ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

Mediamarkt

ümraniye deki markete gidip birşey alabilen varmı arkadaşlar?

Tarih: 25 Eylül 2007, 13:15 - İp: 85.***.**0.173
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hanzo dediklerinizi o hale dusurenler utansın,onlar degil..tabiki guzel birşey degil ama boyle bir nefretle bahsettiklerinizde insan..bir torba komure oy satanların ulkesinde yasıyorsunuz siz bilmem farkıdamısınız.bunlar beleş komur bulduk dıyemı satar oyunu yoksa ıhtıyacı oldugu içinmi?
---

yurtdısında playstatıon 3 pıyasaya cıktı dıye bır hafta oncden cadır kuranların haberını okumadınız heralde??yada ıphone almak için magazayı talan edenleri??bes katı odeyip sahıp olmaya calısanları??
bizdekiler enazından dunyevi zevklerini sımarıkca beslemek için degil yarı fıyatına satılan birşey alabilmek için oradalar?????

---
bayramda bes cocugunuda alıp gezen anne baska zaman bes cocugunu alıp gezecek parası (1 kişi 2.5 ytlx 5 x2 donus=25 ytl)olmadıgı için belkide bayramda cıkıyordur dısarı, hakkı degilmi gezmek?cocukların hakkı degilmi? kimin bes cocugunu alıp gezmeye utanmıyormusun be kadın deme hakkı var o otobuse bedava binmişken??hergun gezebilen bizim evde oturmamız daha dogru belkide ozaman..

--------------

alakasız seyleri alakasız sekilde yermek cokda dogru degil..tabiki bu goruntuler iyi goruntuler degil,bir sekilde medenileşmeye baslamalıyız ancak cok istediginiz bir arabanın 50 milyardan bes milyara dustugunu ve 100 adet satılacagını duysanız o hanzoların arasında yumruk sallarmıydınız acaba bunuda dusunmek lazım..

---
biraz daha sakin,sonucta sizde ucuzlugu duyunca kosmussunuz magazaya degilmi?
hak hukuk bilmeyene kızmak normal ama bu kişinin terbiyesizligidir..o kalabalıgın nedeni belkide ihtiyactır,ve belkide o uc bes terbiyesizin yaptıgını o kalabalıgın butunune maletmekte yanlıstır???

---
egitim sart

Tarih: 25 Eylül 2007, 19:38 - İp: 88.***.**6.167
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

sende haklısın be gaijin.

Tarih: 25 Eylül 2007, 21:29 - İp: 88.***.**6.109
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

gaijin sözlerinin bir kısmında haklı
bir kısmında haksızsın

bu konu çok uzar o yüzden yazmayacağım

ama temelde eğitimsizlik yakıyor

marketin yağma edilmesinde de
asgari ücretlinin 8 çocuk sahibi olmasında da

o yüzden hiç uzatmıyorum...

Tarih: 26 Eylül 2007, 09:52 - İp: 81.***.**3.185
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

Benim anlamadığım bu mağazada sadece elektronik eşyalarda yapılan bir indirim vardı..eminimki oraya yığılan insanların yarısından fazlası kredi kartı mağdurudur.
Biara beyaz eşyada indirim başladığında insanlar evinin her odasına bir televizyon ve mutfağada bir buzdalabı almıştı ucuz diye..halen onların taksitlerini ödeyemeyen kişileri tanırım.anlatmak istediğim şu..neye ihtiyacımız olduğunu bilmiyoruz,,1000 ytl lik cep telefonu olup hattında konturu olmayan kaç arkadaşınız var,,,veya evinde bilgisayar olup adsl borcunu ödeyemeyen kaç dostunuz?
Abartıyoruz bence,,hemde çok.asgari ücretler çalışıp çokta güzel geçinen arkadaşlarımda var benim..3000 ytl mağaşla çalışan ve her ay borcunu ikiye katlayan arkadaşlarımda..
Şunu unutmayın cahil toplum tüketici toplumdur,tepkisizdir.aylık telefon görüşmelerinde konuştuğunun % 60 ını vergiye veren toplum halen sesini çıkartmıyor.

