h4s4n
h4s4n (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Kompakt Kamerayla Nereye Kadar?

bir kompakt kamerayla ne kadar iyi fotograflar cekilkebilir? bir profesyonel olabilmek icin slr sartmi?

Tarih: 11 Kasım 2007, 19:28 - İp: 212.***.**3.69
zenit...
zenit... (üye)
Zonguldak / Amatör

Merhabalar!Slr,rangefinder ve kompakt makineleri de zaman zaman kullanan biri olarak hepsinin belli avantajlarını gözlemliyorum.Kanatimce makine ne olursa olsun lensin performansı ve kalitesi çok önemli.Bir kompakt makinede carl zeıss marka lensin çekim açısı ve zoom gibi yeterliliklerin dışında canon dslr kit lensten üstünlükleri, fotoğraf kalitesine yansıyan yeterlilikleriyle bilinir.Gene rangefinder bir Leica'da ki submicron lens bir çok slr üzerindeki lensten daha kalitelidir.Ancak slr çekim olanakları açısından size çok fazla şey sunabilir objektif değişimi,enstantane değerleri gibi yeterlilikler kompakttan fazla olabilir.Rangefinderlerde de sınırlı objektifler vardır.Ama bir Bresson bir Ara Güler sabit değerli bir objektif ve leica rangefinderler kullanarak fotoğraf tarihinde hatırlı yer tutmuşlar bu inkar edilemez.Bu noktada makineniz ne olursa olsun eğer konu yaşamsa iyi gören bir göz hatırlı fotoğraf çekmek için yeterlidir.

Tarih: 28 Kasım 2007, 22:57 - İp: 88.***.**9.89
hamuda
hamuda (üye)
Rize / Amatör

burayı şimdi okudum ne hararetli yazılardı ole şaştım dorusu öğrenmek için birazda sabır gerekiyor üzmeyelim biribirimizi, bende ist'da 19 gün kaldım bir gün bile fotoğraf havası olmadı yeni makınamla boğazı çekmek istiyodum iyi olmadı bıraz sabır bu yüzden dedim.

Tarih: 29 Kasım 2007, 23:41 - İp: 88.***.**2.100