highliner
highliner (üye)
Ankara / Amatör

S9500 Tekerlek Arızası Ve Positif

Merhabalar, 2,5 yıldır kullandıgım s9500 ün tekerlegi sonunda dün arızalandı. tekerlek işlevini tamamen ve birden yitirdi. ben de araştırma yaptım, nerede nasıl yaptırılır diye.

Buraya baktım, positif isimli kulanıcı kendini fujifilm türkiyenin temsilcisi olarak göstermiş. ve tekerlek arızasının garanti süresi dışında olsa bile bedelsiz giderildiğini yazmış. Daha sonra Fujifilm Türkiyeyi aradım, boyle birşey olmadıgını, şahsı bilmediklerini, ve 150 liralık bir bedeli oldugunu söylediler.

Konuyla ilgili forum su adreste:
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=18300

#highliner' tarafından 02.08.2008 02:54:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Ağustos 2008, 14:04 - İp: 88.***.**7.44
highliner
highliner (üye)
Ankara / Amatör

Makine yapılmış olasrak elime geçen hafta ulaştı. kargo ücreti dışında birşey ödemedim. Hafta sonu Bursaya gidince ilk kez açtım ve ilk bir kaç fotodan sonra kapandı. pil bitti zannettim. fakat yeni pil taktıgımda da açılmadı. İlk taktıgım piller yaklaşık 1 senedir aynı makinede kullandıgım GP niMH şarjlı pillerdi.

Tekrar servisi aradım, karşıma çıkan görevli bunun benim kötü şansım oldugunu soyledi! Makineyi tekrar göndereceğim. Bir türlü kavuşamadım. kötü..

Tarih: 16 Eylül 2008, 12:08 - İp: 213.***.**3.138
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 17 Eylül 2008, 11:39 - İp: 212.***.**5.14
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

tekerlek demeyelim de ne diyelim? örnek verir misin?,

sevgili higliner,
makine ile ilgili gelişmeleri bizimle paylaşırsan sevinirim.Zira şu an bir başka arkadaşın benzer sorundan makinesi de servisten döndükten sonra ne tuş takımı çalışıyor ne de makine açıldıktan kapanıyor (kapanıyor gözüküyor fakat 0.14 mA akım çekmeye devam ediyor) yani senin anlayacağın makine kötü durumda .

Tarih: 17 Eylül 2008, 13:32 - İp: 88.***.**9.22
highliner
highliner (üye)
Ankara / Amatör

Şu an amper cekip cekmedigini bilmiyorum. fakat dediğim gibi makine açılmıyor. goruştugum gorevli bana adaptor kullanırsanız calışır dedi. pil sigortası atmıştır dedi. anlayamadım. 1 seneden fazla kullandıgım piller neden durduk yerde sigorta attırsın?.

Tarih: 17 Eylül 2008, 15:05 - İp: 213.***.**3.140
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 19 Eylül 2008, 09:29 - İp: 212.***.**5.10
muad_dib
muad_dib (üye)
Ankara / Amatör

merhaba arkadaşlar,
ben de bundan yaklaşık 2 sene önce s9500 cazibesine kapılıp hevesle satın almış olan bir mağdurum. bu forumla tanışmam makineyi almamdan sonrasına denk geldiği için "ayar tekerleği" ile ilgili problemleri okuduktan sonra içimi bir korku sarmaya başlamıştı bile....
nihayet "malum" olay gerçekleşti ve makineyi servise gönderdim. (göndermeden önce bile o bozuk haliyle katıldığım Doğu karadeniz turunda binlerce mükemmel kare çektim). Benden 150 lira istediler ve verdim haliyle (razı olmuştum artık düştüm bir kere ellerine) . ama makine geri döndüğünde tam bir hayal kırıklığı yaşadım: cihaz açıldığında ekran donuyor ve yeşeriyor. gövde üzerindeki hiç bir düğme kumanda etmiyordu. kapatıp açtığımda ise çalışmıyordu. ayrıca gövdede bir çatlak ve objektif üzerinde sivri bir aletle zorlama izi vardı. sanki bir teknik servis elemanı değil de eline tornavidayı yeni almış bir çırak müdahale etmiş gibiydi. Akabinde hemen fujifilm servisini (sinfo a.ş.) aradım. telefondaki beyefendi bana bu söylediğim arızaların "mode dial" değişimi ile alakalı olmadığını ve pilleri değiştirmemi söyledi beni ahmak yerine koyarcasına.. sanki benim işim yok da, açıcam o kadar vidayı da aleti kurcalayacağım...
kısacası şu an ne yapacağımı bilemiyorum. Fujifilm sinfo yetkililerini derhal göreve çağırıyorum ve makinemi sağlam halde geri istiyorum (gerekirse yenisini)...
diğer yorumları da okuduğumda anladım ki burada bir kaç makine sahibinin memnuniyeti değil koskoca bir firmanın ticari itibarı sallantıda.

