antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Dslr. Asp’de Kıl Olduğum Başlıklar

1. "Lütfen acil yardım !.."

Yorum yok

2. Fotograf makinası alacağım, video da çeksin istiyorum.

Yok mu bunların gideceği http://forum.netvideo.com/video.asp diye bir adres.

3. Eşşek yükü para verdim DSLR aldım, LCD hiçbirşey göstermiyor.

DSLR almanın bütün olayı buydu zaten, optik vizörden bilfiil kendi gözünle dış dünyayı kadrajlamak. ( bu cümleyi anlamakta güçlük çekenler "vizör" ve "kadraj" kelimelerinin anlamını bu siteden öğrenebilirler http://www.tdk.gov.tr)

4. DSLR aldım, nasıl video çekim moduna nasıl geçireceğimi bulamadım

Malumunuz DSLR olayı moduler birşeydir, sadece makinayı almakla iş bitmez. Zamanla genis açı lensi, telefoto lensi, makro lensi, flaşı falan bilimum aksesuarı da edinmeniz gerekir. Zamanla ihtiyaçlarınız doğrultusunda "Sony Handycam" isimli aksesuarı da edindiğinizde video çekim moduna geçmekte bir sıkıntınız kalmayacak.

5. 1000 küsür YTLye DSLR-like'ı almayı düşünüyorum. Sizce hangisinin ISO performansı en iyisidir?

Al kardeşim, en pahalı DSLR-like'ı al. Babalar gibi DSLRların 1000 YTLden ucuza gittiği bir ortamda onca parayı bayılki, ISO perfomasnsının sefilliğini bilfiil kendin tecrübe edince aklın başına gelsin. Bize de buradan kendi köşemizden kısss kısss gülüp "ohh olsun" demek düşsün.

Tarih: 17 Ekim 2007, 23:33 - İp: 85.***.**5.247
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

ne yapsın abisi insanlar...yardım istiyorlar, sitenin amacıda bu değil mi ???

gerçi sende haklısın, bazen süper abuk sorular geliyor...

mesela Nikonların indoor performansı kötüymüş doğru mu ???

işte birileri sallamış bu arkadaşımıza...oda yana yana cevap arıyor

Tarih: 17 Ekim 2007, 23:42 - İp: 88.***.**6.167
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Hiçkimsenin hayal gücü böyle bir palavra uydurmaya yetmez. Bence o "Nikon alırsan stabilizasyonsuz lensle kapalı mekanlarda flaşsız çekim yaparken zorlanırsın" cümlesinin mutasyona uğramış halidir

Tarih: 17 Ekim 2007, 23:48 - İp: 85.***.**5.247
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bana şu başlıkta yardım edermiydiniz http://forum.netfotograf.com/fotograf_makinesi.asp?msg_id=26732

Tarih: 18 Ekim 2007, 00:05 - İp: 144.***.**1.24
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Antika harbi bu soru bana özelden geldi...

ne desem bilemedim ki ? kendimce cevaplar verdim

mavi izci sana gelince...senin sorununu anca yüksek kurul çözer..sen en iyisi bir dilekçe ile yüksek kurula başvur

Tarih: 18 Ekim 2007, 00:23 - İp: 88.***.**6.167
zadeh
zadeh (üye)
İzmir / Amatör

Lütfen acil yardım
Hangi makine

vs başlıklara bende sinir oluyorum.

Forum yardım amaçlı tamam ama sordukları soruların cevaplarını bulabilecekleri tonla başlık var. Üstelik bu başlıklar çok gerilerde kalan başlıklar da değil.

2 saat emek veren biri üç aşağı beş yukarı giriş seviyesi dslr makineler hakkında çoğu satıcısının verebileceği bilgiden daha fazlasını bulabilir.

Tarih: 18 Ekim 2007, 00:24 - İp: 88.***.**9.159
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaşlar yardım!!!!!!!! deseleremin morali çok bozuk ne tür lens alabilirim acaba

Tarih: 18 Ekim 2007, 00:28 - İp: 88.***.**4.247
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Nasıl yani ne yüksek kurulu antika el atar diye umuyordum ama aylarca sorularımla yordum adamı

Tarih: 18 Ekim 2007, 00:55 - İp: 144.***.**0.227
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Bu soruları soran arkadaşlarımız işe yeni başlamış ve işin cahili arkadaşlar ama...

