isigollu
isigollu (üye)
İstanbul / Meraklı

Sony Dslr A-100 Kullanıcıları

Arkadaşlar merhaba,
Sony A-100 sahibiyim. Raw formatında çektiğim fotoğrafların dosya uzantıları .ARW olarak çıkıyor. Bu fotoğrafları, sadece makinenin yanında gelen Image Data Converter programıyla açabiliyorum. Diğer raw progmanlarında açılmıyor. Bir fikri olan varmı ? RAW formatı Sony' de ARW olarak mı geçiyor yoksa farklı bir formatmı ? Konuyla ilgili yardım lütfen !!

Tarih: 29 Aralık 2006, 09:52 - İp: 81.***.**8.158
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

slm bende bende geldim..

Tarih: 13 Ocak 2007, 16:23 - İp: 88.***.**5.52
isigollu
isigollu (üye)
İstanbul / Meraklı

Degart arkadaşımıza cevaben;
Sony A-100 kullanılan kurs diye özel bir kurs olacağını zannetmiyorum. Temel fotoğraf eğitimi almadıysanız, google dan aratarak bulacağınız kurslardan birine giderek eğitim almalısınız. Hangi marka makineyi kullandığınızın çok önemi yok. Daha sonra makinenizin kullanım kılavunuzunu her özelliğini öğrenene kadar elinizden bırakmamanız gerekiyor. Seviyenizi bilmiyorum ama eğer fotoğraf konusunda tecrübeli değilseniz temel bilgileri bilmeden makineyi keşfetmeniz pek mümkün değil bence.
Makineniz hayırlı olsun.

Tarih: 13 Ocak 2007, 22:54 - İp: 85.***.**2.233
tuzlali
tuzlali (üye)
İstanbul / Amatör

slm,
Bende alfa kullanıcısıyım.Sayın ocaklılar'ın kurs fikri ile ilgilenirim
selamlar

Tarih: 16 Ocak 2007, 14:14 - İp: 193.***.**7.218
kowwa
kowwa (üye)
İstanbul / Amatör

http://monroeart.deviantart.co m/ inanılmaz tutkulu bi alpha100 kullanıcısının calışmalarından bir kısmı.

yaklaşık 5 aydır bende a100 kullanmaktayım renk olarak kimsenin bişey sölemeye hakkı yok sanırım, makina için benim tek problemim yetersiz objektif sayısıdır.

http://kowwa.deviantart.com/ burda cektiğim bir kaç kare var fotoğrafların tarih sırasına göre yerleştirildiğini göz önünde bulundurursanız kullandıkca ve zaman harcandıkca kaliteninde o denli artığını kolaylıkla göreceksiniz.sayın isigollu teşekkür ederim bizi bu şekilde birleştirdiğiniz için.

Tarih: 6 Nisan 2007, 10:29 - İp: 85.***.**3.55
ycakir
ycakir (üye)
Kütahya / Amatör

selamlar isigollu kurmus oldugun yahoo grup'a üye olabilmek için ne yapmam gerekiyor..

vermiş oldugun mail adresine boş mesaj atmak yeterlimi..?
saygılarımla

Tarih: 23 Mayıs 2007, 17:33 - İp: 85.***.**2.211
piri reis
piri reis (üye)
Bursa / Meraklı

Öncelikle tüm arkadaşlara merhabalar...

ycakir arkadaşım gruba üye olabilmek için yahoo'dan bir adet mail adresi alman gerekiyor. Sonrasında ise gruplar bölümünden " [email protected] " grubunu bulup üyelik bölümünde senden istediği bilgileri doldurup üyelik için yetki isteyeceksin. Grup Yöneticisi üyeliğini onayladığı andan itibaren maillere ve diğer paylaşımlara sende ulaşabileceksin.

Tabi bu arada benimde siz değerli arkadaşlardan küçük bir isteğim olacak. Benimde bir Sony A100'üm var fakat Türkçe Kullanma Klavuzuna sahip değilim. Arkadaşlar önceden kullanmış olduğum R828'in klavuzuda çok yerde işe yarıyor fakat A100'e has konularda malesef bilgi vermiyor tabiki. Bu yüzden A100 Türkçe Kullanma Klavuzuna nasıl ulaşabileceğim konusunda bana bilgi verebilecek arkadaş varsa çok sevinirim.

Msn Cap: [email protected]

Şimdiden çok teşekkür eder keyifli ışıklar dilerim...

#piri reis' tarafından 06.06.2007 14:05:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Haziran 2007, 14:03 - İp: 85.***.**6.241
keremd
keremd (üye)
Tekirdağ / Amatör

photoshop CS2 ile ARW formatı açılabiliyor mu acaba?
Adobe nin sitesinde CS2 nin Sony a100 ü desteklemediği yazıyor, belki plug in ile bu sağlanabiliyordur?
CS3 kullanıyorum, ARW açmada herhangi bir sorunu yok fakat, Cs3 biraz ağır geliyor bilgisayarıma. Eğer destekliyorsa CS2 ye geri dönmeyi düşünüyorum?

Tarih: 4 Eylül 2007, 19:43 - İp: 85.***.**3.192
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Kerem bende cs2 var ve açıyor, ekstradan bir şey de yüklemedim. hatta cs2 dışında picasa da açıyor.

Tarih: 4 Eylül 2007, 20:08 - İp: 88.***.**3.237
keremd
keremd (üye)
Tekirdağ / Amatör

Hımm teşekkürler buffalo, ama ilginç adobenin sitesinde desteklenenler arasında a100 yok.CS3 de var.
http://www.adobe.com/products/photoshop/cameraraw/

Tarih: 5 Eylül 2007, 00:10 - İp: 85.***.**3.192
rasbil
rasbil (üye)
Tekirdağ / Meraklı

selamlar

4 aydır A100 kullanıcısı olarak yorumum mükemmel..

Tarih: 24 Aralık 2007, 15:07 - İp: 88.***.**3.242