h4s4n
h4s4n (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Kompakt Kamerayla Nereye Kadar?

bir kompakt kamerayla ne kadar iyi fotograflar cekilkebilir? bir profesyonel olabilmek icin slr sartmi?

Tarih: 11 Kasım 2007, 19:28 - İp: 212.***.**3.69
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

profesyonel yaptıgı işten para kazanan demektir.
para kazanmak için para harcamak gerekir.

Tarih: 11 Kasım 2007, 22:53 - İp: 88.***.**1.21
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Tam hatırlamıyorum ama bir fotoğrafçı en iyi fotoğrafını sıradan bir basçek ile çekmişti.Ve bu fotosu 60 bin dolara satılmıştı..

Tarih: 11 Kasım 2007, 23:11 - İp: 88.***.**9.159
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Arkadaşlar edizce arkadaşımızın güzel bir kampanyası var...
Hadi görelim netfotoğrafçıları....

http://forum.netfotograf.com/onerileriniz.asp?msg_id=27588

Tarih: 11 Kasım 2007, 23:36 - İp: 85.***.**8.62
traxxas
traxxas (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

duragan kareler çekiyorsanız üst sınıf yarı profesyonel bır kompak makıne oldukca yeterlıdır ama hızlı kareler cekıyorsanız slr almanız gereklıdır

Tarih: 11 Kasım 2007, 23:42 - İp: 88.***.**3.183
sereze
sereze (üye)
Karabük / Meraklı

SLR size daha geniş imkanlar sunar. Ama kompaktın sunduğu imkanlarla güzel fotoğraf çıkmaz diye bir kaide yok... Kompacktların artıları da var tabi. Ben kompaktımı 24 saat yanımda taşıyorum, böylelikle hiçbir pozu kaçırmıyorum... SLR'yi her an yanınızda bulundurmak çok zor...

Tarih: 19 Kasım 2007, 12:34 - İp: 193.***.**2.218
yetisbey
yetisbey (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

bazen karanlık ortamlarda kompakt makinelerin yetersiz geldiği yerler olur mesela karanlık bir camide tavandaki dekoru çekerken flash mesafeniz buna elverişli olmayabilir(başıma geldi de...)karanlık bir fotografta belli belirsiz sonuçlar alırsınız ama slr bir makinenin bunu çok rahatlıkla çektiğine şahit oldum....

bence kompakt makine ile bir yere kadar

Tarih: 19 Kasım 2007, 12:38 - İp: 88.***.**5.155
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

profesyonel yaptıgı işten para kazanan demektir.
para kazanmak için para harcamak gerekir.
ilk önce gaijine bir alkış
eğer ekonomik anlamda imkanınız el veriyorsa dslr derim..

Tarih: 19 Kasım 2007, 14:47 - İp: 85.***.**4.219
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ilk once merhaza bir alkıs

----
duragan kareler çekiyorsanız üst sınıf yarı profesyonel bır kompak makıne oldukca yeterlıdır ama hızlı kareler cekıyorsanız slr almanız gereklıdır

----

Ben kompaktımı 24 saat yanımda taşıyorum, böylelikle hiçbir pozu kaçırmıyorum... SLR'yi her an yanınızda bulundurmak çok zor...

----

bazen karanlık ortamlarda kompakt makinelerin yetersiz geldiği yerler olur mesela karanlık bir camide tavandaki dekoru çekerken flash mesafeniz buna elverişli olmayabilir(başıma geldi de...)karanlık bir fotografta belli belirsiz sonuçlar alırsınız ama slr bir makinenin bunu çok rahatlıkla çektiğine şahit oldum....

-----

sorulan soru ''bir kompakt kamerayla ne kadar iyi fotograflar cekilkebilir? bir profesyonel olabilmek icin slr sartmi? ''

iyi fotograf cekmek için degil ama rofesyonellige adım atmak için dslr şarttır,gerisi dusunulemez.

fotografın net cıkması degil mesele duragan cekimlerde kompakt yeterlidir denemez,
24 saat makinesini yanında tasıyıp kare kacırmayan adam degil profesyonel,yaptıgı işten para kazanan..
buda bır kıstas lamaz.

gece cekimini kayıpsız yapmakda degil profesyonellik,zaten bir profesyonelin ekipmanı olması gerekir.
buda bir kıstas olamaz.
once profesyonel ne demek ne ve kim için kullanılırı grenmek gerek.

Tarih: 19 Kasım 2007, 18:56 - İp: 88.***.**8.225
traxxas
traxxas (üye)

peki makınamızın manuel kullanıma olanak saglıyor yanı dıyafram enstantene netlık iso gıbı seylerı kendımız ayarladıgımız bır yarı profesyoenl kompak makıne dusunelım ayrıca elımızde bır tanede trıpod dusunelım acaba duragan karelerde ne gıbı avantajlarımız yada dezavantaflarımız olur dslr a göre ?

Tarih: 19 Kasım 2007, 23:19 - İp: 88.***.**9.67
traxxas
traxxas (üye)

ıllakı ıyı profesyonel fotograf cekebılemek ıcın cok para verıp dslr mı almak gerkır
ama ben goruyorum cok kotu kalıtede bır makıneyle bıle bu ısler oluyor
ayrıca goruyorumkı elınde cok ıyı makıne olan aradaslar hıc bır sey yapamıyor

profesyonel bır fotografcı olmak ıllakı para harcamak demek degıldır ınsan bılgılıyse gereklı donanımlara sahıpse zaten profesyoneldır

Tarih: 19 Kasım 2007, 23:22 - İp: 88.***.**9.67