drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

Ustalar Yardım Edin

herkese selam
bu forumda ilk mesajım
benimde sorunum bir digital fotograf makinesi almadan önce en doğru kararı verdiğimden emin olamamak
benim aradığım fotograf makinesi 1 milyar civarında, mümkün olduğunca küçük, bir o kadar da kaliteli görüntü kaydediyor olacak ( hem foto hem de hareketli görüntü) aslında canon ixus 500 de karar kılmıştım ancak hareketli görüntüleri 640x480 de iken 30 saniyede kesiyor olması ve 10 fps olması beni başka arayışlara itti ve uzun aramalar sonucunda yine canon a ait olan, canon 24 eylülde duyurduğu ancak henüz erkayaların web sayfasında göremediğim şu iki ürünü dikkatimi çekti. ben bu ürünlerden sd300 ü daha çok tuttum (640x480, 30 fps de süre limiti olmaksızın görüntü kaydı, 2 inch lcd ekran, 3 cm makro çekim ve daha küçük olması ixus 500 e göre bazı üstünlükleri, 4 megapiksel olması ise ixus 500 e göre handikapı ama forumda yazılanlardan bunun çok da önemli olmadığını öğrenmiş bulunuyorum
önerilerinizi bekliyorum
teşekkürler
siz ne dersiniz?

Tarih: 14 Kasım 2004, 22:22 - İp: yok
drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

teşekkürler
çok yardımcı oluyorsun
benim söylediğim rakam erkayaların verdiği rakamdı
doyouwantit te verilen rakam senin verdiğin ile aynı
linki veriyorum
bir incele istersen
garanti bankası aracılığıyla oluyor alışveriş, belki daha güvenli olabilir

http://www.garanti.com.tr/e_ticaret/duwi/index.html

Tarih: 16 Kasım 2004, 00:52 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

eger ki garanti bankasi da 400 euroya getirtiyorsa tabii ki oradan al semih.. bir de banka guvencesi ekleniyor olaya..

benim anlayamadigim bircok kisi turkiyeden o korkunc fiyatlara aliyor; tek sorun bir problem oldugunda nasil tamir ettirilecek.. 400 euro eksik veriyorsun, bir sorun oldugunda ver 30-40 euro tamir ucreti olarak.. kaldiki amerikadan alirken bir de uluslararasi garanti ile urun almak da mumkun; mesela, bhphoto'da mack garantisi satiyor.. sana 400 euroya malolacak fotograf makinesi icin, en fazla tahminimce 40-50 euro daha verirsin 3 senelik garanti icin.. sorun oldugunda dunyanin heryerinde tamir ettirebilirsin..

Tarih: 16 Kasım 2004, 12:39 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Duzeltiyorum 38 euro 5 senelik garanti.. Bu adresten kontrol et..

Tarih: 16 Kasım 2004, 12:42 - İp: yok
drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

ürün fiyatı + kargo+ gümrük vergisi

gümrük vergisi %32 olduğunu yazmıştın. buna kdv ekleniyormu
içinde mi?
bu arada garanti olayı çok iyi oldu

Tarih: 16 Kasım 2004, 13:34 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

%32'yi ben, Ritz'deki diger digicam makinelerden birini aldigin takdirde uygulanacak olan gumruk bedeline gore soyledim.. zannedersem %32'lik gumruk hersey icinde fiyati; cunku, ritz'den bir urun aldiginda sana direkman kapina gelecek ucreti veriyor.. kdv'nin icinde olmasi gerekiyor..

ritz'in web sayfasina git ve mesela canon A95'i sepete at, checkout yap.. turkiye icin verdigi fiyati soyle:

International Shipping & Handling 78.84 114,042,060

Customs, Duties, Taxes, and Insurance 110.40 159,693,600

toplam 540 dolar..

A95 modeli 350 dolara satiliyor ritz'de.. yani bhphoto'daki sd300 modelinden 20 dolar ucuza.. o halde bhphoto'dan sd300 alirsan sayet, senden, gumruk bedeli olarak en fazla 115 dolar alabilirler.. yani 115 dolar vergiler, 40 dolar gonderim ucreti, 370 dolar makine fiyati ve 50 dolar da 5 yillik garanti.. toplam 575 dolar.. Euro cinsinden 440.. yine de yariyariya..

Tarih: 16 Kasım 2004, 13:57 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ben senin yerinde olsam sd kart da alirdim beraberinde.. senden sd kart icin extra bir posta ucreti almayacaklar, sadece gumruk bedeline eklenecek.. sonucta turkiyedeki fiyatindan cok ucuza gelecegine eminim..

Not: ben, bhphoto'dan (20D'yi alacagim zaman) 4 GB'lik microdrive almayi dusunuyorum.. gumruk bedeli ve posta ucretiyle birlikte 140 pounda falan geliyor.. burada en ucuz yerde sanirim 190 pound civarinda.. genelde 140 pounda 2 gb'lik kart alabiliyorsun..

Tarih: 16 Kasım 2004, 14:03 - İp: yok
drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

aslında bu tip alışverişleri birkaç kişi birleşip yapsa maliyet çok daha azalır

Tarih: 16 Kasım 2004, 16:21 - İp: yok
drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

ixus 500 örneğini verirken fiyatta bir hatam var.
ixus 500 ün fiyatı 479 euro (910 milyon tl)
aynı ürün amazon.com dan alınırsa 810 milyona geliyor
bu alışverişi karlı hale getirmek için birkaç kişi birleşmek veya aynı kişinin birden çok ihtiyacını aynı siparişte halletmesi gerektiğini düşünüyorum.kargo 90 dolar tutuyor çünkü

Tarih: 16 Kasım 2004, 17:05 - İp: yok
kayazaki
kayazaki (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kardeş senin derdinin ilacı fujıfilm finepix s 7000.12Milyon pixel kamera çekimindede oldukça iyi.bi bayiye git gör vazgeçemezsin

Tarih: 26 Aralık 2004, 20:43 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili semih ,
öncelikle ne istediğini kendi içinde tam olarak çözmen gerekir.Bunun için sana gereken en minimum kriter bir cihaz ya fotoğraf makinesidir yada hareketli görüntü kaydedicisidir.Buradan hareketle ben sana kendi tecrübelerime dayanarak Sanyo vpc-c1 'i tavsiye ederim.(www.sanyo.com.tr) inceleme sonuçlarını bizimle paylaşırsan sana başka alternatiflerde sunabiliriz.

Tarih: 26 Aralık 2004, 21:53 - İp: yok