panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Objektif Grubu.. Kapatılmıştır!

Kafanıza göre takılın gari : )

#panctom' tarafından 04.11.2011 02:39:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Mayıs 2008, 17:50 - İp: 94.***.**7.104
playboy35
playboy35 (Üye)
Tekirdağ / Amatör

o ismini verdiginiz arkadaslar kendı aralarında bi grup sadece bırbırıne yorum yazan galerilerindeki tüm fotolarında yaklaşık aynı kişilerin yorumu var ayrıca grur kibir değil bazı arkdasların bırakın foto bilgisi kendilerini bilmesi yeter....

Tarih: 24 Mayıs 2008, 11:39 - İp: 88.***.**7.143
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

playboy35 Yazdıklarından net olarak bir şey çıkaramadım.Verdiğim isimlerin yardım severliğinden bahsettim sadece.Biraz yazdıkların tartışmaya mahal verecek gibi algılanabilir.Yazdıklarımı daha dikkatli okursan daha hoş şeyler çıkarabilirsin.Selamlar.
Ayrıca bu isimlerin forumdaki bilgi alışverişine katkılarını incelersen sanırım fikrin dahada netleşir.

#gorbi67' tarafından 24.05.2008 12:26:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mayıs 2008, 11:53 - İp: 88.***.**5.78
playboy35
playboy35 (Üye)
Tekirdağ / Amatör

benım dıkkatımi çeken fotolarda kı yorumları forumda bende yardım aldım okudum bılgılendım ancak fotolara arkdas yorumu istemiyoruz objektifilk bende yanlış anlaşıldım sanırım sizede slmlar

Tarih: 24 Mayıs 2008, 14:35 - İp: 88.***.**7.143
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

''Objektif'' yakışmış
Ben burdayım

Tarih: 27 Mayıs 2008, 01:21 - İp: 85.***.**2.5
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

ben de "mechul nerde acaba" diyordum
yani "objektif" isminin isim babası geç kaldı

ilk sayfada da belirtmiştim gerçi, ismi senin bulduğunu..

hadi bakam, hoşgeldin

Tarih: 27 Mayıs 2008, 01:46 - İp: 88.***.**9.229
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

ben kattılmıyorum bu gruba. ben de subjektif adlı grup kuruyorum.

fotograflara;

-çok güzel olmuş

-tebrikler

-harika

-

-model de çok güzelmiş...

-mükemmel bir fotograf

-elinize sağlık

-emeğinize sağlık

-....

gibi yorumlar yapan arkadaşlar, ve teknik yorum yapmak istemeyenler,

yorum sayısını artırıp, kendine de yorum yapılmasını sağlamaya çalışanlar.

bu grup bizim grubumuz. Grubumuzn adı "subjektif" fdiker le görüşeceğim, bizim avatarın altında da smileyi olacak.

hepinizi bu gruba katılmaya davet ediyorum.

Tarih: 27 Mayıs 2008, 14:34 - İp: 84.***.**7.66
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

baktım eleştiri yapmak için bir gurup kurulmuş bende gurubun

kafama takılan maddelerini kendimce eleştirmek istedim

MADDE 1 : herkese açık olması güzel

MADDE 2 : yıldız; bir üst kültür, bir elit kesimin simgesi olarak algılanabilir. eşitsen bile ayrıcalıklı gibi görünmek görünmeyenlerde "bizler-onlar" duygusu yaratabilir

MADDE 3 : "bu hareket guruplaşma hareketi değildir" demek amaçlanan eylemin kendisiyle çelişmektir. 2. çoğul şahısla cümleler kurmak başlıca bir guruplaşma örneğidir yine 2.madde de olduğu gibi gurup dışında kalmak isteyenlerde "bizler-onlar" duygusu yaratabilir.

MADDE 4 : gurubun adı "objektif" olmasına rağmen "herkes gerçekçi olacaktır" söylemi denetlenemeyen ve bolca subjektif olan bir fikirdir.

MADDE 5 : gereğinden fazla nezaket yalandır derdi bi hocam... "eleştirileriniz yapıcı değil yıkıcı olsun" Josef Stalin.. Stalin amcam yanılıyorda denemez eleştiriniz yıkıcı olsunki yıkılanın yerine yenisi yapılsın ancak böyle kökten değişim yaşanır. disiplinde nezaket olmaz ve keşke fotoğraf da ciddiye alınıp bir disiplinle yapılsa..

MADDE 6 : kişisel mesajlara kişisel cevap verilmesi zaten olağandır. kişisellik hakaret boyutuna ulaşırsa zaten site yönetimi gereğini fazlasıyla yapar.. "KENDİMİZE tartışmaci kişiler..." yine 2. çoğul şahıs kullanımı (bkz. 2. ve 3. madde)

MADDE 7 : etik insanın vijdanı ve görgüsü ile doğru orantıda ilerler kişinin etik davranıp davranmadığı başkalarına zarar vermedikçe bir kusur sayılmamalı. bu kişileri yine "onlar" sınıfına sokup gurup adına etik olmadığını söyleyerek gurup içindekilerin bu kişilere eleştiri yapmamasını dolaylı yoldan söylemek(her nekadar isteyen yapabilir densede) gurubun amacı ile çelişir

(umarım fazla didaktik olmamışımdır)

Tarih: 27 Mayıs 2008, 17:38 - İp: 212.***.**0.101
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

vay be!!

