEnde dahi pekçok avukatın matrahı epeyce yüksek. Ee napalım ödecez vergimizi.
fatihgh3
türkiyede satılmıyor bu seri bildiğim kadarıyla

gittigidiyorda rastladım fiyat uygun bence

fujifilm f50ffd

Arkadaşlar ben teknosadan f50 aldım yalnız sizin mesajlarınız beni şaşırttı yoksa f50 diye ben başka bir cihazmı aldım tabiki f50 türkiyede satışta şuanda.
Ben aldım ve memnunum herkeze tavsiye ederim
korsana hayır emeğe saygı

#liberty38' tarafından 26.01.2008 22:07:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ocak 2008, 22:04 - İp: 78.***.**4.183