Tarih: 26 Eylül 2007, 10:28 - İp: 88.***.**3.132
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

gaijin burada yapılan terbiyesizlik üç-beş kişi ile değil binlerce kişinin terbiyesizliği.

Akşamdan veya gece yarısı gelenlerin, nizami olarak sıraya girenlerin günahı neydi? Ben orada mağdur olmuş biri olarak hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. Televizyonda izliyorum ellerinde ürünlerle pişkin pişkin 6 da geldim 7 de geldim diyorlar. İşte bunlar iki ayaklı hak hukuk tanımayan hayvanlarımız.

Ayrıca orada ihtiyacı olandan çok gözü dönmüş esnaflarımız vardı maaalesef. ucuz al-sat mantığı.

bizim insanımızdan bi cacık olmaz.

#zyilmaz' tarafından 26.09.2007 12:22:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Eylül 2007, 12:13 - İp: 88.***.**3.40
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

tüh yav kaçırmışız....
alırdık şöyle bi DSLR.. tüh vah tüh vah...

arkadaşlar,
bir kişi elde etmek istediği şey için ödediği bedel konusunda eleştri yapmak biraz abuk bi fikir beyanı oluyor..
o kişiyi bağlar sadece..

Örneğin, ramazanda pide almak için kuyrukta beklemek bir bedel olabilir.. belki iftara kadar o kişinin eğlencesidir..
Yada bir kravat için verilen 20 ytl size fazla gelebilir ama veren kişi bunu hayır için yaptığını düşünür..

yani ödenen bedel ödeyeni bağlar..

ben aynı zamanda iş için kullandığm cep telefonumla 35 ytl fatura ödersem canım yanıyor hemen tedbirimi alıyorum.. ama aylık ortalama 150 ytl ödeyen arkadaşım telefonu sadece kişisel ve zevk için kullanıyor..
Ben markete gidince bazı ürünlerin en kalitelisini alırken o en ucuzunu arıyor... tercih farkı

hakaretten önce tercihe saygı..

birde başka tarafı var..
özgürlükler sınırsızdır.. yani başkasının özgürlüğüne kadar değil.. sınırsızdır..
Uç bir örnek vereyim.. birini öldürmeye özgürsünüz.. ama bedeli ya öldürülmek (nefsi müdafa sırasında) yada uzun yıllar (yada ömür boyu) hapis yatmak.. ha birde varsa vicdan azabı.. bu bedelleri ödemeyi göze alırsanız birini öldürmeye özgürsünüz..
Kendi bulduğum bi felsefe değil..
Richard Bach - Güvenlikten Kaçış

Tarih: 26 Eylül 2007, 12:28 - İp: 85.***.**0.58
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

roko neyin tercihi abi

alacağın ürüne birkaç kuruş az para vermek için gece sokakta sabahlamak
insanların arasında ezilmek
yağmacılık yapmak
kadına kıza kalabalıktan istifade sarkıp erkek arkadaşını dövmek

neyin tercihi kimin tercihi

yok böyle bir tercih benim için

Tarih: 26 Eylül 2007, 12:33 - İp: 81.***.**3.185
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

çalıştığım işyerinde en ucuz ve en eski cep telefonunu kullanan benim...

Üretmeden tüketiyoruz...

Canlı denilen piyaa tamamen tüketime yönelik, üretim kanadında canlılık falan yok aksine üretimhaneler en küçüğünden dev fabrikalara kadar teker teker kapanmakta ne yazıkki.

Tarih: 26 Eylül 2007, 12:44 - İp: 213.***.**2.98
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bak ne güzel belirmişsin
"BENİM İÇİN"...

tamda söylemek istediğim bu işte

Tarih: 26 Eylül 2007, 12:44 - İp: 85.***.**0.58
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Ben de bu toplumun parçasıyım sende tatarbey de