ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Zam Oranları Doğru Mu?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamu çalışanlarının 2011 ve 2012 zam oranlarını açıkladı.

TV lerin karşısında kendi beyanına göre;
İlk altı ay % 4, ikinci altı ay % 4 olmak üzere yıllık toplamda % 8.1

2012 de ise,

İlk altı ay % 3 ikinci altı ay % 3 olmak üzere Yıllık toplamda % 6.2

zam verildiğini söyledi.

Sizce hesapta bir yanlışlık yok mu?

Bence var.

2+2 = 4 eder.

Ama yıllık bazda % 4 + % 4 = % 8.1 olmuyor. Yıllık bazda zam % 6.08 oluyor.
%3+%3 = % 6.2 değil, yıllık toplamda % 4.5 ediyor.

Demem o ki kamu çalışanı fotograf dostu arkadaşlar bir kazık da burdan yediniz. Benden söylemesi.

Tarih: 19 Temmuz 2011, 19:46 - İp: 92.***.**6.236
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Bu nasıl mantıktır yahu. Başkası da yapmayacak mıydı? Yani diyosun ki evet hertürlü yolsuzluğu yaparız, nasılsa gelen de yapacak. Bu nasıl mantıktır, bu nasıl düşünce sistemdir. Nasılsa onlarda yapacak, bak ne güzel akladım kendimi rahatça uyuyabilirim. Bu düşünce sistemi hastalıklıdır, sakattır. Yazıktır günahtır. Birde pişkin pişkin kabul ediyorlar ya ben buna bi tarafımla gülemiyorum bile. Yaptığıkları yolsuzluğun sorumlusu bile muhalefet, çünkü onlarada yapacaktı. Ne güzelmiş yahu!?

Tarih: 20 Temmuz 2011, 21:34 - İp: 78.***.**5.72
selcuk.t
selcuk.t (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşım, lafa hemen atlamadan önce bir oku da denileni anla.

hatta önce seçenle seçilen arasındaki farkı öğren. çünkü ben oyverenim, belediye başkanı değilim.

bir oyveren olarak yaptıkları yolsuzluklardan bir kazancım olmuyor ki bu kazancı meşru göstermeye çalışayım, hakkımdır falan diyeyim... pes vallahi.

hepsinde eğer aynı haltı yiyenler varsa artık o halt yapacağın tercihte bir rol oynamaz, çünkü etkisiz eleman... bu kadar basit bir şeyi nasıl anlamazsınız yahu?

Tarih: 20 Temmuz 2011, 22:01 - İp: 130.***.**3.165
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

selçuk bey

bir kulun başka bir kula dokunmanın ibadet olduğunu söylemesi cahillik, aptallık, gerizekalılık, yalamalık, değildir de nedir? siz nasıl yorumlarsınız...

siyasi görüşler farklıdır eyvallah, kim kendine neyi uygun görüyorsa ona takılır... ama üstte bahsettiğim mevzuda siyaset miyaset yok... düpedüz yalakalık, çıkarcılık ve bu uğurda söylenen beyinden değilde g....tnden çıkmış bir cümle var.. ancak böyle tarif ederim ben bu mevzuyu...

kula kulluk müessesesi islamda yoktur... bunu bile bilmeyip de islamı savunuyoruz diye oy toplamak şarlatanlıktır... hepsi bu ....

Tarih: 21 Temmuz 2011, 09:50 - İp: 46.***.**0.233
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

Doğruya doğru aynı zamanda yanlışada yanlış diyebilmeli insan.

Bağlanmayacaksın bir siyasi partiye körü körüne
O olmazsa yaşayamam demiyeceksin
Demiyeceksin işte
Yaşarsın çünkü
Başka bir siyasi partiyi takım tutar gibi tutar
Kısır döngüye baştan başlarsın

Tarih: 21 Temmuz 2011, 11:10 - İp: 94.***.**7.132
selcuk.t
selcuk.t (üye)
İstanbul / Amatör

atakan bey, benim itirazım sizin bu söylediklerinize değil.

bunların fırsat bilinip akp'ye oy verenlere müşrik, putpereset vs. yakıştırması yapanlara kızıyorum. hangi akıl, hangi izan bu çıkarımı kuracak kadar hastalıklı olabilir?

yahu oy verdiğim adamlar arasından birinin şirk sözü söylemesi neden beni bağlasın? ben şirk sözü söylenip söylenmemesini mi referans alıyorum oy verirken.

yani "ne olursa olsun da şu akp'cilere saldıralım" ruh halinden çıkmalı bazıları.

