panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Objektif Grubu.. Kapatılmıştır!

Kafanıza göre takılın gari : )

#panctom' tarafından 04.11.2011 02:39:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Mayıs 2008, 17:50 - İp: 94.***.**7.104
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

yha panctom bak cidden sen yazılanları ya anlamıyosun yada anladığını kabul etmiyosun

bak 5 cevap üstte

siz bu gurubu kurucaksınız yok efenim hep kendi aranızda paslaşıcaksınız, guruba girmeyenleri aşağılayacaksınız çarmıha gerip işkence edeceksiniz, vatandaşlıktan çıkartacaksınız gibisinden önyargılar sunmadım

demişim ama sen hala bu yazdıklarıma rağmen bunun üzerine demogoji yapıyosun

beni kendince "sizi gurup kurup kendi aranızda paslaşıcaksınız diye suçluyorum" gibi göstermeye çalışıyosun ama ben bunu demiyorum bunu sende çok iyi biliyorsun

bak 3128714üncü kez tekrar yazıyorum inş. busefer anlarsın
ben bu kurduğunuz ismi objektif gurubu olan senin deyiminle "oluşuma" herkese açık bile olsa katılmak istemeyenler olabilir bu durumda katılmayanlarda "bizler-onlar" duygusu yaratabilir diyorum

ayrıca bunu tekrar söylüyorum oluşum yaratmak zor bi iştir bir oluşumun parçası olmakta zor iştir buna rağmen biz böyle bişiy kuruyoruz ismi gurup ama aslında gurup değil demek zaten yaptığınız işin altyapısındaki ciddiyeti ortaya koyuyor

sen açık açık diyorsunki

"ismi objektif gurubu olan bu "şey" bir gurup değildir"

bu söylediğin ben muhafazakar sosyalistim demek gibi saçma,
"bütün genellemeler yanlıştır" demek gibi de kendi içinde çelişen birşey

Tarih: 28 Mayıs 2008, 18:57 - İp: 212.***.**0.101
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

yaa ben senin "biz aramızda paslaşacağız" dediğini iddia etmiyorum ki..

ben seni çok iyi anladım..

yazdıklarını tek tek okudum!

ama ben senin "kalbindeki gerçek niyeti" çok ta olumlu algılamadım.

ama bunu farklı konularda öyle düşündüm.

asıl anlamayan sensin beni..

ya da işine mi gelmiyor bilmiyorum.

Ben senin, "bizler aramızda paslaşacağız" dediğini düşünmedim.

başka yönlerini eleştiriyorum.

Tarih: 28 Mayıs 2008, 19:16 - İp: 88.***.**9.229
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

evet panctom şimdi beni çok kötü tuşa getirdin bu hislerimi saklamaya çalıştım üye olduğum 2 sene boyunca ama demekki başaramamışım bu kurduğunuz şeyin olmaması lazım, provake etmem lazım, bu objektif gurubu benim çıkarlarımı doğrudan etkiliyor, bu gurubu destekleyen herkese iflit oluyorum, içim içimi yiyor kıskançlıktan çatlıyorum, aslında ben rakip sitenin de ajanıyım

yha bikere panctom mantıken aklın alıyomu ben seni ne tanırım ne ederim, açtığın topicin bana ne faydası var ne zararı, benim seninle ne alıp veremediğim olabilirki,

madem konu topic i eleştirmekten uzaklaştı peki bakalım ozman benim kalbimde nasıl bi niyet var bunu açıklarmısın neymiş o benim kalbimdeki gerçek niyet?

Tarih: 28 Mayıs 2008, 19:33 - İp: 212.***.**0.101
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

o zaman sen buna sadece "hissetme" de..
bende öyle bir intiba bıraktın.
Bu "içgüdüsel" diyelim..

burada aynı takım forması altında oynayan iki kişi birbiriyle tartışıyor.
hadi "şakşakçı" olsan neyse diyeceğim ama değilsin.

Bu maddeleri madem beğenmiyordun, 15 günden beri yazmalıydın. o zaman daha yol gösterici olurdun, dinlerdik elbet..

siteye 15 gündür girmiyorum dedin sanırım. O zaman bu topiği ve öncesini bir okusaydın keşke..

neyse.. aynı yerde dönüp duruyoruz, farkındasındır.

