fiyonkmakarna
fiyonkmakarna (üye)
İstanbul / Meraklı

Hayyam-teknosa_mediamarkt

Hangisinden almalı.Güvenilirlik,servis açısından elbette Media Markt ve Teknosa ama pazarlık yapabilmek,biraz daha makul fiyat açısından da hayyam.Çok kararsız kaldım,tavsiyeleriniz nedir.

Tarih: 4 Mayıs 2012, 13:29 - İp: 88.***.**1.102
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Hayyam Spot Satar genelde kendi garantileri vardır aldıgında bozuk cıkarsa tamir ederler onun dısında bir puruz cıkartıp para isterler

Teknosa Tam Garantili Satar o yuzden fiyatı yuksektir..illa servis servis diye cırpınıyosanız ordan alabilirsiniz..ama unutmayınki servis dedikleri birimler hemenhemen aynıdır..1 ay aleti tutup sonra bir bahane ile para isterler.

MEdia MArkt garantili satar teknosa ile aynı.

Gold Bilgisayar...makinelere kendi garantisini veriri aynı hayam gibi zira onlarda spot getiriyor...Genelde Nikonlarda her nedense pek sorun cıkmıyor spot urunlerde canonunda bir cogunda oyle..nakit paranız varsa 400-500TL ucuza alırsınız..ne gerek var ki o kadar para vermeye...

Tarih: 4 Mayıs 2012, 15:39 - İp: 88.***.**4.24
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

al birini vur ötekine hepsinin garantisi hikaye...

Tarih: 4 Mayıs 2012, 16:03 - İp: 85.***.**6.12
cucevatoz
cucevatoz (üye)
İçel / Amatör

Kendinize %30 a kadar şans verin teknosa da 1000 olanı hayyamdan 700e yada daha ucuza alabiliyorsanız hayyamı (yanınızda bir bilenle yada daha önce alışveriş yapmış referans gösterilen bir dükkandan) tercih edin. %30 daha ucuz değilse teknosa.

Tarih: 4 Mayıs 2012, 16:46 - İp: 188.***.**2.180
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

doğubankta sıfır ürün satan yerler var mesela ben ordan bi dükkandan aldım nikon D90 duru elektronik garantili.Yada bu sitenin market bölümüne bakın yada fotografium ve fotozeynep diye dükkanlar var netten bakın hepsinin fiyatını karşelaştırın derim

Tarih: 4 Mayıs 2012, 19:18 - İp: 78.***.**6.30
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Hayyam foto teknik servisten aldım D90ı.
Çok ilgilendiler, alırken de bir sorun çıktığında, dükkanda cepleri dolu kişiler varken de.

Ben tecrübe ettim, tavsiye de ederim

Tarih: 4 Mayıs 2012, 20:18 - İp: 85.***.**1.49
fiyonkmakarna
fiyonkmakarna (üye)
İstanbul / Meraklı

çok teşekkürler, sanırım mediamark'ı seçeceğim,daha pahallı satıyorlar ama kurumsal olmalarından dolayı içim daha rahat olacak.

Tarih: 5 Mayıs 2012, 11:25 - İp: 88.***.**0.112
hangman
hangman (üye)
Bursa / Amatör

teknosa-mediamarkt-gold vs. bunlar iş değil boşuna niye fazla para ödüyeceksiniz ki, bende doğubankta Işık Fotoğrafçılık diye bir firmadan aldım, çok güvenilir bir esnaf arkadaş, kendi garantisini verdi o da, doğubanktaki işyerleri çok eski esnaflar kariyerlerini zedeliyecek tarzda hareketler yapıp müşteriyi mağdur edeceklerini hiç düşünmüyorum bile, iyi düşünün doğru karar verin derim...

Tarih: 5 Mayıs 2012, 15:03 - İp: 85.***.**6.245
tugceboyaci
tugceboyaci (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

TR garantili ürün almak sizi vergi manyağı yapan devlete biraz daha vergi verip soyulmanız demektir bana göre. Çünkü TR garantisi hemen hemen hiç bir şeyi karşılamıyor.

Tarih: 5 Mayıs 2012, 15:48 - İp: 88.***.**2.115
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

SPOT DEMEK İKİNCİ EL DEMEK DEGİL.

once bunu bir belirtelim.

teknosa bedava sevap satsa almam.
mediamarkt sorunlu cıkan urunu degiştirme konusunda en sıkıntısız marka.
buyuk teknomarketler içinde en guveniliri bana gore.

spot piyasa gittigidiyor gibi sitelerin son zamanlarda garantili fiyatına satıs yapmasını saymazsak avantajlı bir piyasa. zira amerika fiyatının biraz ustune turkiye fiyatının neredeyse %50-60 altına alabiliyorsunuz istediginiz seyi.

turkiyede garantinin garantisi yok malesef.
aradaki fahiş fiyat farkına tamir olmayacak bir problem de yok.

#gaijin' tarafından 05.05.2012 16:57:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2012, 16:54 - İp: 217.***.**0.98
fiyonkmakarna
fiyonkmakarna (üye)
İstanbul / Meraklı

of Allahım ne zor bir durumdayım,çok kararsızım.Boş yere deli gibi fark ödemek istemiyorum ama kim güvenilir,kim bana 2.el ekipmanı 1.el gibi kakalamaya çalışmayacak emin olmak mümkün değil Kolay kazanılmıyor para ve ben de gidip paramı heba etmek,kendimi mağdur etmek istemiyorum yoksa elbette ben de mediamark'a onca fark ödemeye gönüllü değilim:Sırf güvenilirliği,kurumsal oluşu,servisi ve ülkeden çıkarken gümrükten ödediğim verginin bir kısmını geri almamı sağlayan fatura kesmesi...Bunu Hayyam yapar mı bilmiyorum.

Tarih: 5 Mayıs 2012, 20:54 - İp: 88.***.**0.71