nurettina
nurettina (üye)
Ankara / Amatör

Hangi Marka Ve Model?siz Olsanız?

ilk önce makineler hakkında hiç bir şey bilmediğimi belirteyim ona göre sürç-ü lisan edersek affola. nişanlıma hediye almak istiyorum 2.500 tl civarı bütçeye sahibim kendisi nikon seviyor. benden bu kadar sıra sizde
yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Tarih: 31 Ekim 2014, 15:48 - İp: 212.***.**4.3
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Bütçeniz var,nişanlınız Nikon'u seviyor ancak bu işi ciddi derecede yapmayı düşünüyormu ya da daha önce tecrübesi varmı?

Bence en güzeli beraber çıkın ve onun hoşuna gidecek bir modeli alın,daha garanti olur.

Tarih: 2 Kasım 2014, 06:09 - İp: 91.***.**4.100
nurettina
nurettina (üye)
Ankara / Amatör

hocam ciddi olarak yapmak istediğini her fırsatta dile getiriyor. beğendiği model d7000 bu modelle ilgili forumda okuduğum bi kaç sıkıntı var birazda bu yüzden şu model daha iyi daha önde diye bir öneriniz olur mu?

Tarih: 3 Kasım 2014, 10:41 - İp: 212.***.**4.3
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

googla mercedes şikayet yazıp arkanıza yaslanın, 12 trilyon tane şikayet bulursunuz. ağzı olan konuşuyor. d7000 2 yıl kullandım. söylenilen sorunları olan bir makineydi.. hiiç kafanızı takmayın.
toz-yağ sıçraması: siliniyor, çoğu kişi toz olduğunu farketmiyor bile
back focus: olabilir, af tuning le bir kere ayarlayıp bırakıyorsunuz youtube de nasıl yapaccağınıza dair video var..
sigma lenlerde ve 1,8 lenslerde de odak sapması var. az çok hepsi af tuning ister.. bazıları net çekemiyorum diye gezinir oysa bir kısmının sorunu aslında odak hatasıdır haberi yok..

şu var bu var diyenlere he deyin geçin..

Tarih: 3 Kasım 2014, 14:36 - İp: 194.***.**4.25
  • 1