merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

Sony Alpha A100 Fotograf Galerisi

değerli sony a100 kullanıcıları..bildiğiniz gibi DSLR/SLR-LİKE SATINALMA REHBERİ dediğimiz sayfa dahada genişletilmiş bulunmaktadır.bu sayfada sony a100 fotografları için bir sayfanın açılması,yeni makina alacak veya makina arayışı içinde olan arkadaşların sadece fotograf incelemesini yaptıktan sonra daha sağlıklı karar vereceklerine inanıyorum..
cüneyt OCAKLILAR ve H.BAYKAL üstadlarımızın açtıkları sony inceleme sayfalarının,sony a100 kullanıcılarınında aktarmış oldukları bilgiler, kullanıcılara eşsiz bilgiler sunmaktadır. bu bilgilerin ders niteliğinde olduğuna inanıyorum.bu sayfaların teknik bilgilerin konuşulduğu sayfalar olarak kalması daha yararlı olur düşüncesindeyim. fotografların ise bu yeni açtığımız sayfada yayınlanması bence daha güzel olacaktır.yani bu sayfa sadece fotografların yayınlanması amacı ile açıldı.
mesut abinin bu önerisi bana oldukça mantıklı geldi.diğer sony a100 kullanıcılarınında beğeneceğine inanıyor ve ilk fotografı yüklüyorum
NOT:yükleyeceğimiz fotografların en fazla 800 piksel boyutunda olması sayfa düzeni açısından daha sağlıklı olacaktır..fotoğraf bilgilerinide yayınlamamız izleyiciler açısında daha faydalı olacaktır.slm.lar

#merhaz' tarafından 16.03.2008 03:31:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Haziran 2007, 13:49 - İp: 85.***.**0.211
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Ersel, bu forumda Nikon D40 hakkında -makine piyasaya çıktığı zaman ve henüz kimse almamışken- olumlu şeyler yazan iki üç kişiden biriyim.
Bana D40 dersi vermen gereksiz.

Cüneyt Ocaklılar ın A100 konusuna, hbaykal ın a100 konusuna belki 100 tane fotoğraf ekledim. Bu başlık yeni açıldı, destek vermek için 3-4 foto yükledim. Beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez, elimden gelen budur.

Forumda şu makine berbat ne zaman demişim? Link göster de bakayım. Şahsıma bir topic açıldı bu forumda, onu da sen açtın ''xtolga, buffalo teşekküler k100d alıyorum'' diye bir başlık, hatırlarsın belki...Bana belki 50 tane pm attın, hepsine üşenmedim uzun uzun yanıt yazdım. Daha bu sabah birini onca işin gücün arasında üşenmedim yanıtladım. Evet orada yazdım, pentax,nikon,sony aynı sensörü kullanır ve resim kaliteleri benzerdir. Nesi yanlış bunun? Phil Askye de aynısını söylemiyor mu? Ha bir şey daha yazdım, sanırım onu ima ediyorsun, pentaxa ısınamadım, ben sevmiyorum o makineyi, kötü olduğundan değil kişisel olarak ısınamadım , o nedenle pentax düşünmedim dedim. Eh, bunu forumda bilmeyen yok ki...

Berber fotoğrafını İstanbul un istediğin yerinde çekmekte özgürsün. Dediğim gibi sen daha detaylısını çekersin artık. Ben sevdim yükledim. Beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez.

Nikon D40 ı savunma ihtiyacı neden hissettin anlamadım, bu forumda adı bile geçmedi...

Fotoğrafı beğenmedim dersin, okur geçerim, bir şey yazmam. Ama bu fotoları gören A100 almaz, her fotoğrafı yükmeyin buraya dersen uzun uzun yazarım kusura bakma....A100 forumuna giriyorsun , ilk sözün bu....

Ne kadar işe yaradığı belli oluyor

Benim işime yarıyor......

