okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Karpuz Alım Sorunsalı

Malum yaz geldi karpuz mevsimi ufaktan açıldı.

Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Diyarbakır karpuzumu tavsiye edersiniz Tekirdağ karpuzumu adana karpuzumu. bir de iran karpuzu var bugünlerde revaçta. Ama ben yerli karpuzdan yanayım, yerli karpuz sanayimiz gelişsin.

Karpuzun markasına karar verdikten sonra karpuz seçme sorunsalı karşımıza çıkar.Eve gidip bıçağı vurunca hayal kırıklığı yaşamayı hiçbirimiz istemeyiz.

Gerçi bu durumu önlemek için karpuzcular kesmece kavramını geliştirmişse de büyük marketler sokağımızın köşesinde 5 yıldır yerinden kımıldamayan 68 model bmc kasasında karpuz satanlar kadar bu konuda duyarlı değildir. Geçenlerde mesela kilosu 4 milyondan aldığım iran karpuzu kelek çıkmıştı. Geri götürdüm itiraz etmeksizin iade aldı. Ancak parayı vermedi, kan kırmızı diyarbakır karpuzları gelince ödeşecekmişiz.

Marketlerde genelde orta yaşlı kelli felli müşterilerden birini gözüme kestirip ondan yardım isterim.Tipi adanalıya benziyorsa daha bir güvenirim seçimine.O da yoksa karpuzu elime alır tek elimle şak şak vurarak karpuzdan çıkan sesi dinlerim. Ancak hangi tür ses çıkartırsa karpuz iyi olur onu daha çözemedim.

İçi geçmiş karpuzu hayatta yiyemem. Özellikle içinin geçmemiş olduğunu nasıl anlarız.

Karpuz yetiştiricisi üyelerimiz bu sorunsallarda yardımlarını esirgemezlerse kendilerine müteşekkir olacağımı şimdiden bildirmeyi kendime bir vazife sayarım.

Lütfen ikinci el karpuz satmak gibi teşebbüslere itibar etmeden sorunsallarımın çözümü konusunda bilgi ve tecrübelerinizi konuşturarak cevap verirseniz sevinirim.

#okyanus' tarafından 28.05.2007 21:38:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Mayıs 2007, 21:25 - İp: 88.***.**1.174
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

hayır sevgili kontrast hayır

emniyet kemerini herkes takmalı...

emniyet kemeri konusu sosyal içerikli ve önemli bir konu...

hayır bu konuda espri yapma

ne kadar duyarsızsın

bizi okuyan gençlere kötü örnek olmamalıyız...

ne demişler;

bir can bir lisan

önce can sonra canan

Tarih: 4 Haziran 2007, 21:42 - İp: 88.***.**2.59
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

özür dilerim. bu kadar duyargaçlı olabilecegini düşünmemiştim. Seni üzdüysem özür dilerim. Eger yazılarımdan rahatsız olduysan yazmam bir daha. ok kib bye.

Tarih: 4 Haziran 2007, 21:46 - İp: 88.***.**9.83
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

kib ne demek ya...

Tarih: 4 Haziran 2007, 21:48 - İp: 88.***.**2.59
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kendine iyi bak.Hey Allahım kimlerle aynı sitedeyim ya.

Tarih: 4 Haziran 2007, 21:51 - İp: 88.***.**3.47
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

hıımms

pazarbey asl?

Tarih: 4 Haziran 2007, 21:53 - İp: 88.***.**2.59
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

asl diyince rokomet aklıma geliyor

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:04 - İp: 88.***.**9.83
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Bekarlara bekaret kemeri... mi?

Tarih: 5 Haziran 2007, 09:06 - İp: 88.***.**2.100
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

merson

Tarih: 5 Haziran 2007, 09:21 - İp: 213.***.**2.98
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

bakıyorum bugün yine herkes formunda,

evliler emniyet kemerini eşlerinin zoruyla takıyor özelikle de tatarbey ve benim gibi yakışıklı olanlara zorunlu. Arabada girenken sağdan soldan bize bakan kızlara rahat rahat dönüp bakamayalım diye aktif gergili kemer takıyoruz.

Merson bekarların kemeri de süper olmuş.... Tam oturmuş...

Tarih: 5 Haziran 2007, 11:27 - İp: 81.***.**3.185
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Ankaralı arkadaşlar tunalı hilmide yolun solundan giderken burger king'i geçince rodinin olduğu köşedeki yani kuğuluyu geçtikten sonraki ilk ışıkların orada bir çukur varki akıllara zarar...

Geçen gün yanımda eşim yokken ve çevreye bakarken tekeri oraya bir düşürdüm neye uğradığımı şaşırdım...

yolun en solundan giden ve o çukurun orada olduğunu bilmeyen her üç sürücüden en az birisi o çukura teker düşürüyor.

dikkat edin derim ben...

Tarih: 5 Haziran 2007, 11:33 - İp: 213.***.**2.98