libertaman
libertaman (üye)
Diyarbakır / Amatör

Acemiye Ustalardan Nasihat İstiyorum

arkadaşlar fotoğrafa olan merakım sonucunda araştırdıklarım doğrultusunda nikon d90 makina aldım. şimdi makina ile ilgili kullanma kılavuzu ve fotoğrafçılıkla ilgili herşeyi okumaya çalışıorum ancak işin içinden çıkamıyroum. bir eğitim alacam fotoğrafçılık üzerine ama o atölye iki ay sonra açılacak bu süre zarfında bana neler yapmam gerektiği konusunda fikir verirseniz sevinirm.

Tarih: 20 Ocak 2011, 10:29 - İp: 88.***.**1.121
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Güzel bir makine almışsın hayırlı olsun öncelikle.

Fotoğraf eğitimi almaya karar vermen de gayet yerinde olmuş. Başlayana kadar geçecek zaman içinde öncelikle linkteki dökümanı okuyup anlatılanları uygulamaya çalışabilirsin.

http://www.trakus.org/kods_bird/pdf/42504.pdf

National Geographic Fotoğraf Eğitim setini bulup (aratırsan linkleri var) onlar mutlaka izle bence.

Geri kalan zamanda da bol bol çekim yap. Deneme yanılma, farklı ayarlarla, farklı ışık koşullarında çekimler. Mutlaka geliştirici olacaktır.

Eğitimi aldıktan sonra da kompozisyon ile ilgili dökümanları okumaya başlayabilirsin.

Kolay gelsin.

Tarih: 20 Ocak 2011, 19:15 - İp: 92.***.**7.18
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

TIKLAYIN

Tarih: 20 Ocak 2011, 20:10 - İp: 78.***.**7.202
fakoo
fakoo (üye)
İstanbul / Amatör

national georaphic fotoğraf eğitim seti var 4 cdlik. ona mutlaka sahip ol. tüm sorularına yanıt bulacağına eminim. kolay gelsin.

Tarih: 21 Ocak 2011, 10:33 - İp: 78.***.**5.55
libertaman
libertaman (üye)
Diyarbakır / Amatör

teşekkür ederim . dediklerinizi yaptıktan sonra umarım bir gün bende buraya foto atacam

Tarih: 21 Ocak 2011, 10:38 - İp: 88.***.**1.121
alikeser
alikeser (Objektif)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

bende aldım ama pişman oldum :D

Tarih: 8 Şubat 2011, 05:05 - İp: 88.***.**6.164
  • 1