ozzy_1999
ozzy_1999 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

01. 04. 2006 Fiyat Liteleri

1 nisan 2006 tarihinde uygulanacak liste fiyatları sizce nasıl ve tutacakmı lütfengörüşlerinizi bildiriniz
(İSFO'NUN AÇIKLADIĞI FOTOĞRAF STÜDYOLARININ UYĞULAYACAGI FİYAT LİSTESİ)

#ozzy_1999' tarafından 15.03.2006 12:37:39 tarihinde düzenlendi.

#ozzy_1999' tarafından 15.03.2006 12:37:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mart 2006, 11:32 - İp: yok
doli2300
doli2300 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

Firma sahibi arkadaşlar siz yüksek kardan bahsediyorsunuz. Peki sorarım size yıllarca yüzde kaç bin ile fotoğraf malzemesi sattınız bizlere. Örneğin elektronikçilerde 1 ytl olan bir direnci yada diyotu 150 200 euroya satan firma sahipleri. Sözüm sizlere...

Tarih: 30 Nisan 2006, 10:30 - İp: 85.***.**1.216
a.haydar
a.haydar (üye)

bu mesleğin bir sanat, hizmet işi olduğunu anlamak lazım

Tarih: 30 Nisan 2006, 11:49 - İp: 88.***.**3.240
ustakim
ustakim (üye)

merhaba arkadaşlar.konu heyacanlı olmaya başladı.bu iyi birnokta kim ne derse desin ısfo nun belirlediği fiatlar genelde tuuuuttuuu ufak tefek kaçaklar var ama yinede iyi durumdayız. şimdi bu mesleğe emek vermeden ahkam kesenler, hiç vesikslık cekip film yıkanıncaya kadar 9 doğurdunuzmu, o sitsesi yaşadınızmı ışıkların rengini düzeltebilmek için çeşitli filtrelerle boğuştunuzmu,küçüçük renk sapmalarından terledinizmi,vs ,vs yaşamayanlar bu mesleyin getirisi hakkında konuşurken götürdüklerini de incelemeliler .iki mesleyin namehremi olmaz 1 doktorluk 2 fotoğrafcılık ikisindede insanlar önünüzde soyunurlar .gercekcii bende sirkecideğim,gözlemimi söyleyeyim oradakiler fotoğrafcı deyil onlara isim bulmakta zorluk çekiyorum.toptancılar nasıl silindiyse zamanla onlarda silinecekler,anadoluda ucuz calışan arkadaşların hepsinin durumu vahim onlarda senin gibi düşünüyorlardı, ışık zerrecikleriyle çizilenin fiatını çizen belirler,evinde vesika çekeni hoş görmek çabasını kutlamak onu teşvik etmek lazım.mesleye hoşgeldin dostum ALLAH kurtarsın, tatili bayramı özel günlerini bile işinin başında geçirmek zorunda hissedilen ve aç kalınabilen mesleye hoşgeldin, Genç meslektaşlar özellikle sizler işinize saygı gösterip sahip çıkın ,mesleki eyitim alın bilgilerinizi artırın ve yardımlaşın,dayanışma içinde olun ,meslek namusu için hep beraber hareket edin,alın size mesleki özellikle stüdyoda ışık renk vs kolnularda danışabileceyiniz tel 0535 723 28 08 odamızı sahiplenin.Kalın sağlıcakla

Tarih: 30 Nisan 2006, 17:40 - İp: 85.***.**7.160
fotoasli09
fotoasli09 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ömergin kardeşimizin inşallah aydında bir stüdyosu olmasını dilerim.çü
nki Aydın'fiatlar tam onun olmasını arzu ettiğ gibi. Bir ara 50 adet vesikalığı 5 ytl ye çektilerdi.Şimdi de bir amatör filme bir film hadiyesiyle 10 ytl, ayrıca 1 30 x 40 2,5 ytl 8 vsk 5 ytl yapıp 16adet olunca 6 ya yapanda var.Bekleriz burda herşey gönlünüze göre gençler

Tarih: 30 Nisan 2006, 20:01 - İp: 85.***.**5.168
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

türkiyenin değişik illerde de stüdyo fiyatlarında ortalamamın altında olduğunu görebiliyoruz arkadaşlar ben şu nu sormak istiyorum size müşteri geldi vsk lazım cebindede parası yok ama o insanın işini görmek için fiyatı listedende uygularsınız.
yada canın saolsun ne kadar var sa ona göre mi çekersiniz.
İSTANBUL FOTOĞRAFÇILAR ODASINI ALMIŞ OLDUĞU BU KARAR YAKLAŞIK 10 15 FOTOĞRAFÇININ BİR ARAYA GELMESİYLE OLUYOR ŞİM Dİ İSTANBULDA YÜKSEK KİRA VEREN FAZLA İŞÇİSİ OLAN FOTOĞRAF STÜDYOLARI VAR ONLARIN KAZANÇLARI İYİ OLMALIKİ İŞÇİSİN,İN VE KİRASINI VERSİN.ŞU NU HİÇ ONUTMAYALIMKİ YAPACAĞIMIZ ÇEKİMLERDE LİSTE FİYATIDA UYGULANABİLİR AMA KIRSAL KESİMLERDE BU İMKANSIZ AMA STÜDYO FOTOĞRAFÇILARININ YAPTIĞI BU GENELLİKLE LİSTE FİYATINI GÖSTERİP BİRAZ AŞAĞIYA ÇEKMESİ VE REKABETİ YOL AÇMASINA SEBEP OLUYOR.MÜŞTERİNİN DE ALIM GÜÇÜNÜN AZALDIĞI BU DÖNEMLERDE ARKADAŞLAR LİSTE FİYATINI UYGULAMAK İMKANSIZ BİR ŞEY Gİ,Bİ BANA GÖRE
ÇÜNKÜ MİŞTERİ SENİNLE PAZARLIK YAPIYORSEN DE ONA GÖRE HAREKET EDİYORSUN

