muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Sony A100- Çanak. Şeh. Yelken Yarışı

Bugün 18 Mart Şehitler Günü Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 92. yıldönümü... Hepsini rahmet ve minnetle anıyoruz

Gölcük Donanma Yelken Klübü marinasında bugün il genelindeki yelken klüplerinin katılımıyla Optimist - Lazer ve Pirat sınıflarında Şehitler Yelken yarışı düzenlendi. Yıllarca bende büyük hevesle yelken yaptım. Şimdi de genç kardeşlerimiz kahve köşelerinde yada ucube mekanlarda vakit öldürmek yerine bu güzel sporla uğraşıyorlar, sanıldığı kadar pahalı bir spor da değil çünkü klüpler ekipman ihtiyacını büyük ölçüde karşılıyorlar, tanıdığımız her kardeşi elinden tutup bir şekilde bu sporla tanıştırmaya gayret ediyoruz. İş ortağım Cenk Tekkaya halen Değirmendere Yelken klübünün antrenörü

Neyse... Ben ve Alpha'm da oradaydık. elimden geldiğince hoş kareler çekmeye çalıştım. Sizlerle de paylaşmak istedim.

fotoğrafları sayfa değişimini düşünerek bir alt mesaja yükleyeceğim. iyi seyirler

***Adnan biliyorum başlık yanlış yerde ama fotoğraflar DSLR satın almayı düşünen arkadaşlara fikir verebilir, birde benim forumdaki tanıdıkların ana mekanı burası... o sebeple bir süre burada durmasına müsaade edersen çok sevinirim (24 saat yeter )***

Tarih: 17 Mart 2007, 22:06 - İp: 85.***.**5.252
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

murat abi eline saglık gercekden cok hoş fotolar olmuş...75-300 gercekden cok basarılı bir lens...tam bakarken tripod kullanıp kıyıdanmı cektin diye soracaktım ama titreşim özelligini atlamışım

Tarih: 17 Mart 2007, 23:36 - İp: 85.***.**8.174
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

teşekkürler dostum
Tripodum var ama tepesine eski bi zenit taktım odamın köşesinde dekorasyon amaçlı işe yarıyor... Bugün ışık iyidi, ışık çok zorlarsa da takıyorum 50 mm F.1.7 minoltayı işim halloluyor

Tarih: 17 Mart 2007, 23:45 - İp: 85.***.**5.252
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Üff fotolara bak.K10 d bunun eline su dökemez valla. Süperler gerçekten.Benimkide gelsin bi bak ne yapıyorum ben. Gidip bizim derede yüzen çocukları çekeyim bari.

Tarih: 18 Mart 2007, 00:05 - İp: 85.***.**8.177
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

fotograflar gercekten cok guzel abi tesekkurler
malum izmitin o isli pis havasinin yerine biraz daha guzel canli bir hava olsa cok daha iyi olacak hepimiz icin

Tarih: 18 Mart 2007, 01:02 - İp: 88.***.**5.20
gilkerh
gilkerh (üye)
Sinop / Meraklı

slm,
muratsen abi senin yorumların sayesinde ben de nikon D40 olan tercihimi sony üzerine kullanmak üzereyim ama birşey merak ediyorum, bu yolladığın resimlerde kontrast biraz fazla değil mi?

yani bu senin tercihin mi yoksa incelemelerdeki fotolardan anladıgım kadarıyla sony'nin tercihi mi???
ya da istenirse değişebilir mi?

Tarih: 18 Mart 2007, 08:57 - İp: 85.***.**7.43
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Ben kontrastlı fotoları seviyorum gilkerh...
o yüzden makinada yada Ps'de bir miktarkontrast arttırdığım oluyor. birde çoğu fotoğrafta Polarize filtre mevcut, onun etkisi de oluyor...

Tarih: 18 Mart 2007, 10:50 - İp: 85.***.**5.252
gilkerh
gilkerh (üye)
Sinop / Meraklı

birşey daha sorayım hazır seni burda yakalamışken,
genelde bu konuda pek yorum yapan yok da ben yeni başlayacam daha çok OTOMATIK modda kullanmaya ihtiyacım olabilir diye soruyorum; sence Sony A-100 ün otomatik modda + kitle birlikte gelen lensi ile yaptığı çekimleri kalite olarak nasıl?

Tarih: 18 Mart 2007, 11:09 - İp: 85.***.**7.43
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

otomatik modu ille de bilmeyenler kullanacak diye bir şey yok..
bende bazen ayarlarla uğraşmak istemediğimde bu modu kullanıyorum. Buradaki yelken fotoğraflarında da auto modda çektiklerim var... özet olarak Sony bu konuda da oldukca başarılı

Tarih: 18 Mart 2007, 12:46 - İp: 85.***.**5.252
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Murat ellerine sağlık,çok başarılı fotoğraflar.
tele lens kalitesini belli ediyor.

Tarih: 18 Mart 2007, 14:31 - İp: 85.***.**7.250
vozgur
vozgur (üye)
İstanbul / Amatör

Murat abi eline sağlık. Fotolarda PL filtrenin etkisi kendini hemen belli ediyor.(kontrast açısından)

Tarih: 18 Mart 2007, 20:46 - İp: 85.***.**9.143