azizilker
azizilker (üye)
İstanbul / Amatör

Site Gümlemek Üzere

bu siteyi kim bu hale getirdi bilmiyorum ama çok kalmaz gümler gibi görünüyor.gerçekten üzülüyorum bu hale.

şu gizli kalma olayının bir an önce bitirilmesi lazım.neden diye soranlar olabilir bilmiyorum ama sinir bozucu.

ayrıca uzun zamandır üst bant kareleri berbat.tabi hepsi değil.sorun üst bantın parsellenmesi olayı değil bazen öyle kareler çıkartılıyorki insan ya herhalde siteye eklenen fotoğraf kalmadı ne bulsalar üst banta taşıyorlar gibi düşünüyor.bırakın boş kalsın yahu.en azından insanların biraz daha emek harcayıp daha iyi kareler çekmesine yardımcı olabilirsiniz.

2006-2007 de her kare kabul edilmezdi siteye şuan bakıyorum da cep telefonuyla çekilen kareler bile maşallah yayınlanıyor.

şimdi bu yazıyı okuyan herkes yukarıya üst banta baksın ve kendi kişisel eleştirisini foruma eklesin duyarlı olunmazsa bu site yakında gümler gider.
herkese saygılar
.ilker.

Tarih: 8 Mayıs 2009, 09:11 - İp: 78.***.**1.65
sern
sern (üye)
İstanbul / Meraklı

benim demek istediklerimi anlatmak istediğimi çok güzel anlatmışsınız ilker bey

http://forum.netfotograf.com/onerileriniz.asp?msg_id=39143

Tarih: 8 Mayıs 2009, 10:45 - İp: 88.***.**1.111
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

şikayet etmek yerine bişeyler yapsanız daha iyi olmazmı

elinizi taşın altına koysanız,

mesela azizilker bey
2 yılda 9 fotoğraf eklemişsiniz, ortalama 3 ayda 1 kare
2 yılda 190 yorum yapmışsınız ortalama 4 günde 1 yorum

sern sizinde durumunuz aynı
hatta üst bantta şikayet ettiğiniz fotoğraflara baktıktan sonra kendi galerinize de objektif olarak baktınız mı?

birilerini bu tarzda eleştirmek için onlardan daha iyi olmak gerekmez mi ? ya da daha bilgili...

Tarih: 8 Mayıs 2009, 11:16 - İp: 81.***.**3.185
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Sayın sern

ben size zahmet olmasın diye portfolyonuzda bulunan 9 fotoğrafıda inceledim ve yorumlarımı yazdım...

Tarih: 8 Mayıs 2009, 11:45 - İp: 81.***.**3.185
azizilker
azizilker (üye)
İstanbul / Amatör

ARKADAŞLAR.
BENİM AMACIM KİMSEYİ ŞİKAYET ETMEK DEĞİL ELİMDEN GELDİĞİNCE KENDİ FİKRİMİ YAZDIM.
SEVGİLİ ATAKAN FOTOĞRAF EKLEME KONUSUNA GELİNCE ELİMDE SONY W55 BİR MAKİNEM VAR VE BU DONANIMLA ÇEKEBİLECEĞİM FOTOĞRAFLAR ANCAK BUKADAR OLUR.BİZİM GİBİ İNSANLARIN BU SİTEYE EKLEYECEKLERİ FOTOĞRAFLAR BU SİTEYİ FAZLA YÜCELTMEZ.BU ŞARTLAR ALINDA SİTEYE FOTOĞRAF EKLEMEKTENSE GÜZEL BİR FOTOĞRAFI YORUMLAMAK DAHA MANTIKLI GELİYOR BANA.HİÇ BİR ZAMAN ÜST BANTTA ASILAN FOTOĞRAFLAR KONUSUNDA KÖTÜ BİR ELEŞTİRİDE YAPMADIM.
HADİSE OLAYRARA OBJEKTİF BAKMA HADİSESİ DEĞİL.BENİM VURGULAMAK İSTEDİĞİM KONU BU SİTEDE YOLUNDA GİTMEYEN BİRŞEYLER VAR VE HERKES BU KONUDA ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPSIN.

SAYGILAR.

