heavyy
heavyy (üye)
İstanbul / Amatör

Gp Marka Şarjl Piller Makineme Aktı

Arkadaşlar Canon a700 makinemde GP2500 pil ve GP quick şarj cihazı kullanıyorum. Bugün fotoğraf makinemi açmaya çalıştığımda makine açılmadı, bende piller bitmiş olabilir dedim ve pilleri şarj etmek için fotoğraf makinemin pil bölümü kapağını açtım, pilleri çıkartmak istediğimde pillerden birinin çıkmadığını, fotoğraf makineme yapışmış olduğunu ve dış yüzeyindeki plastiğin erimiş olduğunu gördüm, cımbızla biraz uğraştıktan sonra pili ve eriyen plastik parçaları çıkarabildim.
Bu olaydan sonra fotoğraf makinemin çalışıp çalışmadığını öğrenmek için başka pil taktım ve çalıştığını gördüm. Yüreğime su serpilmişti diyebilirim. Ucuz atlattım.

Arkadaşlar sizlerden ricam, GP marka pilleri nereye şikayet edebilirim? Gp marka pillerin Türkiye distiribütörü hangi firma?
Fotoğraf makineme 900 ytl ye yakın para verdim, eğer makineye bişey olsaydı ne yapardım, hakkımı kimden tazmin edebilirdim? Bu arada Gp şarj cihazı ve şarjlı pilleri hepsiburada.com dan aldım, yani tahtakale malı değil.
Bana tavsiye edebileceğiniz, kaliteli ve gönül rahatlığıyla kullanabileceğim şarjlı pil markası hangisidir? Şarjlı pil piyasanın 1 numarası hangi markadır?
Teşekkürler

Tarih: 13 Ekim 2006, 21:29 - İp: 85.***.**2.16
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ataba firması getiriyor,satıyor.İlgili fuarlara da katılıyor.Firmaya giderim derseniz Tahtakale YKB şb yanındadır.İlgilenirler herhalde.Neyse makineye de bir şey olmamış anlaşılan.Yüksek amperli yeni serilerini getirmişlerdi bir ara.Gitmişkende bir tane el feneri al oradan,pilleri deşarj etmek için lazım olabilir.Kolay gelsin.İyi fotoğraflar..

Tarih: 18 Mart 2007, 03:51 - İp: 85.***.**7.192
eren_yener
eren_yener (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni makinam (Aslında ilk makinam) Sony H% için geçen hafta 2 Takım GP pil aldım. üzerlerinde kocaman harflerle 2700 series yazıyor. 2700 Mah olduğu izlenimi veriyor. Ancak küçücük 2600 yazmışlar. Bu büyük bit kandırmaca. 2600'ü gördüğümde eyvah kazık yedim dedim. ve yediğim kazığın bıyutunu geçen hafta pazar ve bu hafta c.tesi günü daha iyi hissettim. Şöyleki geçen 10 pozdan sonra pil duru u yarıya dğşğyor ve çekebildiğim adet 150-160 poz falan. oysa makina ilk gün orjinal pilleriyle 350 poz civarında çekti. Anladım ki GP dandikmiş. Zaten üzerine eşşek kadar 2700 yazıp aldatmaca içerisine giren bir firmaya güvenmem. kesinlikle 2600 lük pil değil.

Tarih: 29 Nisan 2007, 20:40 - İp: 88.***.**2.85
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

Bence sizin şarj aletiniz dandik ya da pillerle uyumsuz. ilk bir kac sarjdan sonra 350 den de fazla cekebilmelisiniz. Ote taraftan kucuk yazıyla yanlıs hatırlamıyorsam en az 2600 mah verimlilikte kullanılabilir gibi bir sey yazıyor. Yani pilin degeri 2600-2700 MaH arası. Bu sadece GP de değil bir cok pilin ustunde yazıyor ayrıca.

#cangulay' tarafından 08.05.2007 18:25:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Mayıs 2007, 18:24 - İp: 88.***.**2.109