gregorsamsa
gregorsamsa (üye)
İstanbul / Amatör

D7000 & Hayyam

henüz hiçbir şekilde dslr makina kullanmış değilim, yinede 2 yıldır garip bir heves var. şartlarımı zorlayarak nikon d7000 almaya karar verdim. araştırdığım kadarıyla d7000 fiyat/performans bakımından gayet tatmin edici bir makine ama ilk serilerde var olan sorunlarıda biliyorum. sorum şu ki hayyamdan almak beni çok ürkütmezken büyük teknoloji marketlerde bile sorunlu çıkabilen bi makineyi hayyamdan almak ne kadar güvenilir? açıkçası hayyamı gidip görmekle birlikte güvenirlik bakımından alışveriş etmedikçe fikir edinmek zor. sırf bu sebepten yine hayyamdan ama bu sefer 60d almayıda (ki çokta içime sinmiyor haksızmıyım bilemiyorum) bi ihtimal olarak değerlendirmeye başladım. endişem gereksizmi eğer yardımcı olacak biri olursa ne mutlu..

Tarih: 14 Kasım 2012, 14:25 - İp: 78.***.**1.106
mert.d
mert.d (üye)
Samsun / Amatör

duru ithalat garantili alsam d7000 sorun yaşar mıyım ?

Tarih: 29 Ocak 2013, 21:53 - İp: 78.***.**9.103
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

hevalko arkadaşımızın içinde ukte olmuş.ne olursa olsun onun içinde bir heves oluşmuş bu model.hayırlısı olsun.güle güle iyi günlerde kullansın. herkesin genel kanısı elektronik ürünler birazda şans işi illede hayyam olucak diye bir kaide yok ben ordaki pasajı en az 100 kere gezdim.ama tüm ürünlerimi doğubanktan aldım.çok temiz 2 veya 3 arkadaş esnaf sattığı ürünün arkasında 6 ayda dükkan garantisi yazılı imza ve kaşeli kağıt veriyorlar.hiç bir sıkıntı yaşamadım ne aldıysam.aldıklarımı eskitemedim sahibinden com.dan da sattım bazı ürünlerimi.Bu arada çok yakında nikon 7100 çıkacak haberiniz olsun araştırabilirsiniz.en geç mart ayında türkiyede olur.inşallah o modelde sorunsuz olarak gelir.

Tarih: 30 Ocak 2013, 01:48 - İp: 78.***.**1.218
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

...

#bayberti' tarafından 31.01.2013 12:13:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ocak 2013, 02:17 - İp: 94.***.**7.167
gregorsamsa
gregorsamsa (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın turk, o söylediğiniz bi kac lekeyi siz soyleyince farkettim, tükürdüğüm yalamamak icin emin olayım dedim, bugün kontrol ertirmeye gittim. Neyseki tozmus ve temizlediler. Arkadaslar saolsun yardım ettilr ve cekinmeden tavsiye edebilirim.

Tarih: 9 Şubat 2013, 18:04 - İp: 176.***.**1.64
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

Yok kalsın ben o modeli almayayım.elinde kulağı yakın 7100 çıkacak o modeli incelerim çıktığı zaman.

Tarih: 9 Şubat 2013, 18:10 - İp: 78.***.**1.218
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

d7000 hakkında...

http://blog.fotografium.com/nikon-d7000-yenileniyor-mu/

Tarih: 9 Şubat 2013, 18:38 - İp: 176.***.**1.69
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

hevalko; Sayın turk, o söylediğiniz bi kac lekeyi siz soyleyince farkettim, tükürdüğüm yalamamak icin emin olayım dedim, bugün kontrol ertirmeye gittim. Neyseki tozmus ve temizlediler. Arkadaslar saolsun yardım ettilr ve cekinmeden tavsiye edebilirim.

Arkadaşım makinayı aldığından beri kaç sefer lens değiştiripte sensörüne toz kaçırdın ?

Benim 4 ayrı lensim var, her fotoğraf çekiminde en az 2-3 kez lens değiştiririm, makinayı aldığımdan beride en az 200-300 kez lens değiştirmişimdir sensörümde hiç toz yok.

Sensörünü temizleyenler, bu yağ, bu makinaların (D7000 ler) klasik sorunudur, bu makinayı kullandığın sürece, sık sık gelip sensöründeki yağları temizletmek zorundasın, demelerinimi bekliyordun.
Önce sensöründeki yağları temizleyip, sonra sen sensörünü kirletmişsin deyip suçu sana atıp, sensörü ücretsiz temizleyip, sana akılları sıra kıyak yapmışlar.

Bu senin yaşadığın olayın aynısını bu sitede kaç kişi yaşadı, kaç kişiye aynı şey söylendi biliyormusun.

Maalesef senin makinanda diğer D7000 ler gibi sorunlu. Geçmiş olsun.

Tarih: 10 Şubat 2013, 01:04 - İp: 78.***.**1.218
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

hevalko aşağıdaki linke bir bak. Bakalım okuyacakların sana tanıdık gelecekmi ?

TIKLA

Tarih: 10 Şubat 2013, 01:15 - İp: 78.***.**1.218
gregorsamsa
gregorsamsa (üye)
İstanbul / Amatör

sayın turk hak veriyorum, bi kaç konu daha açılmış, toz denmiş yağ çıkmış. eğer sorun devam ederse iade edip 60 d alıcam gibi. içimde d7000 falanda kalmış olmaz. 60d de gayet güzel makine, d7000 e hayranlığım yoktu. sadece çok tavsiye edildi, aldığım yere 8 kez tekrarlattım yağ lekesi ise iade ederim diye tamam dedi. birazda buna güvenip aldım. biraz daha fotoğraf çekip lekeler oluşuyormu bakayım bi. maceraya atılmamak konusunda arkadaşlar haklıymış düşününce. neyse aynı konuyu tartışan çok ben daha fazla meşgul etmeyeyim forumu bu can sıkıcı sorunla

Tarih: 12 Şubat 2013, 21:20 - İp: 88.***.**1.56