ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

Noritsu Ve Fujı Hangisi Acaba

Sevgili arkadaşlar ve büyüklerim sizin engin tecrübenizden faydalanmak isterim noritsumu fuji hangisi daha iyi ve daha sorunsuz ve uzun ömürlü açıkcası çünkü noritsunun lazer ünitesi açıkcası düşündürüyor beni ne yapmalıyım ki siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ikisinden biri olacağı kesin ama hangisi olmalı ona karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim. Hayırla Kandiller herkese.. Şimdiden yardımlarınız için tşkler

Tarih: 27 Temmuz 2006, 18:50 - İp: 88.***.**3.85
f kardelen
f kardelen (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

noritsu nun lazer problemını cok duydum fakat fujıde boyle bırsey duymadım aralarındakı baskı kalıte farkları ıse fujı de noritsuya gore ınsan suratlarındakı kırmızılık cok hafıf tugla rengıne donuktur. fujının fılm taraması cok kalıtelıdır, aps standart ve ayrıca fujıde bulabılecegın servısı baska hıcbıryerde bulamazsın. ornegın makınan arıza yaptı ıslerınde cok yogun kendın halledebılecegın bır problemse teknık servıs sana hemen telefonda yardımcı olur telefonla sorunu cozer ve ne yapman gerektıgını soyler, eger bır parca degısmesı gerekıyorsa pıyasada bulabılecegın bır parcaysa onuda soylerler yanı servıs gelmesını beklemeden ısın cozulur ve daha sonra bulundugunuz bolgeye bır servıs geldıgınde yanınıza gelırler ve bır sorun olup olmadıgını sorarlar ben daha fujı makınası olan bırının uzun sure baskı yapamadıgını gormedım.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 10:16 - İp: 85.***.**7.75
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

İkiside çok iyi makine... yani seçeneğiniz... fiyat ve leasing mevzularındaki çözümlere kalıyor..

Noritsuda standart olan bir özellik.. Fuji de opsiyonel programla sağlanıyor; bilgisayarda tasarladığınız, stüdyo işinin renk ayarını minilabın monitöründe yapabilmeniz için fujide extra satılan programı alacaksınız.. noritsuda, standart özellik.. biz noritsu kullanıyoruz..

Tarih: 28 Temmuz 2006, 10:30 - İp: 85.***.**4.154
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

fujinin teknik servisi daha iyi diye biliyorum.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 19:56 - İp: 85.***.**3.100
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

sevgili meslektaşlarım peki hangi makinayı tavsiye edersiniz ikisininde servis konusunda çok iyi olduklarını biliyorum ama ben makinalar konusunda yeterli cevapları alamadım ki
?????????? size zahmet

Tarih: 28 Temmuz 2006, 20:11 - İp: 88.***.**1.32
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

http://www.noritsu.co.jp/english/products/qss32.html

sayfasında gördüğümüz, 32 serisi noritsu.. ithalatçı firmanın adamından edindiğim bilgiye göre.. 75.000 € civarına düşmüş.. iki sene önce, bu fiyata 3000 modelini almıştık.. 32 serisinin baskı ebadı: 30x90 cm..

Servisinden memnunuz.. ithalatçının web sayfasından telefonları bulabilirsiniz.. aynı anda Fuji'ile de görüşmeniz iyi olur derim.. İki firmada çok iyi..

Tarih: 29 Temmuz 2006, 09:30 - İp: 85.***.**9.68
foto_okyanus
foto_okyanus (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

bende bi noritsu kullanıcısıyım ve çok mennunum noritsunun meknaik yapısı çok sağlam mesela elimde noritsu banyo makinası var aşağı yukarı 10 yıllık falan ve daha orjinal dişlileri var üzerinde noritsuyu öneririm

Tarih: 29 Temmuz 2006, 10:32 - İp: 85.***.**1.252
fatih3603
fatih3603 (üye)
Sakarya / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım selamlar ben burdaki hiçbir arkadaşa katılmıyorum ben fuji de noritsu da kullandım hepsinin neticesini biliyorum kalite diyosan AGFA D LAB1 diyorum dünyanın ödüllü baskı makinası noritsuda göremediğim deteyları (3201 30x90 basan modeli) agfa d-lab1 de gördüm şimdi bu makinayı kullanıyorum ezberciliği bırakın arkadaşlar araştırmaya yönelin....biraz pahalıdır ama bence en iyisidir

Tarih: 26 Ekim 2006, 22:10 - İp: 85.***.**7.126
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

noritsu'yu her zaman tek geçerim.lazer ünitesiyle ilgili hiç bir sorun yaşamadım.ve labo olarak çalışmasına rağmen.servis olarak oldukça ciddiler.

Tarih: 8 Kasım 2006, 13:02 - İp: 88.***.**3.164
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

Hayırlı işler sonunda kararımız verdik ve Fujı frontier 500 almaya karar verdik ve sözleşmeyi imzaladık yani artık makineyi aldık inşallah hayrını görürürüz frontier 500 de çok şey değişmiş mesela kırmızı göz düzeltme otomatik kendi yapıyormuş mesela noritsu 100 resimden 90 nına müdahale etmen gerekirken bu fujıde 10 resime kadar düşüyormuş 100 resimde 10 nuna müdahele diyorlar bu saate 800 10x15 baskı yapan bir makine için çok büyük bir avantaj ve bunun gibi onlarca fark mevcutmuş. Tabi bunu makineyi kullanınca sizlerle daha iyi paylaşıcam inşallah mesela Fuji ile yaptığım görüşmede Noritsuda 100 makinede 90 lazer sıkıntısı yaşanmış ama fujıde 100 makinede 10 tabi bu şans meselesi neyse uzun lafın kısası üstadlarım Frontier 500 de karar kıldık ve aldık ama daha makinemiz gelmedi peşinatı verince gelecek yanından 230 banyo makinesi aldık 2. el ama komple bakımı yapılmış olarak onuda leasınge ekledik anlıcağınız oda leasıng bitene kadar sigortalı olacak makine gibi bu ara YTL olarak 48 ay aldık gücümüz şimdilik buna yetti. Allah yardımcımız olsun inşallah

Tarih: 8 Kasım 2006, 18:40 - İp: 85.***.**1.191
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

Bir önemli farkı var fujınin noritsuya oranla onu paylaşayım mesela açık havada çekilmiş bir fotografta yüz gölgede kalmış fotografa parlaklık verilir yüz açılsın diye fakat o zaman arka alan patlıyor fotografta noritsuda ve bundan önceki fujı modellerinde bu böyle türkçesi arka ışık düzeltimi-Görsel işlem zekası diye bir şey var bununla fotograftaki sadece gölgede kalan yüze aydınlık veriyorsunuz ve arka alan patlamadan gayet mükemmel neticeler alabiliyormuşuz noritsudan en büyük avantajı buymuş yani profesyonel fotoları bile tab edebiliriz dediler. ve katoluğu şu an elimde daha bir çok şeyy bunu paylaşmak istedim

Tarih: 8 Kasım 2006, 18:46 - İp: 85.***.**1.191