altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

Nikon D40 Body

d40 i body olarak alip uygun fiyata kit olarak satilan 18-55 parasina yakin ya da ondan biraz fazla bir paraya zoom yapmayan (nasil denir sabit mi) kaliteli bir lens istiyorum beni aydinlatirsaniz cok sevinirim onerilerinize ve sizlerin bilgi birikimne ihtiyacim var simdiden tesekkurler

Tarih: 10 Mart 2007, 20:34 - İp: 85.***.**1.58
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

huseyin yok calismiyor f/1.8 modelde.. af-s veya af-i olmasi gerekiyor lensin..
ve zaten af-s lensleri dururken diger lenslerden bakmaya da gerek yok pek.. af-s'lerin fokuslari cok hizli..
tabii simdi biri cikar, ne diyon gardasim, nasil almak olmazmis diyebilir..
tabii ki alinir arkadaslar.. sadece af-s lenslerinin fokus hizlarindan dolayi secmek cogu kisi icin cok daha mantikli olacaktir.. ama af-s olmayan bircok prime lensin de kendilerine gore avantajlari var.. yuksek diyafram degerleri gibi..
fakat eger ki kisi, d40, d50 gibi giris seviyesi dslr'larla ilgileniyorsa, hic prime lensleri karistirmaya da gerek yok kanimca.. zaten 18-55 de 55-200 de yeterince iyi kalite almalarina yeterli olacaktir..
ha bir de.. 55-200 VR cikiyor biliyorsunuzdur.. altas sen de almaya bak mutlaka..
...
altas, d40, ufak bir kamera ama ele de kotu oturmuyor kesinlikle..

Tarih: 10 Mart 2007, 22:31 - İp: 86.***.**0.120
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

tesekkur ederim ilker abi
sizler gibi abilerimiz sayesinde cok sey ogreniyoruz iyiki varsiniz

Tarih: 10 Mart 2007, 22:37 - İp: 85.***.**1.58
hisli
hisli (üye)
Yurtdışı / Amatör

fakat eger ki kisi, d40, d50 gibi giris seviyesi dslr'larla ilgileniyorsa, hic prime lensleri karistirmaya da gerek yok kanimca.

valla benim kanimca da dibine kadar var.

hic prime lensin getirdigi ekonomik kaliteyi yasayamayacaksam ne yapayim slr nakinayi. giris seviyesi alan adamin kaliteli zoom alacak parasi mi yok, takar 50mm prime lensi keyfini cikartir.

sen git nikon bir makina al ustune su lensi tum fonksiyonlari ile kullanama. Gunah be...

bak ken ne diyor orada:

In case you are new to photography, let me emphasize that this $90 lens is as sharp and over twice as sensitive to dim light as the $1,500 28-70mm AF-S lens.

yani 1500 dolarlik lensin size sundugu keskinligi yasamak istiyorsaniz ve fotografa yeni iseniz 90 dolara bu lensi hemen alin.

#hisli' tarafından 11.03.2007 05:27:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Mart 2007, 05:23 - İp: 88.***.**4.44
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

ne demek istedin hocam d40 almami demek istedin anlamadim ozur dilerim

Tarih: 11 Mart 2007, 05:41 - İp: 85.***.**1.58
hisli
hisli (üye)
Yurtdışı / Amatör

kimseye sunu al veya alma diyecek bir pozisyonda degilim

yanlizca bir fikir one surulmus, ona itirazyimi belirttim. nikon bir makina alip sozu edilen prime lensi tam randimanli kullanamamak bana cok yanlis geliyor. 50mm prime lensler zamaninda fotografa yeni baslayanlara kaliteyi ucuza sunmak icin uretilirdi, slr makinalarla birlikte kit lensi olarak verilirdi. o acidan yeni baslayanlar prime lense bakmasin zaten demekte bana yanlis geliyor.

ben olsam d40 almadan once prime af-s lenslerin cikacagindan emin olurdum.

#hisli' tarafından 11.03.2007 06:00:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Mart 2007, 05:59 - İp: 88.***.**4.44
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Ilker ve Hisli,

Sizi kiniyorum.

AF-S lenslere verecek parasi olmadigi halde sirf markasi "Nikon" diye D40 alan herkes basina gelecekleri hakediyordur. Neden olaya mudahale edip adaletin tecelli etmesine mani oluyorsunuz.

Tarih: 11 Mart 2007, 11:11 - İp: 85.***.**1.75
myspor
myspor (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili fotoğraf sever uzman arkadaşlar;
Aha konuya bende bulaştım. Bu topici bu başlığı açan arkadaşa da buradan teşekkür ediyorum.
Çünkü bu makine benim de merak ettiğim makineler arasında.
Şimdiye kadar küçük kompak makineler kullandım.
Bende bir slr makine almak istiyorum. Ancaakk
aradığım makine hem slr olacak ufak çapta derli toplu şöyle ele avuca sığacak bir makine olsun istiyorum. Bir de makinenin yanında ekstradan ıvır zıvır teferruat malzeme taşımayı sevmem. Hem alacağım bu makine ömür boyu bana sadık kalacak
birbirimizi seveceğimiz bir alet olmalı.

altas Bu makineyi almak almamak arasında kalmış.
Çünkü çok karışık öneriler arasında kalmış.
Bu makine ile şu anda en uygun lens hangisidir sadece onu yazsanız yeterlidir sanırım.

