clup2000
clup2000 (üye)
İstanbul / Amatör

Fotorafta Fotoshop Lazımmı

benım fotorafın orjınallıgını bozuyor bence fotoraf sanatının amacı dogal olmaktan gectıgıne inanıyorum o anı o duyguyu yakalamak amac olduguna inanıyorum sız ce arkadaşlar

Tarih: 31 Temmuz 2007, 10:55 - İp: 85.***.**5.29
muraks
muraks (üye)
İstanbul / Amatör

photoshopun doğallığı bozma ile hiç alakası yok eğer amacınız bu değilse. Eğer photoshop doğallığı bozuyorsa fotoğraf makinesi de bozuyodur. Çünkü aynı anda çekilen kareler farklı makinalarda farklı oluyor. Yani anlayacağınız tam bir doğallık zaten beklenemez. Öyle bir fotoğraf çekersiniz ki o, doğallıktan uzak olur, bi de ona photoshop yaparsanız belki de doğallığına yaklaşır.
yani hülasa, isterseniz photoshop doğallıktan uzaklaştırır, ama isterseniz.

Tarih: 24 Eylül 2007, 15:09 - İp: 160.***.**7.120
ozdenler
ozdenler (üye)
Çanakkale / Reklam Fotoğrafçısı

Her fotoğrafa photoshop gereklidir. Ancak photoshop dengesini kurmak ve nerede nekadar kullanmak gerekiyor ise o kadar bir çalışma ile bu bütünlük sağlanır ve iyi olan fotoğraftaki mükemmellik ortaya çıkar ve çok güzel veya mükemmel kalitede diyebileceğimiz fotoğrafları yaratmış oluruz. Selamlar,
Soner ÖZDEN

Tarih: 25 Eylül 2007, 21:03 - İp: 88.***.**8.132
alitopcu
alitopcu (üye)
İzmir / Firma

bence photoshop bır sanattır sadece onu kullanmayı bılmek arac panaelındekı ıslevlerın ne ıse yaradıgını fılıtrelerının nasıl kullanacagını ograndıgınız anda bırde yaratıcı bırıysenız sızı kımse tutamaz calısma hazırladıkca hem dusunce sevıneyız degısecek ve teknık bılgı sevıyenız gıderek artacaktır ve zevkle calısmaya baslıyacaksınız .cunku ne dusurnesınız ne yapmak ıstersenız onu yaratmak kadar guzel bırsey yok ıste ozaman hersey okadar farklı oluyorkı arkadaslar vede vectorel ve pıxel tabanlı programları bırlıkte kullanabılıyarsanız kımse deymesın keyfınıze.
kullandgım programlar:adobe photoshop 9 yıl profosyoenel,adobe ıllustrator,coreldraw

Tarih: 13 Ekim 2007, 22:59 - İp: 85.***.**1.227
mübhem
mübhem (üye)
Çorum / Profesyonel Fotoğrafçı

skyrock'un ifadelerine sonuna kadar katılıyorum...

Tarih: 28 Ekim 2007, 13:52 - İp: 88.***.**4.24
hellboy666
hellboy666 (üye)
Adana / Amatör

Photoshop rakı gibidir,fazla su tadını kaçırır...(Biraz garip bir benzetme oldu ama...)

Tarih: 12 Kasım 2007, 21:29 - İp: 88.***.**1.249