pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aşağılık Medya

11 Eylül saldırılarında televizyonlarda kaç ölü kaç yaralı gördünüz. İspanyada metro bombalamalarında kaç ölü kaç yaralı gördünüz. Hatırlıyormusunuz. bİr tane bile ölü ve yaralı görmediniz.
Çünkü onların medyası bizimki gibi reyting avcısı değil. Ülke menfeatlerini herşeyin üstünde tutmasını biliyorlar. BUnu düşünmeseler bile belli meslek ilkeleri var. İnsan olmanın ne demek olduğunu en azından kendi insanları için düşünüyor ve ona göre yayıncılık yapıyorlar.
Biz mi ne kadar kan ve revan içinde insan varsa , ne kadar acılar içinde ağlayan çırpınan bağıran paramparca olmuş insan varsa onu yayınlaymayı görev biliyoruz. KEmbilir belkide bu savundukları bazı terör örgütlerinin çok çok seviyeli medya gruplarımıza biçtiği birer roldür. Zİra kendileri bunu yapanlara bundan daha fazla yardımcı olamazdı.
Yazıklar olsun diyor bu aşağılık insanlar kadar aşağılıkça yayın yapan tüm medya organlarımızı kınıyorum. İnşallah bu son olay rtükü harakete geçirdiği gibi ilkeli yayın cılık açısından belli ilkeleren getirildiği bir aşama olur.

Tarih: 28 Temmuz 2008, 20:03 - İp: 88.***.**7.75
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

terörizm = yıldırmak
kan revan görüntüler de biz insanları yıldırmaktan başka şeye yaramaz
=> kan revan görüntü = terörün amacına ulaşması

Tarih: 28 Temmuz 2008, 23:25 - İp: 81.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bİlmiyorum bana ters geliyor bu görüntüler. olmamalı.
Akşam gazetesinin manşetine bir bakın. BUgün gazatesininkinede. Zamamn gazatesininkinede.Vakitinkinede.
Radikalinkenede. HEpsinde kan var.
Gördüğüm kadarı ile cumhuriyet vermemiş bu kanlı görüntüleri. Afferin ona.
BU teröristlerin zaten amacı bu görüntülerin toplumda korku dehşet kin nefret meydana getirmesi.

Tarih: 28 Temmuz 2008, 23:35 - İp: 88.***.**7.75
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

3 kuşuş fazla para alacağım diye ülkemize zarar veriyorlar. Bencede yanlış davranış..

Benim çok samimi arkadaşım basındır. Kurunun yanında yaşda yanıyor sorumlu medya anlayışını destekleyenlerde gidiyor arada....

dengesiz iş yapan medyanın ben taaaaa.... ......

demek istemiyorum terbiyem müsaade etmiyor...
anladınız kanımca...

Tarih: 28 Temmuz 2008, 23:37 - İp: 78.***.**4.189
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

terörizmin amacı bu zaten. insanları yıldırıp moralmen çökertmek. insanları 15er 15er öldürerek yok etmek gibi bir amaçları yok. direk toplum piskolojisine saldırı yaptıkları. her bakımdan zarar bu bize. bu olayları neden yaz aylarında olduğunu da bir düşünün.

Tarih: 28 Temmuz 2008, 23:43 - İp: 81.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bİraz önce tercümanada baktım. Adamcağızın kolu paramparça olmuş. Bunu bile yayınlamışlar. Bu adamın yakınları görse neler hisseder. Kim bir yakınını bu halde görmek ister.

Tarih: 28 Temmuz 2008, 23:43 - İp: 88.***.**7.75
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

bazıları da "bırakın görsün millet vahşeti, kimin ne olduğunu, dostunu düşmanını bilsin" diye savunuyor bu görüntülerin gösterilmesini (bugün tartışmasını yaşadık)

Tarih: 28 Temmuz 2008, 23:46 - İp: 81.***.**7.8
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Resmen real görüntüleri izlemesi gerekenler görmeli..
devletin bu işlerden sorumlu işin ciddiiyetinde olanlar yani..
sonuçta bu bir terör olayı..
-bariz..
ozaman halkı gerektiğinden fazla alakasız görüntülerle aklını karıştırmamak lazım
bence..

işte sakt nokta bu..
halkı alakasız gereksiz çarpık bilgiyle bilgilendirmek...
yokmu içimizde okumuş iletişim hocası- öğrencisi o yorumlasında herkes öğrensin..

Tarih: 28 Temmuz 2008, 23:50 - İp: 78.***.**4.189
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

görmesi gören görüyor zaten, polisin birçok kameramanı ve fotoğrafçısı en ince detaya kadar çekiyor.

Tarih: 28 Temmuz 2008, 23:57 - İp: 81.***.**7.8
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

terör içimizde boşuna demiyorlar alcak hepsi insanlar paramparça millet aglayarak telefonlarda aileleriyle konuşurken tüm feryat figen herşeyi canlı canlı gösterdiler allah kahretsin hepsini...

Tarih: 29 Temmuz 2008, 01:12 - İp: 78.***.**5.164
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Birde şöyle düşünün; Tüm kanallar saldırı haberini verirken İbrahim Tatlıses göbek atıyordu.

Tarih: 29 Temmuz 2008, 09:38 - İp: 88.***.**5.142