makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Fotoshop Program Sorunu

fotoşop kullanırken bir yerini kaza ile sildim geri getiremedim. program ekle kaldırdan kaldırıp yeniden kurmaya çalıştım ama kalkmadı
sistemi geri yükledim falan filan daha beter oldu şimdi hiç açılmıyo
kurmak isteyince de daha önceki kurulumu tamamlayın diyor

formattan önce sorayım dedim başına gelen varmı ? çözüm için her türlü öneriye açığım

Tarih: 5 Kasım 2008, 20:11 - İp: 85.***.**2.15
adul
adul (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

photoshopu kaldır kurarken ad soyad yaş firma bilgilerini yazdığın şeçeneğe geldiğinde ordaki bilgileri deiştir misal: name kısmına ahmet yazdıysan başka isim kullan aynı şekilde soyad yaş kısaca firma bilgilerini deiştir...

Tarih: 6 Kasım 2008, 15:50 - İp: 88.***.**4.15
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Tam uninstal ve tam insatall yapman gerekiyor.
Sistemden tamamen kadırınca program files ve common files içinde bir sürü dosya ve göremediğin bir yığın kayıt defteri girdisi vardır.
Ama çoğunlukla windowstaki temp ve prefect klasörünü uninstalden sonra boşaltırsan sonuca gidersin.
İşe yaramazsa uninstal programlarıyla deneyebilirsin.

Tarih: 6 Kasım 2008, 18:26 - İp: 88.***.**4.130
makara
makara (üye)

hepsini denedm olmadı bana uninstal programı lazım
bi tane isim verin de hallediyim
yoksa format atıcam ! tehdit ediyorum

Tarih: 7 Kasım 2008, 19:32 - İp: 85.***.**8.196
makara
makara (üye)

bi program buldum kaldırdım. kalkmış gibi göründü
yeniden kurmaya kalkınca
'daha önceki kurulumu tamamlayın lütfen' uyarısı çıkıyo
ooof of
illa gel bana format at diyo

Tarih: 8 Kasım 2008, 20:09 - İp: 85.***.**8.196
dlabmurad
dlabmurad (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Usta istersen sana bi Perfect Uninstall adlı program var onu dene.Önce ki programı tamamen kaldırır.Sende daha sonra tekrar yüklersin istedigin programı.))

Tarih: 21 Haziran 2009, 09:47 - İp: 81.***.**9.88
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

arkadaşlar bu tarz kaldırılamayan yada yüklenilemeyen yazılım sorunlarında;
1-pcdeki programın kurulu olduğu dizine gidin. (bu dizin genelde "C:\Program Files" şeklinde olur.) Programın adındaki tüm dosyaları elle delete yaparak silin.
2-"C:\WINDOWS\Prefetch" adlı dizinin içindekileri "delete" yaparak silin.
3-"C:\WINDOWS\Temp" adlı sizinin içindekileri "delete" yaparak silin.
4-ücretsiz ve türkçe olan revo uninstaller programını indiriniz. (indir>>) bu programı kullanmasını öğrenin>>>
Eğer revo uninstallerde programı kaldırma seçeneğini göremezseniz "Araçlar" özelliği sayesinde gereksiz doayaları kaldır seçeneğiyle programartıklarından kurtulabiliriz.
5-pcyi aç kapa yaptıktan sonra hala yeni program kurulmuyorsa kayıt defteri temizleme araçlarını edinmeliyiz. Bu araç çalıştırılmadan önce yukarıda yazanları uygulayın(uygulmazsanız olmaz) ve bulduğunuz kayıt defteri temizleme aracıyla taratarak kayıt defterindeki artıklardan kurtulun.
6-Programın kurulu olduğu dizinde gizli dosyalar ve teyp yedekeri açık seçenekler aktif arama yapınız. Mesela "photoshop" diye arama yapınız. Çıkan sonuçları elle siliniz. Ama burada ne sildiğinizi bilmiyorsanız dikkatli olun yanlış birşey silmeyin.
7-pc aç kapa yapınız. yeni program kuruluyor olacaktır. Yinede olmazsa sanırım format zamanınız gelmiş demektir.

Not: Bazı programların mesela photoshopun kaldırma aracı webde bulunmaktadır. Onlardan yararlanabilirsiniz.

Tarih: 21 Haziran 2009, 19:47 - İp: 88.***.**0.197
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

regedit komutlarından, tüüüm PS dosyalarını bulup kaldırmayı denedin mi ?

Tarih: 28 Haziran 2009, 01:05 - İp: 88.***.**5.222
  • 1