mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Gün Tükürdüğünü Yalama Günüdür

Mevcut siyasi irade sayesinde 2002 yılından bu yana komşularla sıfır sorun diyerek atmadığımız takla oturmadığımız kucak öpmediğimiz kıç kalmamıştı... Gelin görünki akepe tayfası yaklaşık on yıldır yürüttüğü sıfır sorun harekatından bir anda çark etti tabiri yerindeyse tükürdüğümüzü yalamaya başladık. Hadi sıraya girin bakalım

Ermenistan Cumhurbaşkanı Karabağ'ı biz aldık Ağrı' yı ise yeni nesile bırakıyoruz diyor. Şimdi yürekli bir TÜRK BEĞ i çıkıpta bizde ecdadımızdan kalan mirası istiyoruz derse ne olacak? Haaa bu öyle dafos tiyatrosunda oynanan van minit oyununa hiç benzemez ...

Tarih: 2 Ağustos 2011, 00:45 - İp: 78.***.**9.117
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Allah birdir diyen cenete girecektir. bir hadistir sevgisiz arkadaşlar. bilmediğiniz hususlara hele uluhiyete ait hususlara tartışma mevzusu olarak girmeyiniz. Allahın tekliği ,Allah nezdinde en ehemniyetli mesele. şirk hariç herşeyi affedeceğini bizzat söylemekte. Allaha eş koşmamış perkes affedilebilecektir Allah tarafından. Oun rahmeti sizemi sorulacak. Bir zamanlar erbakan vardı Allah yerine konuşan , sıra sizemi geldi.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 21:11 - İp: 78.***.**2.77
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

hristiyanlarda, yahudilerde Allah birdir diyor.

Peki o zaman aşağıdakiler ne oluyor;

Arkadaş hangisine inanalım.

İmamın söylediği ile müridinki birbirini tutmuyor,

hacının söylediği ile hocanın söylediği birbirini tutmuyor.

Senin söylediğin hadisise aşağıdakiler de hadis.

Hadis-i Şerif’te, Yahudilerin taşların ve ağaçların bile arkasına saklanacağı, buna karşın Gargat ağacından başka bütün taş ve ağaçların: “Ey Müslüman, Ey Allahın kulu, Yahudi arkamdadır, gel onu öldür” diyeceği ifade ediliyor. (Buhârî, Tecrid, IX, 73; Tirmizî, Birr, 25; Fiten, 2; et-Tâc, I, 25).

Bahsi geçen hadis-i şerif Sahih-i Müslim’de; “Öyle ki Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ama ağaç ve taş dile gelerek ‘Ya Müslim! Ey Allah (c.c.) kulu! Gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır. diyecek. Sadece ‘gargat’ ağacı bunu söylemeyecek çünkü o Yahudi ağacıdır” buyuruluyor. (Kitab-ul Fiten H. 2239).

Tarih: 4 Ağustos 2011, 21:55 - İp: 78.***.**0.63
melike1994
melike1994 (üye)
İstanbul / Meraklı

yazılanların çoğunu zan olarak anlıyorum."öyle yapmıştır, böyle etmiştir" kabilinden...yani dedikodu...doğru yada yanlış, nihayetinde kesin değil...
--------------------
Hucurat,12: Ey iman edenler! Zandan çok sakının! Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Sinsi casuslar gibi ayıp aramayın! Gıybet ederek biriniz ötekini arkasından çekiştirmesin! Sizden biri, ölmüş kardeşinin etini yemek ister mi? Bakın bundan iğrendiniz. Allah'tan sakının! Hiç kuşkusuz, Allah tövbeleri çok kabul eden, rahmeti sonsuz olandır.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 21:59 - İp: 78.***.**1.19
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ey okuduğunu anlamayanbey bunlar bu dünyada olacak. ayrıca hristiyanların tamamına yakını şirk içindedir. Hz İsayı Tengrinin oğlu olarak görürler.
Yahudilerrin bazısıda böyle şeylere inanmakta imişler. Sanırım Hz Zekeriyeyı Allah olarak telakki etmekteler.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 22:00 - İp: 78.***.**2.77
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Çağımızda islamın en mühim sorunsalı şirktir emmi bana göre.

Zira insanlar bilmediği yahut muğlak konularda ilkokul mezunu alimleri yahut geçmişinde çocuğa tecavüze yeltenmekten sabıkalı ulemalara sormakta ne yapacağını. Dolayısıyla o kişi de fetva vermekte görüş bildirmekte, müritler ise bunu ayet belleyip kendini uymak zorunda hissetmekte.
Dolayısı ile emmi Allah'ın yerine hüküm verilmiş olmakta. Yani sen bir kişinin yanlış da olsa görüşünü Allah'ın emri saymaktasın. En tehlikeli şirk budur zannımca.

İnsanları dinine göre yahut dinsizliğine göre yargılamamak gerektir. Keza sevabını da günahını da kendisinin çekeceği bizi elakadar etmeyen bir husustur o konu.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 22:00 - İp: 85.***.**9.85
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

benim yazdığım zan falan değil kulağımızla duyduğumuzu söylüyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=IH6kWtJtr2s

Bakara 188: (Mallarınızı, aranızda bâtıl (sebepler) ile yemeyin; bile bile insanların mallarından bir kısmını günâh bir biçimde yemeniz için onları hakimler(in önün)e atmayın (hakimlere götürmeyin veya onlara rüşvet vermeyin)

Tarih: 4 Ağustos 2011, 22:08 - İp: 78.***.**0.63
okyanus.
okyanus. (üye)

bir de gözleri var görmezler kulakları var duymazlar var idi tatar emmi
en alt satıra bunu yazsa idin beyhude bekleyiş içine girmez idin anlayacaklar mı manasında

Tarih: 4 Ağustos 2011, 22:12 - İp: 85.***.**9.85
melike1994
melike1994 (üye)
İstanbul / Meraklı

o ayet iman etmeyenlerle ilgili.bununla ilgisi yok.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 22:19 - İp: 78.***.**1.19
okyanus.
okyanus. (üye)

melike her konuyu bilmekte.

Zan dan sakınmak gerekir imiş. Lakin sun'i zan yaratıp linç ettiklerine ne demeli.
Sinsi casuslar gibi ayıp arayıp zan yaratanlar demekki ölmüş kardeşinin etini yemiş gibi kabul edilmekte.
Kur'an ile bir kısım müslümanların arasındaki çelişki makası açıldıkça açılmakta.
Eğitimin iletişimin bilgiye ulaşmanın bu kadar yaygınlaştığı ve kolay olduğu bir durumda dahi inananların Kuran a bu kadar aykırı düşmesi de dikkate değer bir husus.
Ara sıra durup düşünmek gerek demekki ben ne yapıyorum diye.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 22:37 - İp: 85.***.**9.85
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

anladım.

iman edenler rüşvet verebilrdi zaten unutmuşum bi an.

doğru bununla alakası yokmuş gerçekten.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 22:38 - İp: 78.***.**0.63