majestic21
majestic21 (üye)
Diyarbakır / Amatör

Profesyonel Vesikalık Resim Yapımı

Bir Büyük 6 küçük resim olmak üzere.Profesyonel vesikalık fotoğraf resmi nasıl yapılır yardımcı olursanız çok sevinirim.tşkLer SaygıLaR.

Tarih: 24 Mart 2009, 17:47 - İp: 78.***.**7.166
erkanbayir
erkanbayir (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

git bir fotoğrafçıya çekil fotoğrafını paran nasip olsun bu kadar basit adamlar taş mı yiyecek

Tarih: 26 Mart 2009, 14:49 - İp: 88.***.**8.106
majestic21
majestic21 (üye)
Diyarbakır / Amatör

Arkadaşım Bunu zevkine Yapıyorum Parası Az olacak Diye Kendim yapıp Basayım mı Diye..Allah Allah yaw.Burda Örenmek İçin Soru Sormuşum Adamın Bana yazdıgı Cevaba Bak.Benım Sorumla Senın Bu verdigin cevapla ne alakası war yani?Parası Batsın...

Tarih: 22 Nisan 2009, 10:38 - İp: 78.***.**2.88
esesli1975
esesli1975 (üye)
Eskişehir / Amatör

Arkadasım konuyu fazla bilmememe ragmen belki sana faydası olur düşüncesiyle yanıtlıyorum. İstediğin resmi photoshotda 4.5x6 cm ye boyutlandır ,yeni olusturdugun 9x12 cm lik layere 4 adet yapıştır.

Tarih: 3 Mayıs 2009, 09:40 - İp: 78.***.**9.30
gani_gani
gani_gani (üye)
Gaziantep / Meraklı

mail adresini ve istediğin boyutları tam olarak ver sana yollayım?

#gani_gani' tarafından 04.05.2009 18:34:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Mayıs 2009, 18:32 - İp: 85.***.**5.147
prodersler
prodersler (üye)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

"burası profesyonel fotoğrafçıların bulunduğu bir forum" diyen arkadaşıma üzüntülerimi bildiririm. Amatör olarak photoshop u seven ve kendince uğraşan birisiyim bu siteden çok şey öğrendim. elimden gelirse öğretmeyede çalışırım
bazı arkadaşların aldığımız bir-iki bilgiyle sanki yarın fotoğraf stüdyosu açacakmışız gibi korkuya kapılmalarını soru soran üyelere bazılarının kabaca cevap yazmalarınıda anlamış değilim

işini düzgün yapan hiç kimsenin korkmasına gerek yok

saygılarımla..

Tarih: 19 Mayıs 2009, 23:09 - İp: 88.***.**6.81
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

6 kucuk 1 buyuk dedigin photoshopta yapılacak birsey degil,baskıyla alakalı bir durum.
----
ayrıca bir fotografcıya gidip 6 kucuk 1 buyuk fotografı 5 liraya cektirmek varken amac ne?
uc kurus tasarrufmu etceksin?

Tarih: 19 Mayıs 2009, 23:53 - İp: 78.***.**1.139
fuatzz
fuatzz (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

gaijin KUTLARIM COK GÜZEL BİR NOKTAYA BASTIN RÖTÜŞÜ SOR OK ÇEKİMİ SOR OK AMA SEN BASKIYA HAZIRLAMAYI SORUYORSUN STÜDYO FOTOĞRAFÇILIĞI BUKADAR KÜÇÜMSENCEK DURUMA DŞMÜSKEN TEPKİLERİ HAKLI BULUYORUM

Tarih: 21 Mayıs 2009, 18:11 - İp: 85.***.**0.200
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

çok komik yaa

Tarih: 25 Mayıs 2009, 18:36 - İp: 88.***.**5.133
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Soru ilginç katılıyorum.
Ancak şöyle bir konu da var. Diyelim ki arkadaş bu konuyu öğrendi. Eminim uğraşacağına gider bir stüdyoya çekim yaptırır.

Sorudan benim anladığım şu. Bazı fotoğraf stüdyosu çalışanları bunu action halinde kayıt ediyorlar. Ya da bir yerden buluyorlar pratik olsun diye. Arkadaş bu actionu kastediyor sanırım.

Şunu da belirtmek isterim.
Fotoğraf stüdyosuna gidip 10x15 ten büyük fotoğraf çıkartmak hep sorundur.

Tarih: 28 Mayıs 2009, 23:50 - İp: 78.***.**2.62
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Daha komik olanıda gördük zamanında Kerem.. hazır action'ı dağıtmak isteyenden stüdyo fotoğrafçıları bile almak istemişti, fakat action üretmeyi detaylı anlatan arkadaşa teşekkürler yavan kalmıştı..

Sn. turnusuol, eğer yakın olsaydık, istediğiniz ebatda baskı konusunda yardımcı olmak isterdim.. Ordu da iyi fotoğraf stüdyoları olmalı.. Çekim çok kötü olmadığı sürece mümkün olan her büyüklük yapılabilir (bence).. Saygılar..

Tarih: 30 Mayıs 2009, 17:03 - İp: 78.***.**4.223