majestic21
majestic21 (üye)
Diyarbakır / Amatör

Profesyonel Vesikalık Resim Yapımı

Bir Büyük 6 küçük resim olmak üzere.Profesyonel vesikalık fotoğraf resmi nasıl yapılır yardımcı olursanız çok sevinirim.tşkLer SaygıLaR.

Tarih: 24 Mart 2009, 17:47 - İp: 78.***.**7.166
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

evet mete abi çok doğru daha komiğinide gördük hala görmeye devam etmek çok daha komik değil mi?

sn. turnusol orduda nerdesiniz bilmiyorum ama foto moda vardı 30x40a kadar kendilerinin bastıklarını biliyorum.

Tarih: 31 Mayıs 2009, 12:37 - İp: 88.***.**5.163
-yako-
-yako- (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

öncelikle resim çizilir fotoğraf çekilir...vesikalık resim yapmak istiyorsan bu senin resim çizme kabiliyetine kalmış birşeydir...
Ama vesikalık fotoğraf yapmak istiyorsan bilen birinin yanında olman gerekir..Forumda alınan cevaplarla vesikalık yapılabilseydi herkes fotoğrafçı olurdu..

Tarih: 15 Ağustos 2009, 10:44 - İp: 88.***.**8.210
mutlu st81
mutlu st81 (üye)
Trabzon / Stüdyo Fotoğrafçısı

aktions hazırlamalısın ozaman verir

Tarih: 19 Ağustos 2009, 11:54 - İp: 85.***.**1.46
razorlight
razorlight (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

majestic21 bu cevapları aldıkran sonra foruma bidaha ugramadıgını dusunuyorum.hak'ta veriyorum..
soru ve cevaplar alakasız!!
arkadas bize ne sormuş ladıgı cevaplar neLEr..
neyse majestic21 ben sana yazıyorum.eger birgun girer okursan faydası olur emin ol

once hazırladıgın fotografu crop (C) ile 4.5x6 veya 4.9x5.9 320dpi ile cropla....
ardından yeni boş sayfa ac (ctrl+N) bunun olculeride 10x15 320 dpi eger minlab kullanıyosan 10,2x15,2 320 dpi olucak..
ardından croplagın vesikalıgı 2.açtıgı 10x15 sayfaya surukle bırak veya ctr+c ctrl+v kombinasyonu kullan...
sayfaya gelen fotoları koşelere 0,8 cm 1 cm aralıklarla yerleştir..sayfaya attıgın fotografı ctrl+J ile çoğaltabilirsin... boylelikle 4adet kucuk vesikalıgın oldu

Büyük için
fotografın çalışmış ama croplanmamış halini aç..
10x15 320 dpi eger minlab kullanıyosan 10,2x15,2 320 dpi olarak cropla buda 1adet buyuk fotograftır...

saygılar....

#razorlight' tarafından 20.08.2009 10:41:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ağustos 2009, 10:39 - İp: 78.***.**1.9
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)

Artık forumda bilgi paylaşımı yapmayacağım.
Amatörlere yol gösteriyorsunuz. Sonra gelip yine bizim başımıza bela oluyorlar.
Geçenlerde bir müşteri geldi arkadaş astsubaymış...
Yanındada "arkadaşı olduğunu iddia" ettiği biri var. En az miktarda çok acele fotoğraf lazım dediler. Hemen halledelim dedik. Ama rutuşlu istiyoruz bir tane bile yeter dediler. Müşteriyi izlemeye aldım. Biraz kurcalayınca amacını açıkladı. Mahalleden bir çocuk üniversiteyi kazanmış. Bu astsubay arkadaş bizde çektirdiği fotoğrafı alıp kendisi evinde çoğaltıp, 40 tanesini 10 liraya yapacakmış. Bunu söyleyince kan beynime fırladı ve derhal dükkandan def ettim...

Forum yönetimine önerimdir. Sadece profosyonel fotoğrafçıların girdiği bir bölüm açılsın...

Tarih: 20 Ağustos 2009, 12:12 - İp: 88.***.**2.215
razorlight
razorlight (üye)

mhmttsksn haklısın benim başımada çok gelen olay... flashdiscte evde çekilmiş vesikalıklardan tut ceptelefonunda çekilenlere kadar...
ama bu en başta belirtilebilinirdi.... bnmde açıklama yapmamın sebebi konu o kadar sapmış o kadar yerlere çekilmiş ki.bi sonucu olsun bitsindi..
herkezin emegine saygım sonsuz.

Tarih: 20 Ağustos 2009, 15:30 - İp: 78.***.**7.133
esoes
esoes (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

ekmeği kazanmanın zor olduğu bi dönemde.... bittik bitiyoruz derkenn........bize çok geliyor kardeş kazandığımız birazda siz yiyin mi diyelimm......

Tarih: 25 Ağustos 2009, 23:43 - İp: 78.***.**2.92
darknightgame
darknightgame (üye)

bu kadar tartışmaya gerek yok .. mail adresim [email protected] mail atarsanız sorularınıza elimden geldiği kadar cvp veririm ..

herkez sanatını yapıyor . .

Tarih: 8 Eylül 2009, 12:38 - İp: 78.***.**4.139
perfect
perfect (üye)
Balıkesir / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar dijitale ilk geçtiğim zamanları hatırlayorum.bilen sayısı çok azdı ve onlarda öğretmiyordu.fotoğrafhanede dandik pcmin başında kaç gece sabahladım bilmiyorum.
biz dükkan açıyoruz bir sürü sermaye.bu durumlara gelebilmek için çıraklıktan başladık.yerleri süprdük başımızdaki kalfadan çektik ustalardan çektik.fotoğraf çekecek pozisyona gelesiye kadar fotoğraftan önce çok çile çektik.
yani canım kardeşim biraz sabır edeceksin biraz uğraşacaksın belki benim gibi sabahlayacaksın.
çünkü senin bilgin nekadar bilemiyoruz .desek sana resulatıon 300 yap bize diyeceksin o nedir.bu sefer işin içinden çıkamayacak hale gelicez
sana bi tavsiye daha çok güzel bir photoshop öğrenim kitabı görmüştüm isterwsen onu bi araştır.saygılarımla kardeşim

Tarih: 10 Eylül 2009, 13:48 - İp: 95.***.**6.114
kahraman_
kahraman_ (üye)

cep telefonundan vs için bize çok gelen oluyor,veya herhangi bir dijital görüntüden vs yaptırmak isteyen,ama normal vs ücreti alıyoruz kesinlikle taviz yok,yoksa herkes evinde yapmaya başlıycak vs larını.

Tarih: 18 Eylül 2009, 20:30 - İp: 85.***.**8.12