mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Gün Tükürdüğünü Yalama Günüdür

Mevcut siyasi irade sayesinde 2002 yılından bu yana komşularla sıfır sorun diyerek atmadığımız takla oturmadığımız kucak öpmediğimiz kıç kalmamıştı... Gelin görünki akepe tayfası yaklaşık on yıldır yürüttüğü sıfır sorun harekatından bir anda çark etti tabiri yerindeyse tükürdüğümüzü yalamaya başladık. Hadi sıraya girin bakalım

Ermenistan Cumhurbaşkanı Karabağ'ı biz aldık Ağrı' yı ise yeni nesile bırakıyoruz diyor. Şimdi yürekli bir TÜRK BEĞ i çıkıpta bizde ecdadımızdan kalan mirası istiyoruz derse ne olacak? Haaa bu öyle dafos tiyatrosunda oynanan van minit oyununa hiç benzemez ...

Tarih: 2 Ağustos 2011, 00:45 - İp: 78.***.**9.117
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Yalnız emmi yahudi ağacı ne oluyor ben onu anlamadım.
Dinlere göre tahsis edilmiş ağaçlar mı var ?

Tarih: 4 Ağustos 2011, 22:41 - İp: 85.***.**9.85
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

çok derin mevzuları sorma bana oky o kadar derin bilgim yok.

nasılsa ulema çok piyasada onlar açıklar sana.

ben sıradan bi laikçiyim.

bi bildiğimiz oruç var o kadar.

bi de cumaya gidiyorduk.

çalıştığım işyerinde akp den önce 5 kişi gittiğimiz cumaya, şimdi 150 kişi gitmeye başlayınca, ben meydanı onlara bıraktım.

sahte okeyler çekilince meydandan başlarız cumaya gene Allahın izniyle.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 22:45 - İp: 78.***.**0.63
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Okyanus ağabey, hoca olmuşun görmeyeli, hayırlı olsun

Tarih: 4 Ağustos 2011, 22:47 - İp: 78.***.**1.73
melike1994
melike1994 (üye)
İstanbul / Meraklı

"o ayet" dediğim, okyanusun yazdığıydı tatarbey...lakin şu sözüne de %100 katılmaktayım onun...

Kur'an ile bir kısım müslümanların arasındaki çelişki makası açıldıkça açılmakta.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 22:48 - İp: 78.***.**1.19
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

tamam o zaman.

ben yanlış anlamışım.

sanal muhabbetlerde olabiliyor bu tarz şeyler.

alt alta gelince sanki benim yazdığıma yazılmış gibi geldi.

oky nin dediğine katılmamak elde değil.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 22:51 - İp: 78.***.**0.63
okyanus.
okyanus. (üye)

din adına bu kadar ikiyüzlü, Kuran'a uymayan lakin neredeyse peygamber mertebesine yükseltilmiş cahillerin ve sapıkların lafı sözü oturuşu kalkışı ayet hadis mertebesine eriştirilince, bu kutsal ayın verdiği uhuvvetle bu mevzulara tekrar eğilme ihtiyacı hasıl oldu sayın mgirgin.

İktisat biliminde bir kural var idi iyi para kötü parayı kovar manasında. Yani piyasada kötü para var ise herkes onu kullanır lakin iyi (kıymetli parayı) ise yastık altında tutar manasında.

Müslümanlık konusunda da böyle oldu herhal. Siyaset cazgırı dinciler ortalığı yaygaraya verdikçe samimi müslümanlar daha da köşesine çekilir oldu sanırım.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 22:53 - İp: 85.***.**9.85
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Okyanus ağabey,

''Onlar din alimlerini ve bilginlerini ve Meryem oğlu Mesihi ALLAH'tan ayrı rabler edindiler. Oysa tek ALLAH'a kulluk etmekle emrolunmuşlardı. ALLAH onların Şirk koştuklarından yüce ve münezzehtir'' diye bir ayet vardır Kur'an'da.. Günümüz sünni, şia yada bilmem ne mezhebindenim diyen müşriklerin müşrik olma sebebinin ana kaynağını oluşturan şeydir alimlere kul olmak.. Yani ha hristiyan olmuşsun, ha yahudi, ha sünni ha şii.. Hepsi ALLAH'a/Kur'an'a ortak koştukları için müşrik konumundalar. İşin kötü yanı putperestler şirk koştuklarını asla kabul etmezler ve Kur'an'la öğüt versen de kolay kolay anlayamazlar yada hiç anlamazlar.. En'am 23'te de şöyle dedikleri haber verilir: ''Sonunda şunu söylemekten başka bahaneleri kalmaz: "Rabbimiz Allah'a yemin olsun ki, biz, ortak koşanlar değildik."

Tarih: 4 Ağustos 2011, 23:07 - İp: 78.***.**1.73
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Peygamberi peygamber kadar, Sahabeyi sahabe kadar evliyayı evliye kadar sevmeli. Abartmamalı.
Yoksa Rte son peygamber gelmese peygamber olurdu, ona dokunmak ibadettir gibi sapıklıklar peydah olunur.
Vahhabilerin belkide tek takdir edilecek yönü aşırıya kaçmalarına rağmen TEvhide verdikleri önemdir.
TEvhit varsa herşey var yoksa hiçbirşey yok emmiler aplalar.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 23:08 - İp: 78.***.**2.77
okyanus.
okyanus. (üye)

vay emmi senin böyle küntürlü bir ortamda yazı yazabilmende Allah'ın bir başka mucizesi olsa gerek.

(gogoleden kopyalamadı isen tabi)

Tarih: 4 Ağustos 2011, 23:14 - İp: 85.***.**9.85
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Cahilyus emmi Allahın mucuzesi olmaz.Mucizeleri penganberler gösterir keza.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 23:29 - İp: 78.***.**2.77