Tarih: 21 Temmuz 2011, 13:08 - İp: 68.***.**0.25
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

arif neden sasırıyorsun ki,
adam çalıyor ama çalısıyor mantıgı bu.
medeni herhangi bir ülkede boyle bir şey olsa adamı sallandırırlar.
direk gorevden alırlar,istifa ettirirler demeyecegim, adam kamuoyu tepkisini gorunce zaten kendiliginden istifa eder.
ama yok, oncekilerde calıyordu, bu neden calmayacakmış anlayışı var.
nekadar normal goruyorsun degilmi, ne kadar rahat soyleniyor.
ONCEKİLERDE ÇALIYORDU..
şıh uçmaz mürit uçurur derler.
bu da boyle işte, müritler kılıfını hazırlıyor ne de olsa, bizim kasmamıza gerek yok, aklımıza geleni yapalım aklımıza eseni soyleyelim diyorlar.

Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım...

insan kısmına ortak oldular, hadi hayırlısı

Tarih: 21 Temmuz 2011, 14:28 - İp: 92.***.**0.8
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ayrıca selcuk t.

evet baglar. senin oy verdigin partiden birinin yaptıkları seni baglar. bu yuzden zaten tepki gostermeniz gerekir.
tepki gosterip boylelerini elemeniz aranızdan uzaklastırmanız gerek.
oncekilerde calmıştı, bunlarda çalar dememen, bunların oncekilerden ne farkı kaldı ki demen gerekir.
oncekilere benzeyeni silin, oncekilere benzemeyen, hizmet etmek isteyenleri getirin demen gerek.
aksi halde senin ki bu devir de benim devrim, cebimi doldurdugum sürece sorun yok demeye gelir.
nasıl ki tsk içindeki curuk yumurtaların temizlenmesini istiyorsan, kendi destekledigin kurumlar içinde bunu istemen gerek.
bir degil uc degil bes degil. onlarca yuzlerce var boylesi ve sende bunun farkındasın.
olmamana imkan yok.
ama oyunla basa gecirdigin orgutun içindekiler beni baglamaz diyebiliyorsun.

---------

hadi ben tutarsızım, hadi ben ikiyuzluyum sana gore..
al sana fırsat, sen oyle degilsin madem, biraz tutarlılık. biraz utanma duygusu, biraz ozeleştiri. hadi bakalım, cok sey degil.

Tarih: 21 Temmuz 2011, 14:38 - İp: 92.***.**0.8
selcuk.t
selcuk.t (üye)
İstanbul / Amatör

gaijin;

oy verdiğim adamın ülkeyle ilgili yaptıkları beni bağlar. ama dini görüşü bağlamaz.

kim başa geçerse geçsin bu pislikler yapıldığı için verilen oyları yapılan kötü şeyler değil düzgün şeyler etkiler. bu yolsuzluklara ve haksızlıklara bakarak oyvereni suçlayamazsınız...

bahsedilen haksız kazançlardan bir çıkarım olmadığına göre bunları meşrulaştırmam da anlamsız olurdu zaten. neden meşrulaştırma zahmetine gireyim.

bu yolsuzluklara ve haksızlıklara olan itirazlara destek vermem için:

1. bunun sadece akp'nin değil türkiyenin sorunu olduğunun itiraf edilmesi gerekir. aksi halde bunun başa geçtiğinde aynı şeyi yapacak olan muhalefete siyasi çıkar sağlamak için yapıldığını düşünürüm ve buna alet olmam.

2. bu itirazı yapanların aynı şekilde derin devlet yapılanmalarından da şikayet etmesi gerekir. benim hükümete olan desteğimin tek sebebi bu derin yapılanmalarla mücadele etmesidir. chp mücadele etse ona destek olurum. bu mücadelenin zayıflatılmasına alet olmak istemiyorum, çünkü türkiyenin geleceğini bu mücadelede görüyorum. ve büyük pislikler temizlenmeden küçüğünün temizlenmeyeceğine inanıyorum.

ülkedeki tüm pisliklere aynı anda karşı çıkalım, var mısın? ben varım.

--------------------
not: şu malum davalarda bazı masumların mağdur olduğunu ve bunun da yanlış olduğunu herkes kabul ediyor zaten. onları savunmak davalara karşı çıkmayı gerektirmiyor. tıpkı davalara destek olmak tüm sanıkları suçlamayı gerektirmediği gibi...

Tarih: 21 Temmuz 2011, 16:25 - İp: 130.***.**3.165
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

derin yapılanmalar neymiş somut kişi ve adres gösterin

yoksa ecinni hikayesine benziyor sizinki yahut cin yahut mason öcülerine

Tarih: 21 Temmuz 2011, 20:33 - İp: 85.***.**1.238
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

okyanus emmi makina üreticileri tekrar ccd ye dönmeye başladı. ilk fuji hayk spid ccd li makina ürtetti. şimdide panasonik. aklın yolu bir. bizim düğün fotolarını fs100 ile çekti fotocu faşo emmi. nerde ise slr kadar iyi.

Tarih: 21 Temmuz 2011, 22:09 - İp: 78.***.**3.225