Helfire, eleştirmeyi o kadar seviyorsun ki, eleştiri kanunlarını bile eleştirmişsin

Şaka bir yana;

Şu yıldız konusu ve "bu ayrımcılıktır" lafları sıktı artık vallaha!

Tamam abicim.. öyle düşünen herkese :

EVET GRUPLAŞTIK!

EVET AYRIMCILIK BU!

YILDIZLILAR GRUPLAŞMA YAPACAK!

Arkadaşlar bunu eleştireceğinize, gidip şakşak grubu kuranları eleştirin!

Biz en azından "eleştirenler" grubu kuruyoruz!

Bunun neresini anlamıyorsunuz??

Hala bunun neresi gruplaşma??

herkese kapıyı açtık! BU nasıl gruplaşma??

kaçıncıya yazacağım anlayın artık!

SOKUN BUNU O DAR KAFANIZA!!!

HERKESE AÇIK OLAN BİR HAREKETİN NERESİ GRUPLAŞMADIR??

KİME KAPATTIK Kİ KAPILARI GRUP OLSUN??

O ZAMAN HERKES GELSİN VE KONUŞMASIN "GRUP VAR" DİYE...

.............................

OH BEEE...

Rahatladım vallahi..

Bana lütfen kimse "grupçuluk, ayrımcılık var" diye gelmesin artık..

10 kere yazdık, konuştuk topik boynca..
açın topiği okuyun..

VE SONRA GİDİN "grup ŞAKŞAK"ı eleştirin.

SON OLARAK :

"ayrımcılık yapıyorsunuz" lafı dışında her eleştiriniz başımızın tacıdır.

ama bu lafa ifrit oldum artık.. 10 defa aynı muhabbet..

....

#panctom' tarafından 27.05.2008 23:01:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Mayıs 2008, 22:58 - İp: 88.***.**9.229
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

panctom

1. si zaten sende biliyorsunki forumda büyük harf kullanımı bağırma anlamına gelir ve hiç iyi karşılanmaz.

2. si büyük harf kullanımının ne anlama geldiğini bile bile bu şekilde bir cevap vermen oluşturmaya çalıştığınız ve temelinde "hoşgörü ve eleştiri" olan gurubun kimyasına aykırıdır ve sen daha kurduğun gurubun maddelerine gelen eleştirilere bu şekilde cevap veriyosan adama "hadi ordan be" derler. nerde kaldı hoşgörü nerde kaldı nezaket ? böyle bir cevap yazdıktan sonra en altına falanca eleştirinizin dışındaki eleştirileriniz başımızın tacıdır demekle hoşgörü ortamı yaratılmış olmaz

3. sü bir gurup kurmak beraberinde guruplaşma da getirir zaten "gurup" kavramının temelinde bu vardır "herkese açık" olması guruplaşma olmayacağı anlamına gelmez sonuçta amaç kitlesel bir harekettir

bununla ilgili söylediklerinin kendi içinde çelişmesine güzel bir örnek vereyim istersen

"galatasaraylı olmak herkese açıktır, isteyen galatasaraylı olabilir ama kişi ben galatasaraylıyım dediğinden itibaren bir gurup, bir kitle içine girmiş olur ve o guruptaki insanlarla aynı şekilde hareket eder, dolayısıyla ortada bir guruplaşma olur"

hatta gurup içinde dahi guruplaşma olur bkz: (ultra aslan, yüreyeruz, galatasaray üni, ultraaslan ciu vs.. )

son olarak umarım bu şekilde guruplaşma yapıyorsunuz gibi eleştiri çok geldi sıkıldım artık böyle yazıyorum diye bir özründe olamaz çünkü bir gurup kurmak kolay değildir bir gurubun parçasıda olmak kolay değildir eğer gurubuna karşı gelen eleştiriler canını sıkmışsa, aynı eleştiri 40 defada gelmiş olsa gurubunun amaçladığı hoşgörü çerçevesinde cevap vermek zorundasın

umarım bu yazdıklarımı şahsi bir probleme dönüştürmezsin

kolay gelsin..

Tarih: 28 Mayıs 2008, 16:29 - İp: 212.***.**0.101
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

yha anlamıyorum

KİME KAPATTIK Kİ KAPILARI GRUP OLSUN??

diyorusun topicin adı objektif gurubu

bu nasıl bir çelişkidir

ayrıca anlaşılan yazdıklarımı okurken ya bir algılama problemi çekmisin yada ben anlatamamışım

Arkadaşlar bunu eleştireceğinize, gidip şakşak grubu kuranları eleştirin demişsin

dikkatini çekerim ben belli bir gurubu eleştirmiyorum
ben gurup mantalitesinin kendisini eleştiriyorum

ve sonuç olarak "eleştiriyorum"

demekki sizin eleştirilmeye değil şak şaklanmaya ihtiyacınız var ben burdan bunu anlarım..

Tarih: 28 Mayıs 2008, 16:40 - İp: 212.***.**0.101