muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Sony A100- Çanak. Şeh. Yelken Yarışı

Bugün 18 Mart Şehitler Günü Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 92. yıldönümü... Hepsini rahmet ve minnetle anıyoruz

Gölcük Donanma Yelken Klübü marinasında bugün il genelindeki yelken klüplerinin katılımıyla Optimist - Lazer ve Pirat sınıflarında Şehitler Yelken yarışı düzenlendi. Yıllarca bende büyük hevesle yelken yaptım. Şimdi de genç kardeşlerimiz kahve köşelerinde yada ucube mekanlarda vakit öldürmek yerine bu güzel sporla uğraşıyorlar, sanıldığı kadar pahalı bir spor da değil çünkü klüpler ekipman ihtiyacını büyük ölçüde karşılıyorlar, tanıdığımız her kardeşi elinden tutup bir şekilde bu sporla tanıştırmaya gayret ediyoruz. İş ortağım Cenk Tekkaya halen Değirmendere Yelken klübünün antrenörü

Neyse... Ben ve Alpha'm da oradaydık. elimden geldiğince hoş kareler çekmeye çalıştım. Sizlerle de paylaşmak istedim.

fotoğrafları sayfa değişimini düşünerek bir alt mesaja yükleyeceğim. iyi seyirler

***Adnan biliyorum başlık yanlış yerde ama fotoğraflar DSLR satın almayı düşünen arkadaşlara fikir verebilir, birde benim forumdaki tanıdıkların ana mekanı burası... o sebeple bir süre burada durmasına müsaade edersen çok sevinirim (24 saat yeter )***

Tarih: 17 Mart 2007, 22:06 - İp: 85.***.**5.252
fahrettinfugo
fahrettinfugo (üye)
Manisa / Meraklı

çektiğiniz fotoğraflar gercekten hoş ama aynı işi canon 400D niye yapmasın ki , ben sony Alpha100 kullandım denklanşöre basınca makine patladı zannettim çok kötü gürültü veriyo görüntü kalitesi süper ama denklanşör sesi beni çok ürküttü, canondan senin telkinlerini okuyarak çok soğudum, ama ya 350D yada 400D alacam artıkın, seni biraz daha okursam dslr hevesim hepten kaçacak zor karar verdim zaten..

şehitlerimizi saygıyla analım

selam ve muhabbet ile

fotolar gerçekten çok hoş...

Tarih: 18 Mart 2007, 21:58 - İp: 88.***.**6.197
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Ben Canon çekemez mi demişim (aradım ama bulamadım, öyle bir şey yazmamışım...)

Ama sordun söyleyeyim tabiki çeker ama muhtemelen sen 350D yada 400D aldıktan sonra %90'ın yaptığı gibi sigma 70-300 lens alacaksın. o ikili Alpha+sony 75-300'ün kalitesini kesinlikle yakalayamaz (yakınından bile geçemez) daha iyi, hatta IS'li bir canon lens alman gerekir (ben bu fotoğrafların çoğunu giden bir sürat botundan çektim) ama bu da bütceyi oldukca şişirir.

Açıkcası ben konuya hep ne harcadım, ne aldım? diye bakarım. çünkü 10 yıldır esnafım, kafam ben istemesem de hesap yapar

Alphanın deklanşör sesi gerçekten 400D'den daha yüksek ama deklanşör sesinden korkanı da ilk kez gördüm! (kızma latife ) tabi sen hoşuna gideni al ama bizde bildiğimizi yazmak ve bir şekilde tavsiye etmek durumundayız.

Tarih: 18 Mart 2007, 22:09 - İp: 88.***.**2.107
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili muratsen, eline sağlık... arkada dumanlar saçan fabrika bacaları, paslı büyük yük gemileri olsa da ışıl ışıl yelkenliler, içindeymişim hissi verdi bir an. Elinden tutup bu sporla tanıştırmaya çalıştığınız kardeşlerin yaş sınırı var mı? Benimki biraz geçkince de...

Tarih: 18 Mart 2007, 22:18 - İp: 88.***.**1.59
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Başlamak en ideal olan 6-7 yaşlar..

optimist sınıfı ile başlıyorsunuz sonra zamanla yaşınız ve kilonuz arttıkca diğer sınıflara geçiyorsunuz (Pirat, Fin, Lazer vs.) en zevklisi lazer'dir. Yelken sporu Sosyal yönü çok güçlü ve yapması çok zevkli bir hobidir. Klüpler sporcunun neredeyse tüm ekipman ihtiyacını karşılar. siz 500-600 YTL harcayıp giysi alırsınız o kadar (benim aniden denize çıkıp keten pantolon, gömlek ve kösele ayakkabıyla yarışmışlığım bile vardır ) Teken ve gerekli ip, makara, yelken donanımın klüp sağlar ki bir lazer için bu rakam 9-10.000 € civarındadır.

Tarih: 18 Mart 2007, 22:31 - İp: 88.***.**2.107
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Tabi milli olmak gibi bir derdin yoksa, her yaşta yapabileceğin bir spordur Hamsiköy...

İ.Y.K her yıl sporcu yetiştiriyor. Marinaları müze gemisi Gayretin yanıbaşı.. git görüş, Baş antrenör Hakan'a selamımı söyle

Tarih: 18 Mart 2007, 22:34 - İp: 88.***.**2.107
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Güzel olmuş, alpha için olumlu düşünmeye başladım bu fotoğraflarla.

Tarih: 19 Mart 2007, 08:57 - İp: 88.***.**9.226
erex
erex (üye)
İstanbul / Amatör

muratsen,
eline sağlık. Nefis fotğraflar çekmişsin.
A100 benim de çok beğendiğim bir makina. (Ne de olsa Minolta)

Tarih: 20 Mart 2007, 20:12 - İp: 85.***.**3.185
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Murat çok güzel fotoğraflar. Ah ah güzelim minolta'nın başını yediler.Fotoğraflarını görünce şimdi dahada üzüldüm.

Tarih: 20 Mart 2007, 20:53 - İp: 81.***.**5.137
miracle75
miracle75 (üye)
İstanbul / Amatör

Murat bey inanılmaz renkte netlikte ve güzellikte fotoğraflar...inanın çok beğendim bende bir çanakkale hayranıyım...ama kesinlikle bir dslr almak şart oldu anlaşılan..ellerinize ve emeğinize sağlık

Tarih: 21 Mart 2007, 17:44 - İp: 213.***.**4.166
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

BU TİP ORGANIZASYONLAR YAPILMASI NE GUZEL.BU VESİLEYLE SEHİTLERİMİZİ BİRKERE DAHA RAHMETLE ANIYORUM..

BENDE COK İSTİYORDUM YELKEN SPORUYLA UGRASMAYI AMA MALİYETLERİ VEDE ANKARADA YASAMAM,UNIVERSİTE İÇİNDE ESKİŞEHİRDE OLMAM BENİ DENİZDEN UZAK DUSURDU BIRAZ
FOTOGRAFLAR GERCEKTEN COK GUZEL..ELİNİZE SAGLIK

Tarih: 21 Mart 2007, 18:19 - İp: 88.***.**7.82