drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

Ustalar Yardım Edin

herkese selam
bu forumda ilk mesajım
benimde sorunum bir digital fotograf makinesi almadan önce en doğru kararı verdiğimden emin olamamak
benim aradığım fotograf makinesi 1 milyar civarında, mümkün olduğunca küçük, bir o kadar da kaliteli görüntü kaydediyor olacak ( hem foto hem de hareketli görüntü) aslında canon ixus 500 de karar kılmıştım ancak hareketli görüntüleri 640x480 de iken 30 saniyede kesiyor olması ve 10 fps olması beni başka arayışlara itti ve uzun aramalar sonucunda yine canon a ait olan, canon 24 eylülde duyurduğu ancak henüz erkayaların web sayfasında göremediğim şu iki ürünü dikkatimi çekti. ben bu ürünlerden sd300 ü daha çok tuttum (640x480, 30 fps de süre limiti olmaksızın görüntü kaydı, 2 inch lcd ekran, 3 cm makro çekim ve daha küçük olması ixus 500 e göre bazı üstünlükleri, 4 megapiksel olması ise ixus 500 e göre handikapı ama forumda yazılanlardan bunun çok da önemli olmadığını öğrenmiş bulunuyorum
önerilerinizi bekliyorum
teşekkürler
siz ne dersiniz?

Tarih: 14 Kasım 2004, 22:22 - İp: yok
drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

ixus 40 almış bulunuyorum
yardım eden herkese çok teşekkürler
denedikten sonra olumlu veya olumsuz görüşlerimi yine burada paylaşırım

Tarih: 30 Aralık 2004, 23:44 - İp: yok
drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

merhaba
2 haftadır sd300 (ixus 40 türkiye adı) kullanıyorum
alet fena değil
çok şık ve küçük bir alet
gömlek cebinde istediğin yere gidiyor
dışarı çekimleri mükemmel
ev içi çekimlerde auto mod un performansını beğenmedim
manuel modu kurcaladıkça ev içi çekimlerin kalitesinde artış oluyor ama henüz mükemmeli yakalayabilmiş değilim
yine ev içinde çektiğim video görüntülerin performansı kötü- dışarıda ise denemedim
bu alet benim ilk digital makinem
bu nedenle olumsuz görüş bildirdiğim noktaları tecrübesizliğimden kaynaklanıyor olabilir. zamanla denedikçe göreceğiz
sd300 hakkında merak ettiğiniz bir şey varsa memnuniyetle cevaplarım

Tarih: 23 Ocak 2005, 01:39 - İp: yok
drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

@burkay
murat bey
hemşehri olduğumuzu gururla söyleyebilirim sanırım

Tarih: 23 Ocak 2005, 01:42 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma