ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Zam Oranları Doğru Mu?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamu çalışanlarının 2011 ve 2012 zam oranlarını açıkladı.

TV lerin karşısında kendi beyanına göre;
İlk altı ay % 4, ikinci altı ay % 4 olmak üzere yıllık toplamda % 8.1

2012 de ise,

İlk altı ay % 3 ikinci altı ay % 3 olmak üzere Yıllık toplamda % 6.2

zam verildiğini söyledi.

Sizce hesapta bir yanlışlık yok mu?

Bence var.

2+2 = 4 eder.

Ama yıllık bazda % 4 + % 4 = % 8.1 olmuyor. Yıllık bazda zam % 6.08 oluyor.
%3+%3 = % 6.2 değil, yıllık toplamda % 4.5 ediyor.

Demem o ki kamu çalışanı fotograf dostu arkadaşlar bir kazık da burdan yediniz. Benden söylemesi.

Tarih: 19 Temmuz 2011, 19:46 - İp: 92.***.**6.236
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 19 Temmuz 2011, 22:34 - İp: 78.***.**3.225
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

1 nokta küsur aldanmış oluyoruz...beni ilgilendiren tarafı fazladan % 10 daha verseler ne değişecek hayatımızda...

Tarih: 20 Temmuz 2011, 00:14 - İp: 78.***.**0.3
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

enflasyon yok, misal dinamit lokumu, don lastiği ve at nalı gibi enflasyon hesabının ana maddelerine yıllardır zam gelmemiş... ortalık güllük gülistanlık,
açlık sınırıydı fakirlik sınırıydı gibi sınırlar bizim memlekete uğramaz biz zevk sınırlarında dolanıyoruz...

eeee tabi haliyle hükümetin verdiği zamcık bizi pek enterese etmiyor...

ha bu arada sadece bu ay benzine, mazota iki kez zam geldi, Allah Allah neden acaba...

amannnn koyver ya fener düşerse naparız o zaman, lig tv batar, futbolcular napar mazallah ferrarilerine nasıl benzin koyar çocuklar... panpişleri kim götürür diskoya, asıl mesele bunlar azizim... takılmayın böyle yüzde üçlere beşlere,
üç beş liranın hesabını yapıyorsunuz ayıp ayıp....

Tarih: 20 Temmuz 2011, 09:39 - İp: 46.***.**0.233
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

#ercan43' tarafından 20.07.2011 13:32:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Temmuz 2011, 13:05 - İp: 92.***.**6.236
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Ercan abi, Atakan abi ironi yapmış. Çok güzel eleştirmiş aslında. Gündem de memleket meseleri alt metin gibi duyurulurken, diğer etten püften olaylar manşet olarak, sürekli yayında kalıyor. Daha neler, neler. Şehitlerimize bile üzülemiyoruz, sürekli bi kavga havası. Arada şehitten bahseden bile yok, onu bile araç olarak kullanmaya başladık ki yazık hem de çok yazık.

Tarih: 20 Temmuz 2011, 13:26 - İp: 78.***.**5.72
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

yazdıklarımı tekrar okumanızı tavsiye ederim...

üçe beşe değil bir kuruşa bakar olduğumuzu açıkça yazdım ama farklı bir dille...

enflasyon yok diye kandırılıyoruz, herşey yolunda diye aldatılıyoruz... bunları yazdım.
sonrasında da biz bunları görmeyelim, algılamayalım diye basında boy boy çıkan yapay gündemleri yazdım daha ne yazayım...

emekliyim diyorsunuz, bizim emekli olabileceğimiz bile meçhul...

tuzu kuru kısmına gelirsek kuru kalacak tuzumuz yok ki endişe edelim...

velhasılı kelam endişelerinizi taşıyorum fakat artık ağlamanın sızlamanın faydası olmadığını gördüğümden kara mizah yapıp ağlanacak halimize gülüyorum hepsi bu....

üçün beşin hesabını yapmıyorum çünkü bugün üç veren yarın tek kalem ürüne zam yaparak 33 geri istiyor... o yüzden artık hesap kitabı bıraktım... bir depo benzinde benden 10 lira geri alan zamlarla bana aylık 5-6 lira zam yapsalar nolurrrr yapmasalar nolur...

kaldı ki özel sektörde çalışıyorum, siz %4 ü garantilediniz biz de iş yok kriz var, enflasyon zaten hiç olmadı bahaneleri ile 2-3 yıldır zam almıyoruz bile....

maaşı aldığımız günün haftasına bitiriyoruz, kalan 3 hafta borç yiğidin kamçısıdır deyip çıkıyoruz er meydanına kamçının bini bir para...

sıra geldi yıllardır akıttığımız terimizin karşılığı olan tazminat hakkımıza, ona da göz diktiler... daha ne diyeyim ki...

iki kişi çalışıp bir evi idare ettirmeyi başarıyoruz...

aldığımız paranın bereketi kalmadı, verdiğimiz oyun hükmü olmadı... daha da yazmıyayam artık.... anlamışsınızdır sanırım...

Tarih: 20 Temmuz 2011, 13:29 - İp: 46.***.**0.233
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Peki atakan bey, yanlış algıladım birden. Yazımı siliyorum.
Özür dilerim...

Tarih: 20 Temmuz 2011, 13:32 - İp: 92.***.**6.236
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

haa birde demişsiniz ki bşbakan tv de şunu bunu dedi., siz hala onun dediklerini dinliyormusunuz... ben çoktan bıraktım onu dinlemeyi...

Tarih: 20 Temmuz 2011, 13:33 - İp: 46.***.**0.233
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Özre gerek yok üstadım, dediğim gibi ben artık ağlanacak halimize gülmeyi tercih ediyorum...

Tarih: 20 Temmuz 2011, 13:35 - İp: 46.***.**0.233
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Biz ne yapalım ya. Hayata yeni başladık, o kadar (afedersiniz) boktan zamana denk geldi ki; memur olalım diyoruz, şike şaibe. Özel sektör diyoruz, e patron olmuş padişah. Nereye atsak elimizi hep bi falso. Şu yaşımda, kimler yedi hakkımı kimler. O her iki kişiden birinin sevdiği cemaatçi zihniyet an be an yiyor hakkımızı. Eğitim, kültür seviyeme yaklaşamayacak yüzlerce kişi şu an 2000 liradan fazla maaş alıyor. Niye çünkü torpili var, niye çünkü birilerinin kölesi. Liseyi zar zor bitirmiş birisi mezun olduğu sene polislik sınavını kazanabiliyor(nasıl kazandığını herkes biliyor), çatır çatır da alıyor maaşını. nerde hak nerde hukuk. Biz hayata daha yeni girmiş gençler, biz ne yapalım. ''Taraf olmayan bertaraf olur.'' Ben bu sözü söyleyen adamın feriştahını....

#sansabosa' tarafından 20.07.2011 13:41:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Temmuz 2011, 13:39 - İp: 78.***.**5.72