makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Kapatma Davasının İçeriği

Başsavcı'nın iddialarında "somut olaylar"dan ziyade, "medya haberleri"ne dayalı, yalanlanmış "soyut iddialar" var!..

İddianamenin 57. sayfasında, “Bülent Arınç’ın başkanlığını yaptığı TBMM’nin mescidinde Kur'an Kursu açıldığının yazılı basında yer aldığı” belirtiliyor

Bülent Arınç, 3 Temmuz 2005 tarihinde, CHP Denizli Milletvekili Mehmet U. Neşşar’ın, “TBMM kampüsünde yer alan Cami’de Kur’an Kursu açıldığına” ilişkin soru önergesini cevaplandırmış ve
“Yaz Kur’an Kursu açma yetki ve görevi Diyanet İşleri Başkanlığı’na ait olup, TBMM Başkanlığı’nın yaz Kur’an kursu açması söz konusu değildir. Şu anda TBMM kampüsünde Diyanet İşleri Başkanlığı’nca açılmış bir yaz Kur’an Kursu yoktur” demişti

Şikayet eden: Taraf Gazetesi Çalışanları

Şikayet edilen: Abdurrahman Yalçınkaya Yargıtay Başsavcılığı Ankara

Suç: Görevi kötüye kullanmak

İzahı: Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya "laiklik karşıtı fiillerin odağı haline geldiği" gerekçesiyle AK Parti aleyhinde Anayasa Mahkemesi nezdinde açtığı kapatma davasında zorlama delil tesis etme yoluna gitmiştir: Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in öldürülmesi ile ilgili olarak açılmış, gerekçeli kararı dahi yazılmamış, henüz kesinleşmemiş ve temyiz aşamasında mütalaası istenmek üzere önüne gelecek davadaki bir sanığın sözlerini aleyhte delil olarak sunmuş, böylece daha dosyayı görmeden davayla ilgili mütalaasını vermiş, görevini kötüye kullanmıştır. Gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz

tarafsız ! gazeteci ali kırca nın yaptığı anketle halk gereken cevabı verdi. kendisi her ne kadar hazmedemese de.

Tarih: 18 Mart 2008, 09:27 - İp: 88.***.**4.144
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

komik hemde çok komik en azından bana komik geliyor
diğer taraftan bu mahkemenin açılması ile piyasaların dengesizleşmesi (zaten son zamanlarda bunu iyice bozmuşlardı) güvensiz bir ortaM oluşması insanların saçma sapan şeyler için tartışlması ne kadar acı hiç düşündünüzmü elinde yargı yetkjisi bulunan bir kurumun bu kadar bilinçsiz ve basiretsizce olacakları düşünmeden haraket etmesine hiç ama hiç anlam vermedim. neden bunu yaptılar doğacak kaostan çıkarlarımı var yoksa.

Tarih: 18 Mart 2008, 10:54 - İp: 81.***.**6.113
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Vakit Yazarı Hasan Karakaya'dan da böyle bir yazı beklenirdi.İddialar arasından bir konuyu cımbızla çek saptır,taraftarına da böyle aksettir ki gelip netfotoğrafta konu açabilsinler.

Tarih: 18 Mart 2008, 11:13 - İp: 88.***.**6.191
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

çok basit bir cevap oldu

Tarih: 18 Mart 2008, 12:09 - İp: 62.***.**4.162
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

davada basit bir dava çıkardığı sorunlar büyük

Tarih: 18 Mart 2008, 12:19 - İp: 81.***.**6.113
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Bir arkadaşımızın dua'sını aktarayım o zaman:

''bir duada ben edeyim onumuz kandil malum
Allah bizi takım tutar gibi körü körüne parti tutanlardan eylemesin (amin)
bakmayı görmek sananlardan eylemesin (amin)
iyi niyetimizi inek gibi sağıp menfaat sağlayanlara muhtac etmesin (amin)
kendi yararına her yolu mübah gören, aksini her yol mübah diye yasaklayanlara muhtac etmesin (amin)
-------

takım tutarsınız, 6-0da yenilir 8-0 da,yagmur camur demez peşinden kosarsınız, yenilirsede o candır,

parti tutarsınız, ac kalırsınız,parasız kalırsınız, guvenliginiz sıfırdır,saglık egitim sıfırdır,ekonomi sıfırdır,gelecek beklentisi sıfırdır, bırakın demokrasiyi bagımsızlık bile tam degildir,ulkeyı kalkındırmaktan cok kendini kalkındırır goz gore gore.ortamı germekten geri durmaz,ben yaptım oldu der,hak hukuk tanımaz,hakkı hukuku kendine uydurur,uymazsa hak yok hukuk yok der.
sırf o koru korune sevda için gozune soka soka sana attıgı kazıgı bile gormezden gelir kulp takarsın...
cebinde para olmasın varsın,yeterki magdurun,ezilmişin gonlu olsun.
oda candır,patlıcan madem elde bi bu var afiyet olsun oturtma..patlıcan oturtma.

allah bize boyle magduriyetler nasip etsin insallah, etsinki muhur kimdeyse suleyman odur diyebilelim.''

Benden de AMİN..

Tarih: 18 Mart 2008, 13:25 - İp: 88.***.**6.191
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yurutme yetkisini elinde bulunduranların bu kadar bilincsiz ve basiretsiz hareket etmesi konusundada fikirleriniz vardır insallah...
bizim hasan yine konusmus,bu ulkede her isteyenin gazeteci olabildigine nede guzel bir ornek.

Tarih: 18 Mart 2008, 14:38 - İp: 78.***.**3.19
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

yeterince fikrim olduğunu düşünüyorum ve burada parti savunmuyorum birşeyler yapmaya çalışan kendi yatırımını yapmaya çalışan birisi olarak ülkenin içinde bulunduğu durumu göre göre ve bu partinin yıllardır bu ülkenin başında olduğunu düşünürsek şimdi kapatma davası açılması içinde bulunduğumuz durumda hiçbirşekilde yapıcı değil tamamen yıkıcı olacağını düşünüyorum hükümetin yanlışlarıda olduğunu söyleyebiliyorum ama doğruyada doğru diyebiliyorum şimdi bu dava yanlış yer ve zamandır. önce ve tekrar ediyorum önce vatandaşlık haklarımızı yerine getirelim sonra hükümetin işleri eleştirelim. sürçü lisan ettiysem affola lakin 3 gün 3 ay hatta 3 yıl ekonomi siyasi ülke gelişmelerini takip edip şiddetli altını çiziyorum şiddetli ve tek taraflı yorumlar yapmayalım bu içinde bulunduğumuz durumu dahda kötü yapmaktan ileri gitmeyecektir. diyeceksinizki daha kötü ne olur bir sabah kalktığınızda onuda görürsünüz.

Tarih: 18 Mart 2008, 18:31 - İp: 81.***.**6.113
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

mete arkadaşın dediği gibi böyle uzun yazılar okunmaz
ve böyle bir siteye kişileri ayırıcı duruma düşüren siyasi yorumlarda fazla yakışık almaz diye düşünüyorum

Tarih: 18 Mart 2008, 18:32 - İp: 81.***.**6.113
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

tüm bunları bir kenara bırakıp lazut hocanın başlatmış olduğu durağan kitap projesine katılmayı davet ediyorum.

Tarih: 18 Mart 2008, 18:34 - İp: 81.***.**6.113
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

[>:D

Tarih: 18 Mart 2008, 18:35 - İp: 81.***.**6.113