#muad_dib' tarafından 20.09.2008 02:03:57 tarihinde düzenlendi.

#muad_dib' tarafından 20.09.2008 02:11:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Eylül 2008, 00:51 - İp: 85.***.**8.228
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba Arkadaşlar,
Yorumlarınızı ve eleştirilerinizi okudum. Öncelikle Burkaydaki ustamız bu konuda benden kat kat daha bilgilidir ve kendisi teknisyen olduğu için fikirlerine ve düşüncelerine ihtiyacım var. Ayar tekerleği değişimi yapıldığı zaman sadece ayar tekerleğinin olduğu kısma müdahale edilir: Makine tamamen açılmaz ve kontrolü yapıldıktan sonra( manuel modda çalışığı )kontrol edilir .
Bu arada highliner arkadaşımızın makinesi benim dikkatime servise geldi ve ayar tekerleği yapılıp, hem teknisyenlerimiz tarafından hemde ben kendim şahsen kontrol edip makineyi arkadaşımıza geri gönderdik. Ama makinede tekrar bir sorun oldu diye bana gönderdi ve teknisyenlerimiz kontrol edip makineyi açtıklarında besleme devresindeki yanığı çıplak gözle bile görebiliyordum. Ayrıca ana kartta oksitlenme vardı. Kendisi ile görüştüğümde teknisyenimizden bilgi alarak sıvı temasından dolayı olduğunu belirttim. Servisten geldikten sonra makineyi 2 defa kullandım dedi arkadaşımız ve bu tür sorun yoktu önceden dedi. Bu benim içinde hiç hoş olmayan bir durum ve arkadaşımız içinde. Daha önceden oldu sıvı teması sorun bu zaman denk geldi veya kısa bir zaman içinde oldu bunu bilemeyiz.
Diyeceğim özetle ayar tekerleği değişimi yapıldığında makineye tamam açılıpta müdahale edilmiyor ve o sorun ile gerekli kontroller yapılıp sorunsuz teslim ediliyor. Kargo ile gönderirken bile her köşesi baloncuklarla kapatılıp darbe almamasına veya sıvı teması olmamasına çok dikkat ediliyor.

#fuji-cem' tarafından 24.09.2008 09:29:55 tarihinde düzenlendi.

#fuji-cem' tarafından 24.09.2008 09:32:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Eylül 2008, 09:28 - İp: 81.***.**2.84
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili fuji-cem
sorunun nerden kaynaklanmış olabileceğini açıklayan bir yazı ve fotograf ekini hazırlayıp buraya aktaracağım ..

#burkay' tarafından 24.09.2008 15:51:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Eylül 2008, 12:16 - İp: 88.***.**7.39
highliner
highliner (üye)
Ankara / Amatör

Vallahi dediğim gibi makine sağlam geldi (öyle düşünüyordum), bir hafta hiç birşey yapmadan koltukta durdu, sonra bursaya goturdum. ilk açışımda 2-3 fotograf cektim, sonra kapattım. sonra bir daha acılmadı. pillerim bursada oldugundan dolayı istanbulda deneyemedim.

Dediğim gibi sadece bir kez kullanabildim o da bu sekilde oldu. Zaten makineyi sakına sakına kullandım, bozulacak diye una ragmen bozuldu, sonra olaylar zinciri bu sekilde. Kaybettigim yaz günlerine mi üzülsem yoksa makineme mi üzülsem bilmiyorum. mağdurum.

Tarih: 24 Eylül 2008, 20:02 - İp: 88.***.**4.50
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili highliner makine şu an nerde?
eğer sendeyse bizim buraya getirebilir misin?
Birlikte inceleyelim bakalım sorun nerden kaynaklanıyor?

Tarih: 24 Eylül 2008, 22:28 - İp: 88.***.**7.39