ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Zam Oranları Doğru Mu?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamu çalışanlarının 2011 ve 2012 zam oranlarını açıkladı.

TV lerin karşısında kendi beyanına göre;
İlk altı ay % 4, ikinci altı ay % 4 olmak üzere yıllık toplamda % 8.1

2012 de ise,

İlk altı ay % 3 ikinci altı ay % 3 olmak üzere Yıllık toplamda % 6.2

zam verildiğini söyledi.

Sizce hesapta bir yanlışlık yok mu?

Bence var.

2+2 = 4 eder.

Ama yıllık bazda % 4 + % 4 = % 8.1 olmuyor. Yıllık bazda zam % 6.08 oluyor.
%3+%3 = % 6.2 değil, yıllık toplamda % 4.5 ediyor.

Demem o ki kamu çalışanı fotograf dostu arkadaşlar bir kazık da burdan yediniz. Benden söylemesi.

Tarih: 19 Temmuz 2011, 19:46 - İp: 92.***.**6.236
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

askerden geldiğimde kriz vardı (2001'de) işe girmekte zorlanmadım giderken zaten güç bela salmışlardı gelir gelmez hemen başla dediler, askerde hesap kitap yaptık giderken şu kadar alıyorduk dönünce aradan geçen 18 ayı da katarsak yarı yarıya katlamıştır maaş diye... bi baktık ortalık toz duman maaş bile sormadan girdik işe tekrar... Aradan 10 yıl geçti daha yarı yarıya kısmına bile gelemedik... nasip dedik geçtik....

sonrasında neler gördüm neler....

örnek olarak geçen yaz bi katalog hazırlarken müşterinin referansları için iş yaptığı yerleri gezip ürünlerinin fotolarını çekelim dedik... genelde bldiyeye iş yapmış, gittiğimiz her yerde müdürler karşılaşım bizi karşılamış diyorum çünkü ben müdür olduklarını sonradan öğrendim, az kaldı birine otoparkçı diye arabanın anahtarını uzatcaktım... ayakkabılar basık, pantolon bi yerde gömlek bi yerde ama hep çizgi bıyıklar yerinde maşallah.... vay be dedim biz boşuna dirsek çürütüp, gece gündüz tırmalamışız, halbuki takıl imamın kayığına iki kürek çek gel bi yerlerde müdür ol... Amaaaa Allah yazdıysa bozsun, Allah'tan başkasına kulluk etmek mi tövbe haşa...
iki lokma helalinden yeter, onların aldığında kimlerin hakkı yok ki....

son sözünü yıllardır yaşıyoruz piyasada, ya bizdensin ya hiç birşey mantığı her yerde...

geçtiğimiz şubatta dedem vefat etti... aile efradı şehir içinde bir mezarlıkta yatıyor, ordan yer bakalım dedik hemen eski mezarın yanında yer de bulduk... mezarcı ne dedi... abi burda yeryok, sizin meftayı alamayız, yeri gösterdik sorduk ettik partiden adamın varsa tamam dedi, ama mümkünse belediye başkanı falan olsun....biz de kimsenin cemaatti partiydi işi yok... o ara aklımıza geldi bir müteahhit bulduk belediyeye iş yapan bir telefon etti başkana 5 dakika sonra mezar bizim... tabi 5000 kaymede yatırıp satın almak şartıyla... yani ya bizdensin ya da ölmeye bile teşebbüs etme....

size gelince mesleğine uygun bir iş kurmanın yolunu ara derim... Teşvik, belediye kredisi, kosgeb ne bulursan almaya bak kendine bişeyler yap.... çalışarak bi halt olmuyor... bunu da unutma..

Tarih: 20 Temmuz 2011, 13:51 - İp: 46.***.**0.233
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Herkes halinden şikayetçi. Ama oy vermeye gelince iki kişiden birisi hükümete oy veriyor.

Tarih: 20 Temmuz 2011, 13:51 - İp: 92.***.**6.236
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

ercan bey burada da atalarımızın sözü devreye giriyor...

Deveye diken...

ha birde şu açıdan bakmak lazım olaylara, bizler genelde şikayet edenlerin bulunduğu ortamlarda bulunuyoruz, memnun olanlarla takılsak şikayetcilerin niye oy vermediklerini şaşarız sanırım...
bardağın boş ve dolu tarafı muhabbeti...

geçenlerde bir düğüne gittim, düğündeki ortama bakarsak şuanki hükümetin %90 gibi oy alması lazımdı... Benim hanım edebinle giyinen başı açık, namusuyla çalışan bir insancağız... ben de saçı omuzlarda top sakallı, kravatı boynunda jöleli kafa bi adam... Bi baktım biz azınlık falan değil direkt numunelik kaldık ortamda... onun için ben şaşırmıyorum artık...

