drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

Ustalar Yardım Edin

herkese selam
bu forumda ilk mesajım
benimde sorunum bir digital fotograf makinesi almadan önce en doğru kararı verdiğimden emin olamamak
benim aradığım fotograf makinesi 1 milyar civarında, mümkün olduğunca küçük, bir o kadar da kaliteli görüntü kaydediyor olacak ( hem foto hem de hareketli görüntü) aslında canon ixus 500 de karar kılmıştım ancak hareketli görüntüleri 640x480 de iken 30 saniyede kesiyor olması ve 10 fps olması beni başka arayışlara itti ve uzun aramalar sonucunda yine canon a ait olan, canon 24 eylülde duyurduğu ancak henüz erkayaların web sayfasında göremediğim şu iki ürünü dikkatimi çekti. ben bu ürünlerden sd300 ü daha çok tuttum (640x480, 30 fps de süre limiti olmaksızın görüntü kaydı, 2 inch lcd ekran, 3 cm makro çekim ve daha küçük olması ixus 500 e göre bazı üstünlükleri, 4 megapiksel olması ise ixus 500 e göre handikapı ama forumda yazılanlardan bunun çok da önemli olmadığını öğrenmiş bulunuyorum
önerilerinizi bekliyorum
teşekkürler
siz ne dersiniz?

Tarih: 14 Kasım 2004, 22:22 - İp: yok
drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

bahsettiğim 2 ürünün linklerini vermemişim

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_sd300.asp

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_sd20.asp

tekrar teşekkürler

Tarih: 14 Kasım 2004, 22:24 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam semih..

hic dusunme ve sd300 al; cunku digic II islemcisini kullaniyor.. ixus 500'de digic I.. aralarindaki fark cok fazla.. yeni cikan makinelere ornek olarak; 1D mark II ve 20D'yi verebilirim Digic II kullanan..

fotograf kalitesini belirleyen faktorlerden birisi makinenin islemcisi..

fotograf kalitesini belirleyen diger faktorler; lens ve sensor..

ixus 500 nedense cok tutuluyor; okudugum bircok dergide abartilan ve neden tutuldugunu anlasilmadigi belirtiliyor... ixus

500'un LCD ekrani cok ufak ayrica..

2 inch cok kullanisli olacaktir.. zaten bir dukkana git ve dene ikisini de; farklarini goreceksin.. ixus tamamen hava civa..

sakin ha, gormeden alma.. oncelikle bir dukkanda gor istedigin modeli..

#dadanagast' tarafından 15.11.2004 00:20:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Kasım 2004, 00:20 - İp: yok
drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

merhaba
hızlı yanıt için teşekkürler
2 gündür forumları geziyorum
aklıma en çok yatan bu model oldu benimde
umarım kendime en uygun olan modeli seçmişimdir
bundan sonrası erkayaların ürünü getirmesini beklemek olacak
bir de www.etradecenter.us diye bir site var
amerikadan ürünler getiriyor ucuz olarak
tecrübeniz var mı bu konuda?

Tarih: 15 Kasım 2004, 01:23 - İp: yok
scelikkale
scelikkale (üye)
Bursa / Amatör

Slm

Minolta Z3 aldım oldukça memnunum, film kalitesi de gayet güzel tavsiye ederim.

Tarih: 15 Kasım 2004, 10:53 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sd300 modeli yeni bir model.. fiyati A95 ile hemen hemen ayni.. tamamen metal govde.. tek kelimeyle harika..

Turkiyede nereden nasil alinacagi konusunda bir bilgim yok..

daha onceden yurtdisindan alma konusunda konusulmustu; hangi konu basligi altinda oldugunu hatirlayamiyorum simdi.. bir arastir forum icinde.. amerikadan getirtebilirsin.. Ritz camera'dan urunu bul sepete at, sonra checkout yaptiginda sana toplam ne kadara malolacagini gosteriyorlar.. gumruk bedeli, posta..

fakat ritz'de fiyatlar herzaman cok ucuz olmuyor.. bir diger site bhphoto.. oradan fiyatlara bak.. gumruk bedeli ne kadar tutar soylemiyorlar; ama sen bileceksin yaklasik olarak, cunku, ritz'den almistin gumruk bedelini..

her iki siteden de guvenle alisveris yapabilirsin..

Tarih: 15 Kasım 2004, 16:40 - İp: yok
drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

http://www.garanti.com.tr/e_ticaret/duwi/index.html

adresinden garanti bankası aracılığıyla amazon.com da dahil olmak üzere bir çok ünlü alışveriş sitesinden alışveriiş yapılabildiğini öğrenmiş bulunuyorum .amazon.com dan bu makineyi almak istedimde
359 dolar ürün için, 110 dolar kargo için, 110 dolar kadar da vergileriçin istendi. bu ürün eminim türkiyeye geldiğinde 750-800 euro civarında olacak
amerikadan douwantit aracışığıyla mı alsak diye düşünüyorum

Tarih: 15 Kasım 2004, 17:47 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

800 euro muuu?

aman ha alma..

bhphoto'da 369 dolar.. yuzde 32 civarinda gumruk vereceksin..yani 120 dolar.. sonra posta ucreti de turkiyeye 40 dolar.. toplam 530 dolar.. yani 400 euro..

yani yari fiyati..

bhphoto tum dunyanin bildigi guvenli bir site..

Tarih: 15 Kasım 2004, 18:07 - İp: yok
drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

@dadanagast
750-800 euro yu tahminen söyledim
amazon.com da ixus500 ile sd300 ün fiyatları hemen hemen aynı (ixus 500 50 dolar kadar daha ucuz)
ixus 500 ün türkiye satış fiyatı 779 euro
biraz kıyaslayarak bu sonuca ulaştım

bahsettiğin site garanti bankası üzerinden alışveriş yapmayı düşündüğüm douwantit aracı kuruluşunda geçmiyor.
amazon.com veya buy.com dan alışveriş yapmamın sakıncası var mı?

Tarih: 15 Kasım 2004, 22:21 - İp: yok
drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

bir de douwantit üzerinden bu sd300 ü almaya çalıştım
ritzcamera, caemraworld ve photoalley.com dan ürünü almaya çalıştığımda hep aynı uyarı çıktı
;
'We are sorry. Due to import/export restrictions, we are unable to ship this product internationally. Please select another product.'

aynı ürünü buy.com veya amazon.com dan almayı denediğimde aynı uyarı çıkmıyor
acaba digital fotograf makinesi getirmede yasal olarak bir problem mi var?

Tarih: 15 Kasım 2004, 22:33 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

haklisin ritz'den alamiyorsun.. fakat bhphoto'da oyle birsey cikmiyor.. fiyati sana toplamda 400 euroya geliyor..

nedir do you want it muhabbeti allahaskina.. zannediyormusunuz ki bu yontemi uygulayan banka, araci kurulus turkiye fiyatindan cok ucuza getirtecek.. fiyatlar yine asagi yukari ayni olacak.. ixus 500 icin 780 euro dendiyse sd300 800 euro o halde; bhphoto'dan almayi dene, gonderecek olurlarsa sana 400 euro'ya gelecek.. yariyariya.. tabii sen bilirsin..

bu arada avrupadan da alabilirsin.. burada, ingilterede, 240 pound.. yani 340 euro.. posta ucreti de amerikadan gonderiliyormus gibi olmaz..

benden soylemesi..

Tarih: 15 Kasım 2004, 23:12 - İp: yok