Tarih: 8 Mayıs 2009, 11:46 - İp: 78.***.**1.65
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Sanki başka sitelerde şahane fotolar var burada yok.
nedir bu istek anlamıyorum.
sergi falan açmıyoruz,para kazanmıyoruz.amatör bir paylaşım içinde herkes.
hergün süper fotograflar eklenemez.
sadece seçici olunması istenir o ayrı,ama sürekli üstbanda laf atılması doğru değil.
beğenmeyen kendi çeksin kendi eklesin..
biz de üstband onayını verelim.

Tarih: 8 Mayıs 2009, 11:46 - İp: 85.***.**9.67
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

aziz bey
daha düne kadar Kodak'ın 5 yıl önce aldığım compact bir makinesini kullanıyordum. Makine mutlaka etkiliyor fakat çok çekmek ve sunmak gerekli.
Yorum yapmak daha iyi diyorsunuz buyrun yapın öyleyse, iyi ya da kötü yorumlarınızı yazın.
Hiç bir şey yapmayıp şikayet ettikçe insanları boşu boşuna soğutuyorsunuz siteden...

sern adlı üyenin fotoğraf galerisine girin bakın, bu vatandaş da üst bantı beğenmemiş... ben yorumladım, birde siz bakıp yorumlayın bakalım bu ardakaşın kaç fotoğrafı üst bantı haketmiş...

önce herkes şapkasını önüne koysun sonra buralara yazsın arkadaşlar...

Tarih: 8 Mayıs 2009, 12:02 - İp: 81.***.**3.185
sern
sern (üye)
İstanbul / Meraklı

atakan bey yazdıgınız yorumların hepsini okudum teşekkür ederim gene diyorum bunlar benim gerçek çalışmalarım degil bir tez için sundugum çalışmalar fotografik degerinin olmadıgını bende biliyorum ...

ve yanlış anlaşılmak istemiyorum

üst banta neden hep aynı şahıslar ve sorarım size 157213 üyeli bir sitede neden hep 20-30kişinin eserleri üst bantta

bana göre üst bant kendini geliştirmek isteyenlere örnek olmalıdır

evet gruplaşma var diyorsunuz evet kesinlikle var

üst bant için

saygılar

Tarih: 8 Mayıs 2009, 12:12 - İp: 88.***.**1.111
azizilker
azizilker (üye)
İstanbul / Amatör

ATAKAN BEY;

BİR KONUDA ANTLAŞMAK LAZIM,BEN ÜST BANTTAKİ FOTOĞRAFLARI ŞİKAYET ETMİYORUM.OLUMLU YADA OLUMSUZ BİR ELEŞTİRİDEDE BULUNMADIM.SADECE ŞUNU SÖYLEDİM
şimdi bu yazıyı okuyan herkes yukarıya üst banta baksın ve kendi kişisel eleştirisini foruma eklesin duyarlı olunmazsa bu site yakında gümler gider.
herkese saygılar.

Tarih: 8 Mayıs 2009, 12:17 - İp: 78.***.**1.65
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

aziz bey özelden yazdıklarımda anlaştık sanırım...

Tarih: 8 Mayıs 2009, 12:28 - İp: 81.***.**3.185
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

site gümlemek üzere mi?

ne alakası var? Gerçekten komik şeyler oluyor burada.
tamam eleştiri olacak ama başlığa takıldı aklım. Sanki biri suikat yapacakta haber veriyor gibi olmuş.

@azizilker
başka bir konuda fikirlerine katılmıştım. Evet buradada başlık hariç birkaç konuya katılıyorum.
İnsanların gizi olayına neden çok taktığını tam çözemedi hala. A maç fotoğrafsa eğer kimin çektiğinin ne önemi var? Yada gizliyke yorumyapmayıverin aaçıkken yorumlayıverin. Böylece kim olduğunuda görmüş olursunuz.

fotoğrafa bakın. sizi etkiliyorsa yazın. etkilemiyorsa yazmayın. teknik konuları çok irdelemeyin derim ben. Şöyle olsa olur; bi kareyi beğenmişsinizdir. Belki yeni tekniktir belki diğerlerine benzemiyordur o zaman sorabilirsiniz hatta foto nerde çekildi lens neydi gibi sorularda sorabilirsiniz.

Teknik analizcimiyiz? fotoğraf severmiyiz? değil mi?

Tarih: 8 Mayıs 2009, 17:12 - İp: 88.***.**0.35