Tarih: 28 Mayıs 2008, 19:56 - İp: 88.***.**9.229
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Merhaba, yahu gerçekten anlamakta zorlanıyorum...
Galerinin içinde zaten birbirinin egolarındaki iliği, kemiği sömüren adı konulmamış bir gurup yokmuydu?Eee büyük bir kesim monoton olan bu yağlama yıkama tebriklerinden sıkılmamışmıydı?
Eee şimdi iyi kötü bunu karşı bir oluşum başladı.Varsın bunun adı guruplaşma olsun.Zaten üstü kapalı siteye zarar veren var olan eski gurup belki daha mantıklı yorumlar yazmaya başlar.Amaçda bu değilmi zaten .Evet bu pratikte bir guruplaşmayı doğurabilir.
Var olan ADI KONULMAMIŞ GURUP vardı. Bu neden bukadar sıkıntı olmadı? Çünkü bir sıfatı yoktu.Yeni oluşumun sıfatı var. Olmalıda
Malesef sıfat konunca rahatsız olanlarda olacaktır.Amaç ayrıcalık oluşsun diye değil. Hataların düzeltilmesi sanırım.

Tarih: 28 Mayıs 2008, 22:17 - İp: 85.***.**7.41
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar bence birbirimizi yıpratmayalım.Bu durumu sevende olacaktır sevmeyende...Bir ortak nokta herzaman olmalı ve var.Herkese selamlar.

Tarih: 28 Mayıs 2008, 22:30 - İp: 85.***.**7.41
tfs_coast
tfs_coast (Üye)
Bursa / Amatör

bende girmek istiyorrruuuuuuuummm.Yorumlara ve eleştirilere çok ihtiyacım varr.yardımlarınızı esirgemeyim.kendimi geliştirmenin yolunun bu olduğunu biliyorum.

Tarih: 29 Mayıs 2008, 12:33 - İp: 88.***.**2.93
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

helfire, sen benim gruba katıl. "subjektif" grubuna alalım seni.

Tarih: 29 Mayıs 2008, 19:06 - İp: 88.***.**9.139
maii
maii (Objektif)
İstanbul / Amatör

bugun çok rahatsız olduğum bir olayı galeride dile getirdim..
sıradan bir fotograf ve üzerine fotografla alakası bile olmayan onlarca yorum.. ve tepkimin sonucu özetle "biz paylaşımcı insanlarız,paylaşmayı seven insanlarız.. sen beğenmiyorsan başka bir siteye git!"

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=260954

bunları buraya yeni bir tartışma konusu açmak için yazmıyorum..
sadece bu sitede benim gibi düşünen insanların da olduğunu burada gördüğüm için paylaşıyorum..
ben 2006dan beri bu sitenin üyesiyim ve her geçen gün kendimi geliştirmek için uğraşıyorum ama gerçekten bu tarz insanların birbirlerinin egosunu tatmin etmek için yorumlar yazması beni çok rahatsız ediyor.. kaldı ki onları uyaran bir üyeyi başka bir siteye git diyecek kadar ileri gidiyorlar

bana kalırsa bu site günden güne amacından sapmakta..
ya da benim ve diğer insanların paylaşım olgusu birbirinden çok farklı

#maii' tarafından 31.05.2008 02:05:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Mayıs 2008, 02:03 - İp: 212.***.**8.247
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

sevgili maii..

bu gibi şeyler hep oldu.
hep oluyor..
hep te olacak..

Bunu baştan kabullenmeliyiz. zorluklar çıkacak.. homurdananlar çıkacak! Bunlar her yerde var.
Nerde yok ki?
hangi stede yok?

O yuzden sen işini iyi yapıyorsun, sen işine bak.. cevabını da vermekten çekinme tabii ama onlar için de yolundan dönersen yenilgiyi kabul etmişsindir.
Makineni sat veya evde kendin izle fotolarını
Tabi bu doğru değil

anladın değil mi ne demek istediğimi?

sevgiler..

Tarih: 31 Mayıs 2008, 20:28 - İp: 88.***.**4.151