Sony A100 kullanıcılarının bu kadar olayı marka bağımlılığı haline getirmeleride beni sinir ediyor

kimi marka bağımlısıdır o yüzden forumlara girer, kimi de yurtdışından siparişle dslr satmak için forumlara girer.
hadi sana kolay gelsin.

buraya yanıt yazma , güzel bir amaçla yazılmış bu forumu daha fazla meşgul etmek istemiyorum. msn var, pm atabilirsin. merak etme, onları da yanıtlarım....

#buffalo' tarafından 27.06.2007 23:54:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Haziran 2007, 23:50 - İp: 88.***.**2.0
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

ersel bey marhaba..
bu başlığı açmamızın tek nedeni:sony a100 hakkında açılan diğer sayfalardaki bilgilerin bu makinayı kullanan arkadaşlar açısından oldukça önemli ve ders niteliğinde bilgilerin olmasından kaynaklanıyor.yani söz konusu iki sayfada fotografların olması bahsettiğimiz,ve ders niteliğindeki bilgilere ulaşmak isteyen arkadaşlar için görüntü kirliliği oluşturmaktaydı,amacımız fotografları o iki sayfadan arındırmaktı.
sony a100 kullanıcıları olarak(ki ilk a 100 kulllanıcılardan birisi benim)diğer arkadaşlarla birlikte fanatiklikten uzak kalmaya çalıştık.genelde makina önerisi almak isteyen arkadaşlarımıza başka markaları önerebilmiş olduğumuzu forumlarda görmüş olman gerekir.bu sayfada yayınlanacak her fotografın mükemmel olmasına gerek yok.dikkat ederseniz yayınladığımız fotografların altına eksif bilgilerini yayınlıyoruz,bundaki amacımız diğer kullanıcı arkadaşlarımızın bu bilgiler ışığında çekimler yapması ve kendilerini geliştirmesidir...

#merhaz' tarafından 28.06.2007 00:02:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Haziran 2007, 23:57 - İp: 88.***.**0.110
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

toratarsus merak etme..
bu topik sadece fotograf yükleme amacı ile açıldı.teknik konular hakkında diğer sayfalarda birbirimize yardımcı olmaya devam edeceğiz

Tarih: 28 Haziran 2007, 00:06 - İp: 88.***.**0.110
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

diyafram :f8.0
poz.ölç. :1/160
iso :200
sony 100mm makro

Tarih: 28 Haziran 2007, 00:10 - İp: 88.***.**0.110
toratarsus
toratarsus (üye)
İstanbul / Amatör

Ok...
Bu arada arılarında bir harika.

Tarih: 28 Haziran 2007, 00:12 - İp: 88.***.**7.165
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

K8

Daha önce muhtemelen yüklemişimdir, hatırlayamıyorum
Ama galeriye yüklemiştim bunu.
http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=168314

18mm, f9, 1/60sn,Diyafram öncelikli mod, iso100
RAW çekildi, Sony nin editörüyle dönüştürüldü, gökyüzüne biraz lokal anestezi yapıldı

Tarih: 28 Haziran 2007, 00:15 - İp: 88.***.**2.0
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

diyafram :11
poz.ölç :1/160
iso :160

Tarih: 28 Haziran 2007, 00:17 - İp: 88.***.**0.110
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

K9
Savaşma Seviş
50mm 1.7AF +raynox 250
f8,1/80, 100 asa

Tarih: 28 Haziran 2007, 00:19 - İp: 88.***.**2.0
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

bufotografın hiç bir bilgisi yok.çünkü bu fotografı pazarbey için yüklüyorum

Tarih: 28 Haziran 2007, 00:21 - İp: 88.***.**0.110
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

hakan son fotograf için müthiş diyorum,bari altına not tut.arkadaşlar bu fotograf 50mm makro ile çekilmemiştir.lensin bilgisini gören yanlış anlayabilir

Tarih: 28 Haziran 2007, 00:24 - İp: 88.***.**0.110