HERKESE BAŞARILI ÇALIŞMALR DİLİYORUM. .

#adopro' tarafyndan 27.07.2006 15:30:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mayıs 2006, 14:42 - İp: 85.***.**8.171
ozzy_1999
ozzy_1999 (üye)

arkadaşım hala fiyatların çok yüksek olduğunu söylşeyen arkadaşlar var o zaman senin emeğinin hiç önemi yok bu iş maliyetle hesaplanmaz sen nalbur değilsinki 3'e al 5'e sat senin bunda emeğin var göz nurun var ama senin emeğin sence 5 para etmezsde sen bilirsin burdada hala uymayan arkadaşlar var ben 1 nisanda itibaren geçtim ve çok memnunum arkadaşlar ben hammal değilim ucuza çalışayım emeğimin karşılığını istiyorum başka birşeydeğil ucuz çalıoşan arkadaşlara son bir sözüm daha var SİZ İŞİNİZE KALİTENİZE GÜVENMİYORSUNUZ BİLİYORSUNUZKİ DİĞERLERİYKLE AYNI FİYAT DESEM BU MÜŞTERİ VERDİĞİM REZİL RESİMLE BURAYA BİR DAHA GELMEZ MANTIĞIYLA FİYATLARI DÜŞÜK TUTUYORSUNUZ SİZDE BİLİYORSUNUZKİ MÜŞTERİ BİR DAHA SİZİN DÜKKANA UĞRAMAK DEÜİL SOKAĞINDAN BİLE GEÇMEZ UYUN BAKALIM NELER OLACAK YAA SİZ SİZ KİRANIZI NASIL ÖDÜYORSUNUZ AMA DOĞRU SİZ TÜCCAR MANTIĞIYLA GİDİP SÜRÜMÜ HESAPLIYORSUNUZ DEĞİLMİ PARDON PARDON akıllı olun akıllı hammallık yapmayın kendinize çalışın biraz

Tarih: 6 Mayıs 2006, 12:47 - İp: 85.***.**1.140
fotodemir
fotodemir (üye)
Karabük / Stüdyo Fotoğrafçısı

a.haydar süpersin görüşlerin tam bizi yansıtıyor

Tarih: 8 Temmuz 2006, 20:40 - İp: 85.***.**4.155
ersan06
ersan06 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

MÜŞTERİNİN FİYATTA SEÇİCİ OLMASI DEĞİL.
SANATTTA SEÇİVİ OLMASI GEREKİR. STANDART OLURSA MESLEĞE OLAN SAYĞI DA ARTAR.

Tarih: 18 Temmuz 2006, 12:21 - İp: 88.***.**7.192
badfat
badfat (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Fiyatların bu kadar ucuz olmasını hangımız ısterız kı eskıden gunde 100 amator geldıgınde bugun iş yok dıe uzulen meslektaslarım sımdı 50 amatore bugun ıyı ıs vardı dıebılecek duruma geldık kı su anda 20 krs a fujı supreme kagıda baskı yaparken ben bunu soleyebılıorum... aama bunu yıne ıcımızden ınsanlar yaptı! kit banyo kullanıorum ve bunlarla bırlıkte malıyetı 13kurus olan bı ısı 20 kurusa yapıp kalan 7 kurusun her tarafının kar oldugunu dusunun ve ınsanların nasıl ve ne sartlarda gecımlerını sagladıgını anlayın bence... cok da yuklenmemek lazım fıyatların dusmesıne ınsanlar neye sarılacagını sasırdı! ankara fotografcılar odası fıyat lıstesı yayınlıyor,camlara yazılan afıslere yazdırılan fıyatların kaldırılması ıcın para cezası uyguluyor ama fotografcılar odasına degıl de tıcaret odasına kayıtlı meslektaslarıma hıc ama hıc bırsey yapamıorlar o ınsanlar yıne ve yıne fıyatları asagı cekıor ve fotografcıya ankarada 9 kurusa baskı yapıor... bunun nasıl bı adalet oldugunu anlayın bence...iyi çalşmalar hepınıze!

Tarih: 25 Temmuz 2006, 21:57 - İp: 81.***.**5.55
atandijita
atandijita (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

bu nedir abii.. dogrumu su fiyat listesini zonguldak ereğliye getirin..
5 poz 75 10 poz 100 ytl civarında gidiyor..
burada fotografcılık batmak uzere
vs kamera felan onları yazmıyorum gulersiniz..

Tarih: 26 Temmuz 2006, 23:12 - İp: 88.***.**7.135