Tarih: 20 Temmuz 2011, 13:57 - İp: 46.***.**0.233
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

iki torba çimento almayan adamlar günümüzün müteahhiti oldular.. o ihale senin bu ihale benim geziyorlar... otobüse binmeyip yürüyenlerin karısının kızının oğlunun altında jeepler...

işi verirken, kalite, tecrübe değil bizden mi değilmi diye bakılıyor...

ya konuşturmayın beni, ben seçimden sonra karar vermiştim,

siyasi, vicdani, toplumsal olaylar hakkında konuşmayacaktım... Bu millet uyanırsa ekime uyanmazsa........... demiştim. yine açtım bayramlık ağzımı ama bunu şu mübarek ramazan bayramına sayalım bu seferlik...

Tarih: 20 Temmuz 2011, 14:01 - İp: 46.***.**0.233
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

atakan, arif, ercan bey, biz bunları yazıyoruz.
bunların tayfası okuyup halimize gülüyor. lafa geldimi kul hakkı falan diye bi saat nutuk atarlar..
utanıyorlar mı memleketin halinden?
hayır.

gecmiş iktidarlara laf edenler, bu iktidara toz kondurmuyor cok daha beter olsa dahi.
hala daha adam yazar kasa fırlatmıstının derdindeler.
bu iktidarda fırlatanlar provokatör oluyor nedense, 2002 oncesi yapanlar gariban vatandaş.
cıvık cıvık ikiyüzlülük, cıvık cıvık riya...

millet yarın işten kovulmasam bari diye korkudan gık cıkaramıyor, kıdemi tazminatımı düşünür, guldurmeyin beni.

Tarih: 20 Temmuz 2011, 16:25 - İp: 88.***.**8.140
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

AZ ÖNCE GAZETEDE ANA HABERDİ....

İŞTE DURUM BU KADAR VAHİM...
MÜSLÜMANLIĞI KİMSEYE BIRAKMAYAN BU TAKIMIN ŞİRKTEN HABERİ OLMAYACAK KADAR ACİZ YALAYICISI....

AK Prti BursAvekili HseyinŞahn, bir süre önce Ankara’ya gelip kendilerini ziyaret eden partililere teşekkür yemeği verdi. Partililerin ziyaretinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Şahin, "Gelen arkadaşlarla birlikte sayın Başbakanımızla 5 dakikalığına bile olsa sohbet etmek imkanı bulduk. Arkadaşlarım sayın Bşbakanımıza yakınen sorular sordular, elini sıktılar. Sayın Başbaknımza dokunmak bile inanın bence ibadettir. Ben bunu söylüyorum" dedi.

Tarih: 20 Temmuz 2011, 17:04 - İp: 46.***.**0.233
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sayın Başbaknımza dokunmak bile inanın bence ibadettir.

buna hiç sasırmadım, bu forumda bile boyle dusunen onlarca insan var.

Tarih: 20 Temmuz 2011, 17:16 - İp: 88.***.**8.140
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

bu cahil, ne dediğini bilmez bu sözün şirke gittiğini bilmiyormu ki bun söylüyor... Biliyorsa millite dinle kandıran dinsizlerden mi.... yok eğer bilmiyorsa bizi yöneten cahillerden mi ?

her iki durumda da aldatıldık demektir....

beeee heyyyyy uyu ey gönlüm uyuuuu......

vekilin bunu yaparsa tabiki vatandaşta şeyhim deyip dergahta badeler seni... hiç şaşırmıyorum hiç....

Tarih: 20 Temmuz 2011, 17:24 - İp: 46.***.**0.233
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

müşrik bunlar

keza sitede de hattinden fazla mevcut

neyse esasında bunlardan daha fazla bişey beklemek saçma idi zaten

Tarih: 20 Temmuz 2011, 19:12 - İp: 88.***.**4.250
selcuk.t
selcuk.t (üye)
İstanbul / Amatör

atakan aslında işin doğrusuna biraz değinmiş: bardağın dolu tarafı, boş tarafı.

aranızda muhalefet başa geçseydi yolsuzluk olmayacaktı, haksız kazanç, kadrolaşma olmayacaktı diyen var mı ciddi ciddi? akp'li belediyeler kendi adamını dolduruyor da chp'liler mhp'liler doldurmuyor değil mi? üstelik zamanında bunu hiç çekinmeden, aleni yaptıklarını göre göre böyle düşünebiliyorsunuz yani... yolsuzluk başlığı için de aynıları geçerli.

sonra da şaşırıyorlar: neden bu olumsuzluklara rağmen oylar akp'ye gidiyor? halbuki yaptıkları hiçbir iyi şey de yok... HİÇ de yok hani. yesinler...

olayları kafanızdaki şablonlarla açıklayamayınca mantığınızdaki zaafiyetlere değil de faillerin mantıksızlığına yorumluyorsunuz. sonra da oy verenler aptal, eğitimsiz, dini duyguları sömürülen, cemaatçi, lölö, lölö oluyor... haaa, bir de müşrik... artık dini jargonu da bayağı kullanır oldunuz. ramazan yaklaşıyor tabi...

Tarih: 20 Temmuz 2011, 20:39 - İp: 130.***.**3.165