Bu sitedeki okudukları sayesinde cahillikleri ikiye katlanıyordur...

1000 YTL nin altında babalar gibi DSLR ?

Nerdeymiş o DSLR ?

Üzerinde lens bile olmayan orta düzey altı veya ikinci el (perdesinin ne zaman dağılacağını asla bilemeyeceğiniz ) bir gövdeden söz ediyorsunuz her halde...

Babalar gibi gövde diyorsanız hadi bir yere kadar kabul edelim de?

SLR like makinalar tek lensle nredeyse 20mm den 500 mm kadar açıklık sunuyor...Üstüne bir de makro çekiyor ve hiç de küçümsenmeyecek bir video performansı sunuyorlar... Hafifler... LCD ekranları 360 derece dönüyor...Ve bunların toplamı içinde sadece orta düzey bir les parası talep ediyorlar...

Kaldı ki bu açıklığı sunan SLR ye takılacak lens daha yapılmadı...

Her halde olsaydı fiyatı hakikaten babalar gibi olurdu...

Şöyle en azından 50.000 Dolar filan....

Objektif açıklığını boş veririrsek...

1000 YTL nin altında babalar gibi bir tane lens var mı acaba...

Sahip olduğum ve her platformda övgü alan Nikkor 18-200 lensimi objektif açıklığı bakımından en kıytırık SLR Like bile ikiye katlıyor... Keskinlik bakımından öyle babalar gibi filan da değil ama fiyatı babalar gibi bin doların üstünde...
Ağırlığı ve boyutu da iki tane SLR Like eder babalar gibi...

Fotoğraf yeni başlayacak ve kedisini geliştirmeyi arzu eden ve hele hele bütçesi kısıtlı arkadaşları yanıltıyor ve cehaletlerini azdırıyorsunuz...
...

Bu soruları soran arkadaşlar, stüdyofotoğrafçısı, moda fotoğrafçısı, foto muhabir veya fotoğraf sanatçısı profesyoneller de bizi sınamak için soruyorlar gibi cevaplar veriliyor...Bu adamlar zaten böyle sorular sormaz ki sizin 1000 YTL den ucuz dediğiniz o rakkamma giderler aksesuar alırlar...Babalar gibi tabir edilen 1000 YTL altı SLR gövdelerini yolda bulsalar dönüp bakmazlar bile...

1000 YTL SB-800 flaş parası değil..
Manfrotto bir tripod +topkafa parası değil..
İyi bir lens parası hiç değil...

Kaldı ki bu soruları yöneltenler fotoğrafa başlayacak sınırlı bütçeli amatörler...

Arka bahçesini tanzim edecek birine git traktör al demek gibi... Hem de tekerleği, direksiyonu şasesi farları olmayan ama sadece motoru olan bir traktör...

Massey Ferguson elden gazlı....

Tarih: 18 Ekim 2007, 01:00 - İp: 85.***.**5.94
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

ozzy baba sana bir odun verelim, sen bize sağlı sollu bir dal istersen ha...

Şöle güzel ağzımızı burnumuzu bir güzel kır rahatla...

Hatta bak allah topumuzun belasını versin sen iki kere rahatla...

İnsanların cehaletlerini arttırdığımız için arkadaşlarım ve kendim adıma özür dilerim. Ne ceza vereceksen kabulümdür...başımı öne eğdim kaderime razıyım...

Kıssadan hisse """Üslup""" Marsta yaşıyan tek hücreli bir canlı değildir ve dikkat edilmelidir..

Kimsenin kimseye abuk sabuk ütopik tavsiyelerde bulunduğu yok..insanları daha iyisine yöneltme amacı güdülüyor sadece..

ve cümlelere genelde şu şekilde başlanıyor"""eğer imkanın varsa git DSLR al...yavaş yavaş zamanla setini geliştirirsin"...kimseye git aynı anda body+standart lens+tele zoom+macro lens+geniş açı+tripot+kafa flash+grip al denmiyor...

ya neyse daha fazla uzatmak istemiyorum...

Tarih: 18 Ekim 2007, 08:21 - İp: 195.***.**6.229
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Bende "Help me" gibi kelimelerle başlayıp ingilizce soru sorup Türkçe yardım bekleyen başlıklara kıl oluyorum.

Tarih: 18 Ekim 2007, 10:40 - İp: 212.***.**0.50