azizilker
azizilker (üye)
İstanbul / Amatör

Site Gümlemek Üzere

bu siteyi kim bu hale getirdi bilmiyorum ama çok kalmaz gümler gibi görünüyor.gerçekten üzülüyorum bu hale.

şu gizli kalma olayının bir an önce bitirilmesi lazım.neden diye soranlar olabilir bilmiyorum ama sinir bozucu.

ayrıca uzun zamandır üst bant kareleri berbat.tabi hepsi değil.sorun üst bantın parsellenmesi olayı değil bazen öyle kareler çıkartılıyorki insan ya herhalde siteye eklenen fotoğraf kalmadı ne bulsalar üst banta taşıyorlar gibi düşünüyor.bırakın boş kalsın yahu.en azından insanların biraz daha emek harcayıp daha iyi kareler çekmesine yardımcı olabilirsiniz.

2006-2007 de her kare kabul edilmezdi siteye şuan bakıyorum da cep telefonuyla çekilen kareler bile maşallah yayınlanıyor.

şimdi bu yazıyı okuyan herkes yukarıya üst banta baksın ve kendi kişisel eleştirisini foruma eklesin duyarlı olunmazsa bu site yakında gümler gider.
herkese saygılar
.ilker.

Tarih: 8 Mayıs 2009, 09:11 - İp: 78.***.**1.65
kydonia
kydonia (Objektif)
İzmir / Amatör

doğrudur iyi bir makinayla çekilmiş olabilir ama fotoğrafın keskinliği çok fazla ve patlamalar ve grenler var gibi görüyorum ben. yanlışım varsa affola.

Tarih: 17 Ağustos 2009, 13:51 - İp: 78.***.**8.102
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

zaten ekipmanı bu yüzden belirttim.
noise veya gren ile hiç bir işi kalmamış bir makine D700
10000 ISO da bile tertemiz fotoları gördüm..

ekranınızın çözünürlüğüde farklı olabilir.kalibrasyon gerekebilir..bu tip farklılıklar oluyor.

Tarih: 17 Ağustos 2009, 14:00 - İp: 85.***.**9.67
kydonia
kydonia (Objektif)
İzmir / Amatör

ben fotoğrafa sonradan bir müdahalenin var olabileceğinden bahsediyorum.

Tarih: 17 Ağustos 2009, 14:19 - İp: 78.***.**8.102
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Son zamanlarda çok kaliteli üst bantlar görüyorum. arada üst bantta olmaması gereken fotoğraflar olabiliyor. BEn bunu üst banta önerilen fotoğrafların biraz özensiz yapıldığını düşünüyorum. Üst banta fotoğraf önerme hakkı çok kişide var. ama herkes önermiyor bundan eminim, üst bantta dik kadrajlı fotoğrafların çıkmadığını herkesin bildiği halde hala önerildiğini görüyorum üst bant için. dediğim gibi bazen o an göze hoş gelmesiyle fotoğraf önerilebiliyor, sonuçta önerme yetkisi bir çok insanda var ve güzellik göreceli bir kavram. son olarak site bu şekilde giderken, üst bant pekte önemli değil benim için artık.

Tarih: 17 Ağustos 2009, 14:23 - İp: 85.***.**6.9
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

kydonia sana katılıyorum, vermıs oldugun lıngdekı fotograf buyutulunce temız deyıl, bencede mudahale var, Gercı bu konular cok acıldı buralarda fazla gırmek ıstemıyorum ust bandı cokda umursamıyorum, Dogru soylemıssın bende onayladım o kadar...

Tarih: 17 Ağustos 2009, 17:42 - İp: 88.***.**8.10
serhantumer
serhantumer (üye)
Ankara / Meraklı

diğer siteler?diğer siteler hangisi ?bence en iyisi bu

Tarih: 2 Eylül 2009, 13:51 - İp: 193.***.**1.20