Şöyle sorayım. Kapalı bir salondayız.
Yetersiz ışıklar altında. Mesafe 5 /10 mt arası olsun.
Yaklaşık 15/20 civarı insan topluluğu fotoğrafı çekmek ihtiyacımız var?

Bu Nikon d40 hangi lens ile iso, açı, mesafe ve kalite problemi olmadan ve arka arkaya hızlı hızlı çıt çıt fotoğraf çekebilir. Yada çekebilirmi?

Bu makine ile:
Gölgeli, karlı beyaz ortamlar, Deniz,
Orman ve kırda, Işık altında stodyo ortamında
ve macro çekimlerinde kalitesi kolaylığı nedir?
Konuyu biraz açarak bilgi verebilseniz daha iyi olur ve almakla almamak arasındaki o
bağlanmış kalın ipi kopartmak daha kolay olurdu sanırım.

Tarih: 11 Mart 2007, 11:43 - İp: 85.***.**0.251
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

D40,başarılı bir makinadır,sadece gövde içerisinde focus mekanizması yoktur,atomatik netleme yapabilmesi için,içerisinde focus mekanizması olan lenslerin kullanılması gereklidir.
Ve D40 gayet uygun fiyata satılmaktadır.Bu makinada SR yada gövde içi motor olmadığı için,makinayı kötülemek yada yermek,Nikon'a fazla yüklenmek olur.

Şu an uygun fiyatı ile,DSLR'ye geçiş yapmak isteyen kullanıcılara hitap eden birkaç kaliteli üründen biridir.
Biliyorsunuz 400D ve A100'ün ve D80'in fiyatları yüksek.
Geriye birkaç alternatif kalıyor bakılacak.

En iyi alternatifler ise D70s,350D,K100D ve D40 kalıyor.

Burada kişinin kullanım istekleri ön plana çıkıyor seçimde.
Ben olsam D70s alırdım.Çünkü Nikon'un tüm lensleri ile uyumlu(D40'da uyumlu ama gövde içerisindeki mekanizması ileD70s'in tüm lensler ile otomatik netleme özelliği aktif),
Gövdesi gayet büyük ve elde iyi duruyor,D40 taki multicam 530 algılayıcıdan daha iyisi bulunuyor.Sanırım 3 yerine 5 AF.

Diğer makinaları almak isteyenlerin ise başka başka arayışları vardır aradıkları.Herkes kendince haklı anlayacağın antika.

Tarih: 11 Mart 2007, 12:14 - İp: 85.***.**1.185
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Aras foto net sitesinden aldığım SLR fiyatları

Pentax K 100 D+18-55 Lens : 1242 YTL
Nikon D 40+18-55 Lens : 1282 YTL
Canon EOS 350 D+18-55 Lens : 1550 YTL
Canon EOS 400 D+18-55 Lens : 1690 YTL
Nikon D 70 S+18-70 Lens : 1700 YTL
Sony ALPHA 100+18-70 Lens : 1760 YTL
Nikon D 80+18-135 Lens : 2439 YTL
(KDV dahil peşin satış fiyatlarıdır.)

Osmanlı'nın verdiği listede bulunanlar içinde en pahalı makine 2500 YTL'lik fiyatıyla D80 fakat diğer makineler arasında bariz farklar yok... örneğin: 400D 1690 YTL iken 350D'ye 1550 YTL vermek pek akıllıca değil. Keza 2 yıl öncesinin modeli olan D70S yerine sadece 60 YTL fazla ödeyerek çok daha fazla + özellik sunan (en önemlisi gövdeden titreşim önleme) ve bu sınıftaki en iyi fotoğraf kalitesini veren A100'ü tercih etmek daha mantıklı...

Listedeki en uygun iki makine Nikon D40 ve daha fazla özellik sunmasına karşın daha da ucuz olan Pentax K100D... Nİkon daha sonra acısını lensden çıkarmak üzere satılan bir makine... eğer, üzerindeki lens bana yeter diyorsanız tercih edebilirsiniz ama sınırlı bütce için en iyi çözüm kesinlikle Pentax K100D olarak gözüküyor.

#muratsen' tarafından 11.03.2007 12:50:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Mart 2007, 12:49 - İp: 85.***.**8.133
myspor
myspor (üye)
İstanbul / Amatör

muratsen demişki:
sınırlı bütce için en iyi çözüm kesinlikle Pentax K100D olarak gözüküyor.

Gayet yararlı bilgiler gelmiş
en mantıklısımuratsen den

Tarih: 11 Mart 2007, 14:01 - İp: 85.***.**0.251